Černý korzár

Román na pozadí bojů námořních lupičů a korzárů proti španělským koloniím v 17. století líčí příběh italského šlechtice mstícího smrt svých bratří. Napínavá dobrodružná kniha romantického zabarvení, plná nečekaných zápletek a zvratů, vyznívající v oslavu odvahy, hrdinství a pevné vůle zjednat stůj co stůj spravedlivou odplatu. Podle italských originálů "Il Corsaro nero" a "La Regina dei Caraibi" převyprávěl Vladimír Henzl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8406/big_cerny-korzar-hCy-8406.jpg 4.3203
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Il Corsaro nero, 1899

Kniha Černý korzár

georginaa

Opět jsem našla v bráchovo knihovničce a začetla se do plno dobrodružství korzárů, pirátů a pomstě Černého korzára, který chtěl spravedlnost pro své dva bratry, kteří byli zabiti. Potká krásnou dívku a zamiluje se do ní. Bylo to i moc krásně zfilmované.

Ešína

Film je skvělý, totéž jsem čekala i od knihy. A kniha opravdu dosáhla jeho úrovně. Kniha je napínavá, dobrodružná a umí vtáhnout do děje.

A.books

Nádherná kniha!

laura

Moje srdcová záležitost. Svého času jsem tuhle knihu četla tolikrát, že už bych to nespočítala. A pořád mě to bavilo. Napínavé, čtivé, dobrodružné, plné odvahy, odhodlání, zášti, ale i lásky. Příběh, který ani s léty nezestárne.

A i když už to znám zpaměti, stejně tomu znovu propadnu. Nechám se uchvátit dobrodružstvím Černého korzára a jeho oddaných přátel. Jeho touhou najít zapomnění a klid. Nechám se vtáhnout do příběhu lásky, zrady, pomsty a viny.

kniha, kterou jsem z knihovny ani v dospělosti nevyřadila...miluju tyhle námořnické a pirátské pohádky.

kolacky
10.12.2020

Jako -náctiletá jsem tenhle příběh hltala každou chvíli a pořád dokola. Vůbec KODovky byly nej našeho mládí...

m_martina
24.05.2020

Kniha se mně i synovi líbila, četli jsme ji nezávisle na sobě. Také film je výborný a Kabir Bedi nezapomenutelný.

Placi
26.05.2019

Celé dětství jsem strávil u filmových pirátských a jiných dobrodružných příběhů. Černý korzár k mým vzpomínkám neodmyslitelně patří, měl jsem ho nahraného na VHS. Kniha pro mě nebyla tak kvalitní jako film. Bude to částečně tím, že jsem to nyní přečetl až v dospělosti, ale úplně si nemyslím, že bych z knihy byl jako dítě unešen. Musíme samozřejmě přihlédnout k době vydání knihy. Příběh jsem vlastně přečetl jen proto, že znám filmové zpracování.

Děj je bohatě prokládán přírodovědnými výklady o místní středoamerické fauně a floře. Trochu naivní a jednoduché mi přišlo, když se hlavní hrdinové vždy ve 3-4 lidech vrhli do jámy lvové proti stovkám protivníků, zas a znovu. Ale takto neohrožení romantičtí hrdinové zkrátka jsou. Dost mě zarazilo a svým způsobem i pobavilo, když jsme se na začátku druhé části knihy mimoděk dozvěděli, že Petr Olonneský, jedna z výraznějších vedlejších postav, byl někde sežrán lidojedy.

“Kde je Petr Olonneský?”
“Sežrali ho lidojedi, neměl štěstí.”
“Hmm... ok.”