Sandokan

Koupit

Obsahuje: Tygři z Mompracemu -- Tajemství černé džungle -- Malajští piráti. Sandokan, známý jako malajský tygr, vede ozbrojený boj proti holandským a britským koloniálním představitelům, zosobněným v rádžovi Jamesovi Brookovi, guvernérovi ostrova Sarawak. Ten je známý svými nemilosrdnými a krutými činy při upevňování své moci. Když byl Sandokan ještě chlapec, nechal Brooke vyvraždit jeho rodinu a zbavil jej trůnu. V dospělosti Sandokan shromáždil skupinu pirátů a z malého ostrůvku Mompracem na západ od Bornea vede se svým přítelem Portugalcem Yanezem de Gomerou proti Brookovi ozbrojený boj nejen pro svou osobní pomstu, ale také na obranu malých domorodých království....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/8926/sandokan-9pZ-8926.jpg 4.452

Sandokan

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Le Tigri di Mompracem / Misteri della giungla nera / Pirati della Malesia (1895)

Kniha Sandokan

Paulus.1987
27.04.2018

Patřím ke generaci, která se se Sandokanovým kultem minula. Když ale tenkrát po velmi dlouhé době v televizi reprízovali slavný seriál, natáčel jsem si všechny díly na video a koukal se na něj pořád dokola. Když jsem potom ve škole v katalogu Klubu mladých čtenářů nakladatelství Albatros uviděl, že Sandokan vychází knižně, musel jsem ho mít. Knížku jsem přečetl jedním dechem a tak tomu bylo pokaždé, kdy jsem po ní znovu sáhl. Později jsem se dozvěděl, že jsou v ní obsaženy pouze první tři díly z pěti, takže jsem si až "na stará kolena" zakoupil poslední dva díly v sešitovém vydání. Pět hvězdiček z nostalgie.

hroneczek
27.10.2017

Knihu jsem četla na základní škole, dobrodružný příběh jsem hltala.

Eigis
04.04.2014

Faktem je, že ve dvanácti letech jsem tuto knihu opravdu hltal, ale když jsem ji přečetl teď dost mne zklamala.

Yarwen
12.12.2013

Kniha zde vyobrazená obsahuje první tři z pěti příběhů, které Salgari o Sandokanovi napsal, nicméně je zde prezentována jen jako první příběh a toho se týká i můj komentář. Sandokan, sultánský princ, kterému vyvraždili celou rodinu a vyhnali z jeho země, se stal pirátem ne kvůli loupení, ale z pomsty. Příběh byl zfilmován šestidílným seriálem a dlužno podotknout, že jak psaná, tak filmová podoba jsou výborné, byť se od sebe výrazně liší a setkávají se jen v některých hlavních bodech (a končí rozdílně). První příběh - Piráti z Mompracemu - vypráví o Sandokanově seznámení se s Mariannou, do které se zamiluje, z čehož pramení řada následků. Pokud někdo četl a neviděl seriál či naopak, doporučuji přečíst/zhlédnout, rozhodně se nesetkáte se zklamáním.

Selinute
02.11.2012

Knížka byla samozřejmě super. Ale filmové zpracování je mnohem lepší. A době kdy jej dávali v televizi poprvé, to byla pro mě prostě bomba.

Deadly
18.11.2011

Jak někdo mohl dát Sandokanovi hodnocení odpad?! Já tuhle knížku "za mlada" skoro učetla na hadry:-) Za mě rozhodně pět hvězdiček!