rafan65 rafan65 komentáře u knih

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Druhý díl je o něco slabší ale pořád se četl pěkně. První polovina je taková uspávací ale útěkem z hladu se děj opět rozjede a dostane to znovu náboj. Marek je pěkná krysa a jsem docela zvědavý jestli mu někdo zatne tipec. Určitě přečtu poslední díl, rozuzlení bude zřejmě zajímavé.

01.07.2023 4 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Začátek knihy mě hodně bavil a příběh jsem si opravdu užíval. Jillian a Ben se neustále navzájem pošťuchovali a dávali příběhu náboj humoru a lehké erotiky. Ovšem poslední třetina příběhu se změnila v nudné popisování Benova obřího penisu a Jillianiny pochvy, příběh se proměnil do sexuální smrště. Je to docela škoda autorka se utrhla z řetězu a popustila své sexuální fantazie do sféry skoro porna, nebo ji došli nápady na dobrodružnou literaturu. Každopádně tímto koncem knihu doslova zabila.

25.06.2023 3 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Moc pěkné čtení při kterém člověku chvílemi běhá mráz po zádech. Takové knihy mám moc rád a pokaždé si to hodně užívám. Autor dokázal do příběhu vnést hodně napětí a přitom čtenář pořád neví kdo je ten ďábel který všechno zosnoval. Takže jsem velmi spokojen.

25.06.2023 5 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Eva Kačírková

Průměrná česká detektivka děj je slabší a málo napínavý. Opět samá korupce, politika a provázanost nekalého podnikání a politických špiček. Vše podtrhuje bezmocná policie, prostě pořád stejná písnička. Tyto knihy mě už opravdu nudí a nejhorší je že se vlastně od doby napsání této knihy nic nezměnilo.

24.06.2023 3 z 5

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Moc pěkné čtení které mě opravdu hodně bavilo. Měl jsem docela obavy že se nebudu v té spoustě jmen orientovat ale opak je pravdou. Po přečtení pár stránek jsem vklouzl do příběhu bez sebemenších problémů. Chvílemi je příběh docela krutý a drsný život té doby je až děsivý. Děj knihy je hodně napínavý a čtivý. Určitě budu v této série pokračovat.

18.06.2023 5 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Další případ majora Bohuslava je opět poklidná a pěkná detektivka. Kdysi jsem viděl filmovou verzi ale nemohl jsem si uvědomit jaké je rozuzlení případu. Takže jsem si knihu užíval až do samotného konce. Tyto knihy mám moc rád, čtou se krásně, prostě stará dobrá česká detektivka.

14.06.2023 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Takže zase jednou pěkně zamotaný příběh který jsem nemohl rozlousknout. Tato kniha mě opravdu hodně barvila a měla všechny atributy které obnáší dobré čtení. Autorka se snaží o spojení krimi zápletky a trochy romantiky což se ji skvěle podařilo. Takže jsem spokojený a určitě dám další knihu této autorky.

12.06.2023 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

Napínavé a chvílemi docela děsivé čtení. Musím říct že autor měl docela bujné nápady při psaní této knihy. Každopádně se kniha četla dobře a vtáhla mě do příběhu. Je mi jasné že tato kniha se vymyká jak reálně možným dějem tak i nepochopitelným nápadem autora na tento příběh. No ale četlo se to docela dobře tak to nebudu řešit.

10.06.2023 4 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Kniha je určitě lepší než jsem čekal. Zaznamenal jsem v televizi pár dílů seriálu komisaře Wallandera a moc mě to nezaujalo. Kniha mě připadá mnohem lepší, děj mě docela vtáhl do příběhu. Není to samozřejmě klasická severská detektivka, děj je poklidnější a není tu tolik násilí a potoky krve. Mě to ovšem vůbec nevadí, knihu jsem si opravdu užíval.

09.06.2023 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Docela mě to bavilo i přes autorův drsný styl. Některé pasáže jsou opravdu hodně humorné a zábavné. Takže zase něco jiného a nového než klasické knihy. No uvidím co bude v další příbězích Tomáše Koska.

05.06.2023 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tady není co dodat, snad jen určitě doporučuji stojí za přečtení. Krásná kniha.

03.06.2023 5 z 5

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi Václav Čtvrtek (p)

Kniha o hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi vnoučata hodně bavila. Jednotlivé povídky jsou veselé ale některé pasáže jim docela motaly hlavu, tak jsem se celkem zapotil při vysvětlování. Takže pěkné čtení které jsem měl rád už jako malý kluk.

03.06.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krásná kniha která pohladí po duši. Krátké fejetony ze kterých sálá autorova moudrost a obrovský nadhled nad věcí. Každá povídka má něco k zamyšlení ale určité pasáže jsou taky hodně humorné a čtenář se parádně baví. Pana Ebena mám moc rád, považuji ho za jeden ze skvostů našeho národa.

28.05.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

První kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetl a jsem opravdu spokojen. Jakmile jsem začal Anděle číst, tak mě to pohltilo a konec byl prostě úžasný. Skvělé rozuzlení doporučuji.

26.05.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Docela pěkně napsaná kniha která nepostrádá napětí a svižný děj. Jediné co podle mě trochu snižuje kvalitu této knihy je závěr. Theo jako nesmrtelný hrdina z kterého tečou potoky krve mě připadá docela ujetý. Jinak jsem docela spokojený kniha mě zaujala a četla se pěkně.

22.05.2023 4 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Pokud vezmeme o jaký žánr se jedná tak musím přiznat že jsem docela spokojený. Moc tyto knihy nečtu ale tentokrát budu v sérii určitě pokračovat. Děj je opravdu mnohem lepší než jsem čekal a příběh mě docela pohltil a hodně bavil. Téma příběhu je docela děsivé a chvílemi člověk uvažuje jak autor popisuje zkázu lidstva v podstatě reálně k dnešnímu způsobu života.

20.05.2023 5 z 5

Slunce, seno, erotika Slunce, seno, erotika Petr Markov

Tak tato kniha už je slabší ale pořád se člověk zasměje. Nemá to smysl srovnávat z filmovou verzi oboje je dobré. Každý člověk má svůj vlastní styl který rád čte a není fér některý žánr upřednostňovat. Takže slušné čtení které má určitě své příznivce.

16.05.2023 4 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Brouk Pytlík opět sklízel velké ovace, vnoučata si hrdiny této knihy zamilovali. Zkusíme další knihu od pana Sekory a uvidíme jak budou reagovat. Musím přiznat že mě čtení taky hodně bavilo, k tomu ty nádherné ilustrace no prostě paráda.

14.05.2023 5 z 5

Pěkná originální kniha která mě docela potěšila. Příběh Jana Dítěte který jako obyčejný číšník žije svůj sen že bude jednou milionář je veselý a smutný zároveň. Kniha opět sálá autorovou moudrostí a krásně vypráví příběh všech postav. Podle mě je lepší než filmová verze.

12.05.2023 4 z 5

Tecumseh a Kožená punčocha Tecumseh a Kožená punčocha Fritz Steuben

Třetí část příběhu náčelníka Tecumseha pojednává o léčce mladého náčelníka na oddíl hraničářů. Opět je krásně popsána příroda kde se děj odehrává. Autorovo vykreslení jednotlivých postav a jejich charakteru je opravdu hodně dobré. Pro milovníky dobrodružství dobrá volba.

08.05.2023 5 z 5