Tygři z Mompracemu

Dobrodružný román italského prozaika a námořního kapitána (1863-1911), přezvaného na italského Verna. Tygři z Mompracemu se v příběhu, odehrávajícím se r. 1849, nazývají piráti, kteří se ukrývají na malém ostrůvku Mompracem nazápad od Bornea a vedou boj proti utlačovatelům malajských domorodců. Pirátům velí neohrožený vůdce, který vedle bitev svádí zápas o přízeň krásné Evropanky. Kniha s výchovnou tendencí zachycuje všechny znaky prostředí a doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47352/tygri-z-mompracemu-XdR-47352.jpg 3.833

Sandokan

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Mladá fronta

Le Tigri di Mompracem, 1900

Kniha Tygři z Mompracemu

danny_21

Tak to jsem opravdu nečekal, hrdinný Sandokan, Tygr z Mompracemu, v osidlech lepé děvy, anglické Amazonky, která ho oblouzní svým luzným zjevem a chudák změkčelé Princátko je ochotný vzdát se svého pirátského života, životů svých poddaných tygříků a odejít do důchodu na opuštěný ostrov … ty jo, to byla limonáda první kategorie - 35 %

Ran
13.11.2019

Celkově to je čtivý a dobře napsaný příběh, i když mi občas přišlo, že některé pasáže knihy mohly být více a lépe rozepsané.

alva1
25.08.2019

Tak to byl úlet. Seriál jsem milovala a knihou jsem si chtěla zavzpomínat. Dnes mi připadá ten příběh o ničem, hodně naivní, ale úsměvný.

Luccy78
09.01.2016

Dobrodružné a snad mohu napsat i nesmrtelné vyprávění Sandokana, který po boku se svým věrným přítelem Yanezem a za pomoci malajských pirátů unese nádhernou dívku Mariannu, do které se zamiloval. Sandokan je několikrát těžce raněn, upadne do zajetí, ale pokaždé se z toho, i když kolikrát jen o vlásek, dostane. Prostě klasika, na kterou se jen tak nezapomíná a i když někomu už přijde "zastaralá", pro mě je to moc pěkná kniha, která stojí za to si přečíst :-)

LucillaPeters
15.07.2014

Je to naivní, je to oddechové, ale přiznejte se, kdo v dětství nemiloval Sandokana a nefandil mu za všech okolností? Příběh mě sám o sobě bavil a jednu hvězdičku přihazuju za nostalgické kouzlo, které pro mě knížka i po letech má.

Finskej
10.02.2014

Na jednu stranu klasická dobrodružná četba pro děti a mládež a také jsem ji v dětství louskal. Na druhou stranu je nutno říci, že literárních kvalit autora, jakým je například Verne, Salgari nedosahuje ani zdaleka a o třídu níž za Mayem pořád ještě pokulhává. Proto je tato kniha už z onoho řádu knih pro děti a mládež, kterou si dospělí s pocitem hříšného provinění spíš nepřečtou anebo nedočtou.

Martin1974
27.09.2013

Z tejto knihy som veľmi sklamaný. Autor opisuje Sandokana ako obávaného piráta, zabijaka a drsného muža a na druhej strane ho nechá slintať a vzdychať za Marianou, ktorá sa takisto nelogicky okamžite zamiluje do neho. Sandokanovi muži sú ochotní zomrieť len pre to, aby ich vodca mohol byť s Marianou a nájde sa tu dosť ďalších absurdných okamihov. Celkovo mi to vychádza ako naivný príbeh, ktorý žrali čitatelia v 19. storočí, ale v 21. storočí nemá šancu. Nostalgia, nenostalgia. Jediná rozumná postava, ktorú však autor nerozvinul, ako by si zaslúžila, sa mi javí Yanez.
Taktiež nemôžem súhlasiť s vetou v noticke pri autorovi, že Salgari je taliansky Jules Verne. Prepáčte, ale s Verneom nemá Salgari nič spoločné a nemožno ich ani porovnávať, pretože mu Talian nesiaha ani po päty.

Relikvie
Relikvie