Sandokan. Příběh druhý: Tajemství černé džungle

Druhý z pěti Salgariho příběhů o Sandokanovi, byť zde je pouze vedlejší postavou - ta hlavní je Tremal-Naik se svým přítelem Kamammurim. Tremal-Naik, lovec hadů z indické džungle, se zamiluje do Ady Corishantové, bílé dívky vězněné sektou přívrženců bohyně Kálí, které chtějí Adu obětovat. A Tremal-Naik udělá určitě vše pro to, aby se ji pokusil zachránit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/8923/sandokan-sandokan-pribeh-druhy-taje-NAH-8923.jpg 4.119

Sandokan 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Magnet Press (ČR)

I Misteri della Jungla Nera, 1895

Kniha Sandokan. Příběh druhý: Tajemství černé džungle

danny_21

V druhém díle představil Emilio podobnou nosnou linku jako v prvním - tentokrát se sice lýtka nezapálily Tygrovi z Mompračemu, ale lovcovi hadů Tremaku-Naikovi, který podlehne šarmu britské dcerky v zajetí sektářů, uctívačů byhoně Kálí a rozhodne se ji vyrvat ze spárů jisté smrti obětováním těch fanatických barbarů. Méně limonády, více akce a proto dávám v hodnocení lepším průměr - 55 %

Ivan Kučera
06.08.2018

Ako dieťa som vyrastal skôr na komiksoch a hororoch, než Sandokanoch, ale samozrejme viem, o čo ide a matne si spomínam, ako som ako malý pozeral seriál s Kabirom Bedim. Skutočnou bombou pre mňa však bola (a dodnes je) až útla knižočka (vlastne skôr zošitové vydanie) Sandokana a Tajomstva čiernej džungle od Emilioa Salgariho, ktorú mi z pracovnej cesty v Prahe ako malému doniesol otec. Odvtedy jej patrí čestné miesto v mojej knihovníčke. Faktom je, že tá knižka je super. Je to temné, drsné, dospelé, plné reálneho nebezpečenstva. Atmosféra je podaná famózne, miestami je až neuveriteľné, aká silná a prepracovaná je. Temná džungľa nemá konca kraja, na každom kroku číha smrteľné nebezpečenstvo od záhadných bojovníkoch, obrovských hadov alebo aspoň zradných močiarov, do ktorých ak raz vstúpite, stiahnu vás nemilosrdne na dno a tam zaživa zhnijete. Nocou sa ozýva dunivé hučanie zlovestných bubnov, v hmle sa ukrývajú obrovské chrámy s desivým podzemím, kde šialenci páchajú ohromujúce krvavé rituály.

Yarwen
12.12.2013

Příběh byl zfilmován v podobě italského třídilného seriálu, který uváděla Česká televize pod názvem Záhady temné džungle a dlužno podotknout, že zatímco seriál o Sandokanovi je vůči své psané podobě na stejně vysoké úrovni, v tomto případě filmová podoba tu psanou výrazně předčí - příběh je hlubší, zahrnuje více postav a je tak nějak krásnější - řadím jej k těm nejlepším seriálům, jež jsem zhlédl.

vitavita
13.03.2012

Spletitý osud Tremal-Naika a Ady.

Žízeň po životě
Žízeň po životě