Ztracené město

Archeoložka Jillian se vydává ve šlépějích svého zemřelého otce, který ji už Od dětství zasvěcoval do tajů svého povolání. Při studiu jeho zápisníků objeví šifru, která by ji měla dovést ke ztracenému městu v amazonském pralese, v jehož troskách je podle legendy pohřben vzácný rudý diamant. Jillian se bez váhání vydává do Brazílie. rozhodnuta uskutečnit otcův dávný sen. Na cestu najímá zkušeného průvodce Bena. který sice zná všechny nástrahy pralesa, ale rozhodně se nechová jako gentleman. Naopak jí dává všemožně najevo, že zhýčkaná žena jako ona měla zůstat doma. a Jillian se k němu také nechová právě vstřícně. Expedice do dosud neprozkoumaných končin je nesmírně riskantní, a právě společně prožité dobrodružství je nakonec sblíží. Když výprava dorazí do cíle a Jillian objeví mytický diamant, nastává skutečný boj o život, protože domorodí nosiči zatouží po bohatství. Jillian a Benovi se podaří uprchnout a v lůně pralesa se mezi nimi rozvine vztah, který je pravým opakem prvotního nepřátelství. Oba dva ale ví, že se musejí především dostat do bezpečí a zachránit vzácný diamant... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25573/ztracene-mesto.jpg 4.3168
Vydáno, Domino

Heart of Fire, 1993

Kniha Ztracené město

cukrovka
dnes

Příjemná čtivá oddechovka. Autorce se daří správně nakombinovat dobrodružství, napětí a romantiku.

baruska6061
21.08.2019

Výborná kniha, nechybí romantika, napětí, dobrodružství!

DadulaZ
05.04.2019

Tuto knihu čtu znovu a znovu a nikdy mě neomrzí. Autorka skvěle zkombinovala romantiku, milostné scény, dobrodružství a napětí. L. Howard je má oblíbenkyně, a tuhle knihu mám jako TOP ze všech jejích knih. Hrdinka se svým ochráncem mi přirostli k srdci. Co stránka to větší napětí. Kniha čtenáře vtáhne do děje a nepustí ho ven dokud nedočte poslední slovo.

alva1
21.08.2018

Ráda čtu příběhy, které jsou namixovaným koktejlem dobrodružství a romantiky. A mně se tento koktejl od Lindy Howard velmi líbil.

sabca
18.05.2018

Od všeho trochu - dobrodružství, napětí a láska. Taky knihy o archeologických výpravách nemusím, ale tady toho nebylo tolik. Knížka se moc dobře četla a proto tomu kdo má tento žánr rád doporučuji.

lenkavildomcova
08.03.2018

Moc pěkné, napínavé, erotické. Trošku červená knihovna. Doporučuji.

bekule
23.10.2017

Moje první velmi šťastné setkání s autorkou. Mám ráda dobrodružné archeologické výpravy, okořeněné romantikou. Hlavní hrdinka jako jediná žena ve skupině drsných mužů ač zpočátku nerada, přijímá ochranu sebevědomého průvodce. Její vztah k němu se od jejích původních nesympatií postupně mění.....

moudivlacek
23.09.2017

Tuhle autorku miluji, přesto moc nemusím knihy o archeologických výpravách. Autorka opětovně dokázala, že nemám odsuzovat něco, co si celé nepřečtu. Ze začátku jsem si říkala, to bude nuda, ale omyl, lidičky. Chce to vytrpět pár začátečních stránek, pak děj nabere rychlý spád a ten vydrží až do konce.
Někdo tu odsuzoval popis milování, já říkám - proč ne? Když se to správně skloubí, pak je to pěkný dobrodružný příběh. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci, i když mají své chyby, pro mne se tak stali více skutečnými.