Černý korzár

Román na pozadí bojů námořních lupičů a korzárů proti španělským koloniím v 17. století líčí příběh italského šlechtice mstícího smrt svých bratří. Napínavá dobrodružná kniha romantického zabarvení, plná nečekaných zápletek a zvratů, vyznívající v oslavu odvahy, hrdinství a pevné vůle zjednat stůj co stůj spravedlivou odplatu. Podle italských originálů "Il Corsaro nero" a "La Regina dei Caraibi" převyprávěl Vladimír Henzl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/8406/cerny-korzar-hCy-8406.jpg 4.3174
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Il Corsaro nero, 1899

Kniha Černý korzár

Placi
26.05.2019

Celé dětství jsem strávil u filmových pirátských a jiných dobrodružných příběhů. Černý korzár k mým vzpomínkám neodmyslitelně patří, měl jsem ho nahraného na VHS. Kniha pro mě nebyla tak kvalitní jako film. Bude to částečně tím, že jsem to nyní přečetl až v dospělosti, ale úplně si nemyslím, že bych z knihy byl jako dítě unešen. Musíme samozřejmě přihlédnout k době vydání knihy. Příběh jsem vlastně přečetl jen proto, že znám filmové zpracování.

Děj je bohatě prokládán přírodovědnými výklady o místní středoamerické fauně a floře. Trochu naivní a jednoduché mi přišlo, když se hlavní hrdinové vždy ve 3-4 lidech vrhli do jámy lvové proti stovkám protivníků, zas a znovu. Ale takto neohrožení romantičtí hrdinové zkrátka jsou. Dost mě zarazilo a svým způsobem i pobavilo, když jsme se na začátku druhé části knihy mimoděk dozvěděli, že Petr Olonneský, jedna z výraznějších vedlejších postav, byl někde sežrán lidojedy.

“Kde je Petr Olonneský?”
“Sežrali ho lidojedi, neměl štěstí.”
“Hmm... ok.”

frantisek8863
28.12.2018

V mládí několikrát přečtené. Na to jak je to staré, má to stále parádní pirátský příběh o pomstě šlechtice a lásce k dceři nepřítele. Setkání s upírem při stíhání guvernéra se mi tenkrát zdálo tajemné a strašidelné. Jen škoda, že jsem si nikdy nedal tu práci přečíst i další pokračování.

jarabr
27.10.2018

Můj dluh z dětství. 30 let ležela v knihovně, zažila několikero stěhování. Kdybych jí přečetl v deseti, dvanácti letech, asi by to bylo fajn a bylo by to třeba na čtyři hvězdy. Dnes bohužel to kouzlo už nemá. Vyprávění se tak nějak vleče, hlavně v první části. Druhá byla už o trochu dobrodružnější a napínavější, ale celkový dojem z knihy vylepšila jen o kousek. Možná je to jen nešikovným převyprávěním (na zadní straně je, že je to zkrácená převyprávěná verze) a v podání jiného překladatele by byla stravitelnější. Takhle je pro mě celkem zklamáním.

PetrJohn
23.08.2018

Dobrodružná kniha a hlavně o pirátech. Velmi dobře se to četlo.

gacie
20.05.2018

Je zajímavé, že dílo vyšlo již v roce 1899 a i
v dnešní době je stále výborně čtivé. Je to živá klasika, která nikdy nezestárne. Opravdu doporučuji si ji přečíst. Nebudete litovat.

darbujan8924
22.04.2018

skvělá klasika...přečtený jsem to měl během dne

laura
12.02.2018

Opět jedna z knih, které jsem svého času četla téměř neustále pořád dokola a nikdy mě nepřestala bavit. Po létech jsem ji vzala znovu do ruky, a i když už pro mě ztratila své kouzlo, protože už ji znám skoro zpaměti, přesto ve mě vzbudila nostalgii a nejspíš to tak zůstane navždy. Dobrodružství Černého korzára mě nepřestane lákat prožívat stále znovu a znovu...

28.01.2018

Nádherná klasika, ve které nechybí ale vůbec nic ;-). Najdeme zde sympatického hrdinu, dobrodružství, piráty, dějové zvraty, ale i velkou lásku. Prostě skvělá kniha pro čtenáře každého věku :-).