Alfred Hitchcock 4 – ... ještě jednou strašidla

Obsahuje dva romány:

– Bez východiska (E. S. Holdingová)
– Z mořských hlubin (John Wyndham)

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49163/alfred-hitchcock-4-j-49163.jpg 4.341
Literatura světová, Horory, Povídky

07.11.2018

Skvele

syskas
23.01.2017

Dobre som sa bavila, najviac sa mi páčil Troll a Večer u Blackovcov.
Nemám rada katastrofické ani sci-fi. Príbeh Z morských hlbín je katastrofické sci-fi. Ale povedala som si, že mu dám šancu. A bol to výborný príbeh. Veľmi dobre sa čítal, vtiahol do deja. Bola som zvedavá, ako sa bude invázia stupňovať a ako sa to celé skončí.

eraserhead
28.12.2014

Prakticky živý důkaz toho, že to s horrorem za socialismu u nás nebylo zcela tak tragické, jak by se mohlo zdát. První jsem četl česká porevoluční vydání, ale návrat po čase ke starým příběhům, tentokrát ve slovenštině, mě velmi lákal. Spoustu příběhů jsem si už ani moc nevybavoval a jejich osvěžení mě velmi potěšilo. Výběr povídek je velmi zajímavý a obsahově pestrý. Jen to Neobyčajné dobrodrúžstvo pána Bonda mi přijde hrozně natažené. Zajímavé je že mi první setkání s Wyndhamovým románem Z morských hlbín přišlo velmi nezajímavé, teď po nějakých více než deseti letech mi to naopak přišlo zajímavé. Docea dobré katastrofické sci-fi, ne post, ale aktuálně katastrofické, kde to sci-fi je jen tak na okraj a prakticky neznámé.

dzejnyka
15.01.2011

Moje prvé zoznámenie so strašidlami sa konalo asi v r. 84, keď som si tú knihu tajne požičala z tetinej knižnice a ešte tajnejšie som ju čítala v noci pod perinou. Vydesila ma vtedy tak, že dnes môžem byť rada, že sa nepomočujem a nekokcem.

Opätovné stretnutie už bolo príjemnejšie, sprevádzané väčším čitateľským zážitkom s menšou porciou strachu. Súkromné Top 3: Smrť v rodine, Osudná cesta, Troll.

nightlybird

Tak jsem to vyřešil - jedná se o britskou a americkou verzi románu, verze jsou v podstatě totožné, liší se jen rozsahem a poněkud odlišným zpracováním závěru knihy. Duše má pokoj.

nightlybird

Tentokrát místo hodnotícího komentáře hodlám řešit problém. V knize je vložen Wyndhamův román Z morských hlubin (orig. název Out of the Beep - což je asi chyba a mělo být Out of the Deep a to by i odpovídalo zhruba překladu). To ale není ono. Jádro pudla vidím v obsahu - ten totiž odpovídá románu The Kraken Wakes ( Kraken se probouzí - česky Vetřelci z hlubin) a deprimuje mne,že nejsem schopen posoudit, jestli se jedná o povídku, později rozšířenou na román, nebo jak to s tím vlastně je.Snad se tady najde fanda nebo expert na Wyndhama a rozřeší toto hádanku.

antologie hororu

Autoři knihy