Mědirytina

Mědirytina https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66270/medirytina-66270.jpg 4 23 5

Poručík Zeman pátrá po výrobci falešných potravinových lístků v Praze.Rozluštění je překvapivé,protože najde potřebnou mědirytinu připevněnou na dveřích pachatele - výtvarníka,který jí používal jako jmenovku.

rafan65
07.02.2024 4 z 5

Tento příběh je jedním z mých oblíbených které tento kultovní seriál obsahuje. Není totiž tak moc prošpikovaný politickou demagogii jako většina dílů. Kniha se čte moc pěkně a určité pasáže jsou docela vtipné. Knižní předloha je v podstatě shodná až na pár drobností ze seriálem. Čtení těchto starých knih mám moc rád a pokaždé se k nim vracím ze zvláštním pocitem a touhou po těchto příbězích. Je to prostě zvláštní ale po přečtení několika nových detektivek dostanu vždy chuť na starou klasiku a nejsem nikdy zklamán.

Canniosh
14.06.2022 4 z 5

Děj de facto přesně popisuje události v daném dílu seriálu o majoru Zemanovi, a to včetně některých skoro doslovných rozhovorů, narážek, šlov a vět. Nicméně kniha přece jen obsahuje něco víc, jako například myšlenky jednotlivých protagonistů, které obohacují děj a příběh, a které tak poodhalují fakta, proč se daný účastník děje chová, hovoří tak, jak to dělá. Taky je tam například nová dějová linie s p. Evžnenem a jeho partnerkou, vdovou po zubaři, což bylo rozhodně zajímavější a akčnější, než v seriálu nudná inventura v nočním baru. Děj pěkně plyne, nikde žádný zásek, žádné vyloženě hluché místo, myslím, že jsem udělal dobře, že jsem sáhnul i po knižní předloze, byť seriálové zpracování jsem viděl nesčetněkrát, a tak jej znám nazpaměť...

Pavelpi
20.09.2019 5 z 5

Tento díl byl docela dobře napsaný a tak jsem to mohl porovnat i ze seriálem a paráda.

MarekThurner
18.11.2018 3 z 5

Major Zeman poprvé v Praze.

prof.chrobak
07.05.2016

V sérii Major Zeman byly jednotlivé případy psány (mimo jiné) s primárním cílem ideologicky ovlivňovat čtenáře. Například účelem tohoto dílu bylo odsouzení černého trhu v období problémů vnitřního trhu se zásobováním, který byl řešen tak zvaným lístkovým systémem. Holt ještě tenkrát neměli EET.

české krimi SNB major Zeman české detektivky podvody

Autorovy knížky