Hora světla

Hora světla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42959/hora-svetla-42959.jpg 4 18 7

Horou světla se v dobrodružném románě z indického prostředí poloviny minulého století nazývá proslulý diamant, známý pod jménem Kohinoor. Italský spisovatel (1863-1911) zde vypráví na pozadí kastovních zásad, náboženských slavností, nebezpečných výprav proti typgrům-lidojedům a fakirského umění příběh dvou přátel, Inda a Evropana, kteří se drahokam snaží získat jako výkupné za přestupek proti kastovním předpisům.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

La Montagna di Luce , 1902

janina66
17.01.2024 4 z 5

Dobrodružná pohádka z exotického prostředí. Zlo bylo potrestáno, klaďasi zvítězili.

rafan65
07.12.2023 5 z 5

Po hodně letech jsem se vrátil k starým dobrým Karavanám. Jako kluk jsem je miloval, pokaždé jsem toužebně vyhlížel nové číslo. Teď jsem o hodně starší ale i tak mě tyto příběhy pořád baví. Tento díl je velmi dobře napsaný, příběh má spád, děj je napínavý a čte se krásně. Pro milovníky dobrodružství dobrá volba.

m_martina
04.11.2022 4 z 5

Docela dobrá kniha, kterou mi doporučil můj syn. Četl ji kdysi dávno, když byl ještě hodně mladý, ale já jsem ji vzala do rukou až nyní. Od pana Salgariho znám pouze filmového Sandokana, to byl před lety pro naši generaci kult. A tahle kniha také nebyla špatná, pěkně se četla.

Turlogh
30.01.2022 5 z 5

Skvělý dobrodružný román z prostředí Indie z dílny slavného spisovatele dávných časů, autora slavného Černého korzára a Sandokana. Všem dobrodruhům vřele doporučuji k přečtení. Nudit se nebudete. Howgh.

RoBertino27
15.03.2021 4 z 5

Dravá zvěř, nebezpeční hadi, démonický fakír, schopný se oživit a neohrožení evropští důstojníci usilující o získání diamantu světového věhlasu. Číst je třeba s rozvahou a pochopením, že věda ani zoologie v té době nebyly na zvláštní úrovni, i proto častý omyl doprovázející hadí útoky - to je jen jeden z několika příkladů. Jinak jde o dobrodružný styl, který lze za dva tři dny pod letním sluncem proběhnout, o víc evidentně nejde, ale není třeba Salgariho výtvor proto snad zatracovat.

85098211
15.01.2018 4 z 5

Protože knihy z období koloniální Indie mám ráda a občas je i vyhledávám, nemohl mi uniknout ani tento román. Příběh je sice určen hlavně mládeži, ale zaujal i mne. Je dobrodružný, odehrává se v exotické kulise a je i napínavý.

tenax
11.08.2013 3 z 5

Klasický dobrodružný román, trochu ve stylu "Hrdinného kapitána Korkorána". Dobře se čte, ale zápletky jsou dost naivní a předvídatelné. Jako klukovi se mi to ale líbilo.