Sandokan. Příběh druhý: Tajemství černé džungle

Sandokan. Příběh druhý: Tajemství černé džungle https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8923/mid_sandokan-sandokan-pribeh-druhy-taje-NAH-8923.jpg 4 29 5

Sandokan série

Druhý z pěti Salgariho příběhů o Sandokanovi, byť zde je pouze vedlejší postavou - ta hlavní je Tremal-Naik se svým přítelem Kamammurim. Tremal-Naik, lovec hadů z indické džungle, se zamiluje do Ady Corishantové, bílé dívky vězněné sektou přívrženců bohyně Kálí, které chtějí Adu obětovat. A Tremal-Naik udělá určitě vše pro to, aby se ji pokusil zachránit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Magnet Press (ČR)

I Misteri della Jungla Nera , 1895

georginaa
12.02.2021 5 z 5

Druhý díl byl stejně zábavný jako první. Zároveň nebylo vyprávění pouze o Sandokanovi, ale i o lovci hadů Tremal-Naika a Ady, která měla být obětována. Opět velice čtivý a dobrodružný příběh.

danny_21
20.03.2020 3 z 5

V druhém díle představil Emilio podobnou nosnou linku jako v prvním - tentokrát se sice lýtka nezapálily Tygrovi z Mompračemu, ale lovcovi hadů Tremaku-Naikovi, který podlehne šarmu britské dcerky v zajetí sektářů, uctívačů byhoně Kálí a rozhodne se ji vyrvat ze spárů jisté smrti obětováním těch fanatických barbarů. Méně limonády, více akce a proto dávám v hodnocení lepším průměr - 55 %

Ivan Kučera
06.08.2018 5 z 5

Ako dieťa som vyrastal skôr na komiksoch a hororoch, než na Sandokanoch, ale viem, o čo ide a matne si spomínam, ako som ako malý pozeral seriál s Kabirom Bedim. Skutočnou bombou pre mňa však bola (a dodnes je) až útla knižočka (vlastne skôr zošitovka) Sandokan a Tajemství černé džungle od Emilioa Salgariho, ktorú mi z pracovnej cesty v Prahe ako malému doniesol otec. Odvtedy jej patrí čestné miesto v mojej domácej knižnici. Faktom je, že je to super. Temná, drsná, dospelá a plná reálneho nebezpečenstva. Atmosféra je podaná famózne. Miestami je až neuveriteľné, aká silná a prepracovaná je. Temná džungľa nemá konca kraja, na každom kroku číha smrteľné nebezpečenstvo od záhadných bojovníkov, obrovských hadov alebo aspoň zradných močiarov, do ktorých ak raz vstúpite, stiahnu vás nemilosrdne na dno a tam zaživa zhnijete. Nocou sa ozýva dunivé hučanie zlovestných bubnov, v hmle sa ukrývajú obrovské chrámy s desivým podzemím, kde šialenci páchajú ohromujúce krvavé rituály a ľudské obete.

Yarwen
12.12.2013 4 z 5

Příběh byl zfilmován v podobě italského třídilného seriálu, který uváděla Česká televize pod názvem Záhady temné džungle a dlužno podotknout, že zatímco seriál o Sandokanovi je vůči své psané podobě na stejně vysoké úrovni, v tomto případě filmová podoba tu psanou výrazně předčí - příběh je hlubší, zahrnuje více postav a je tak nějak krásnější - řadím jej k těm nejlepším seriálům, jež jsem zhlédl.

vitavita
13.03.2012

Spletitý osud Tremal-Naika a Ady.

Emilio Salgari
italská, 1862 - 1911