Ztracené město

Archeoložka Jillian se vydává ve šlépějích svého zemřelého otce, který ji už Od dětství zasvěcoval do tajů svého povolání. Při studiu jeho zápisníků objeví šifru, která by ji měla dovést ke ztracenému městu v amazonském pralese, v jehož troskách je podle legendy pohřben vzácný rudý diamant. Jillian se bez váhání vydává do Brazílie. rozhodnuta uskutečnit otcův dávný sen. Na cestu najímá zkušeného průvodce Bena. který sice zná všechny nástrahy pralesa, ale rozhodně se nechová jako gentleman. Naopak jí dává všemožně najevo, že zhýčkaná žena jako ona měla zůstat doma. a Jillian se k němu také nechová právě vstřícně. Expedice do dosud neprozkoumaných končin je nesmírně riskantní, a právě společně prožité dobrodružství je nakonec sblíží. Když výprava dorazí do cíle a Jillian objeví mytický diamant, nastává skutečný boj o život, protože domorodí nosiči zatouží po bohatství. Jillian a Benovi se podaří uprchnout a v lůně pralesa se mezi nimi rozvine vztah, který je pravým opakem prvotního nepřátelství. Oba dva ale ví, že se musejí především dostat do bezpečí a zachránit vzácný diamant... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25573/ztracene-mesto.jpg 4.3189
Vydáno, Domino

Heart of Fire, 1993

Kniha Ztracené město

Jack Bauer

Podívejme, jakou literaturu čtou ženy:). Nepřečetl jsem si štítek, že je to román pro ženy a v domnění dobrodružné literatury sáhl po této knize. Příběhy z džungle a hledání ztracených měst či pokladů mám velmi rád, ale toto je spíš klasická červená knihovna. Ne že by mě Benovo sexuální harašení vadilo, ale čekal jsem něco jiného. Klasický dobrodružný román z Amazonie a ne erotiku. Samozřejmě se mě líbila i ta, já bych určitě ve stanu při masáži . když jí seděl s erekcí na zadečku neodolal :)) Jedná se vlastně o erotický román zasazený do exotického prostředí amazonské džungle. Moc dobrodružství a napětí zde sice není a když si odmyslíme to detailně popisované porno všude kolem tak autorka dokázala velmi působivě vystihnout charaktery dvou hlavních postav, jejich neustálé hašteření což mě nakonec také velmi bavilo. Určitě sáhnu po další knize od Lindy Howard, ale jak se tak dívám, píše samé zamilované romány. Dle některých komentářů prý zde převažuje napětí , já to vidím naopak, ale i toho trocha napětí a dobrodružství si také užijeme.
Bože jak hluboko jsem klesl, už čtu i romány pro ženy:))

georginaa

Povedený příběh kde nechybí akce, dobrodružství, zápletka a láska. Vše v jednom, tak si představuji oddechové odpoledne u knihy která se čte sama. Dcera si ji tak oblíbila, že ji přečetla snad desetkrát a stále si ji ode mě půjčuje. :-)

jinbr
12.07.2020

Hezká kniha, hezký příběh, i s tím napětím. Snad jen konce by autorka mohla trochu lépe vygradovat. Někdy je to takové kostrbaté.

Luciska13
08.04.2020

Skvělá, napínavá a dobrodružná kniha. Od autorky u mě vede Nezvěstná, ale tato kniha je v těsném závěsu. V knize převažuje napětí, které je místy doplňováno romantikou a postupným vyvíjením milostného vztahu.

Kudík
22.03.2020

Autorka opět nezklamala. Příběh je napínavý s pěkným popisem cesty pralesem a i jeho nástrahami. Hlavní hrdinové Jillian a Ben jsou sympatičtí a občas i vtipní, např. když se špičkují a řeč je třeba o houpacích sítích na balkonech. :) I když Ben by sem tam potřeboval na budku, střídavě se studenou sprchou. Musím přiznat, že Ricka mi líto bylo (toho po římse).

Laf
20.03.2020

Po dlouhé době kniha, do které jsem se hned začetla a nechtěla jen tak pustit z ruky. Výborný příběh, kterému nechybí slušná dávka dobrodružství a pěkný popis amazonské přírody. Za mě velmi dobré a doporučuji :)

Evaho73
08.03.2020

Sviatok žien som oslávila touto knihou s tuctový námetom, ale správne vyváženým pomerom dobrodružstva, napätia a romantiky, ktoré má dokážu vždy dokonalé zrelaxovať.

cukrovka
16.02.2020

Příjemná čtivá oddechovka. Autorce se daří správně nakombinovat dobrodružství, napětí a romantiku.