Smrt krásných srnců přehled

Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57551/bmid_smrt-krasnych-srncu-zM3-57551.jpg 4 2883 2883

Povídky o povedeném tatínkovi, mamince, bratrech, o dětství prožitém v těžké době války s židovskou hvězdou na kabátě, o rybách, přírodě, vzácných lidských vztazích.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt krásných srnců. Přihlašte se a napište ho.

kamilk
20.04.2024 4 z 5

Čítal som vydanie v slovenčine z roku 1983, v ktorom sú obsiahnuté aj poviedky z nadväzujúceho diela "Ako som sa stretol s rybami".
Prvá časť, teda Smrť krásnych srncov, je plná ľudskosti a človečiny, ktorá vás musí chytiť za srdce. Číta sa skvele, zostáva po nej príjemný hrejivý pocit. 90%
Druhú časť, Ako som sa stretol s rybami, doslova cítiť po rybacine, spomedzi stránok vypadávajú rybie šupiny. Nemá to už kvality prvej časti, naplno si ju dokážu vychutnať asi len rybári. Nájdu sa tam však zaujímavé myšlienky, napr.: "Pán Robejško bol na to miesto zvyknutý. Rybárčil na ňom každý rok a sedí tam istotne dodnes. Našiel si fliačik sveta, kde bol šťastný, zatiaľ čo iní dúfajú, že ten fliačik budú mať na nebi." 70%
Knižka ako celok u mňa v priemere 80%.

SoňkaSoník
16.04.2024 5 z 5

Velmi rychle jsem se začetla, rodina Popperových mi byla sympatická, všichni byli neskutečně silní a cílevědomí. Myslím si, že Pavel skvěle postřehl průběh doby, konec byl náhlý, ale jasný. Možná je škoda, že ten háj, podle něhož se dílo jmenuje, nezazněl někde i na konci. Moc se mi kniha líbila.

Johncze
08.04.2024 5 z 5

Moc hezky napsané a milé, ale k závěru čím dál smutnější čtení.

Nové eknihy zdarma (květen)

05.05.2020

Kniha Smrt krásných srnců v seznamech

v Právě čtených20x
v Přečtených5 197x