Radesan Radesan komentáře u knih

Anihilace Anihilace Catherynne M. Valente

Za mne osobně velmi milé překvapení. Oproti hroznému "prvnímu dílu", který byl utahaný až hrůza, je to ohromný posun. Kniha mne bavila stejně tak, jako Iniciace. Kdo má rád Mass Effect a není příliš afektován proti Andromedě, knihu si podle mne užije jako zajímavou vsuvku k "méně omýlaným" rasám naší galaxie v této sérii.

13.08.2021 4 z 5

Ukradený trůn Ukradený trůn David Gaider

První díl mne mile překvapil svou temnotou a tím, jak se hlavní postavy vlastně plácali ode zdi ke zdi, než něčeho dosáhli. Zakončení bylo o to zajímavější. Kdo má rád Dragon age, myslím si, že ho kniha bude bavit.

13.08.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Spousta lidí porovnává autorku s tím či oným dílem pana Kinga, což já nemohu, protože ač jsem si vědom Kingovi obliby, já osobně od něj zatím nikdy nic nečetl. Za mne je kniha "příjemná temnota", postavy se mi líbí a v zásadě....na mne ohromně platil efekt, kdy kapitola skončila nějakým nakousnutím něčeho nového, což mne motivovalo číst dále. Lidé působí lidsky v tom slova smyslu, že jsou to přirození dobráci se "skrytými vadami na kráse". Nedokážu přesně definovat čím to je, ale atmosféru, kterou autorka v knihách má, mi připomíná takové to deštivé počasí, které sledujete za oknem s šálkem kávy - hnusné počasí, které si ale ohromně užíváte :-D (chápete ne?).

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Volání Volání David Gaider

První díl mne opravdu bavil, druhý díl byl o něco vleklejší a táhlejší, ale pořád je v tom ta příjemná brutalita Dragon age, kde se s tím ohledně krve a vraždění "více nežli v Mass Effectu neserou" a to se mi líbí. Bylo těžké knihu získat a považuji za malé vítězství, že jsem ji ještě sehnal (první kniha přes bazar v životě), ale rozhodně toho nelituji. Dobrá kniha, která má v knihovně své místo, ale že bych jí někdy v budoucnu znovu četl.... to nejspíše nikoliv.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Upřímně jsem od pana Kulhánka nikdy nic nečetl a i když jsem později zájem měl... jeho knihy jsou samozřejmě nesehnatelné. Alespoň tuhle jsem si pro sebe utrhl a musím říct, že to, jak reálně dokáže určité situace autor popsat je mi opravdu velmi příjemné a dokáže to rozjet fantasii v hlavě naplo.... občas mi něco nesedlo, ale jinak jako celek? Skvělé počtení a o to více zuřím, že knihy jako noční kluby 1 a 2 už asi nikdy v papírové formě neseženu :-D

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

První kniha od tohoto autora a rozhodně mile překvapila. Bavilo mne to, příjemné zakončení s pěknými zvraty a hlavně..... ukázka pěkné "pozlacené reality", která po vystřízlivění hodně bolí. Určitě v budoucnu přečtu ještě jednou.

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Tahle kniha pro mne byla přirozeným pokračováním, líbila se mi, ale po předchozích knihách byl pro mne děj slabší. Rhonin ten děj s pár známěšími postavami trochu vylepšil. Každopádně v knihovně prostě být musela! :-)

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

V čem první díl začal, v tom druhý díl skvěle pokračuje. Už dlouho se mi nestalo, abych knihu dočetl tak rychle. Pro mne osobně mají postavy zajímavé motivy a celkově se mi "vesmír" těcho knih líbí. Určitě si od paní Sněgoňové musím koupit Město v oblacích :-).

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

O něco slabší nežli dva předchozí díly, ale ten svět mne zkrátka baví už jen tím, že mne zajímá jak to dopadne, jak je ten svět krásně reálně krutý ke slabším a celkově přirozený. Jako pokračování je to dobré a těším se na další díly.

12.08.2021 3 z 5

Ani mi tak nevadil přechod od povídek k ucelenému dílu, ale jak už pár lidí psalo.... mohlo to být o něco kratší a vůbec by to nevadilo. Bylo to pro mne dost na sílu natažené a někdy jsem se i kopal k tomu, abych knihu dočetl. Oproti prvnímu a třetímu dílu to pro mne bylo slabé.

12.08.2021 2 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Těšil jsem se na první sbírku podobného typu, ale byl jsem z některých povídek zmatený, unavený a bylo to.... slabé. S odstupen času, když už mám přečteny i další dva díly, které mne opravdu bavily jsem z téhle sbírky povídek zklamaný. Dva následující díly doporučuji, tenhle....i když byly dvě povídky skvělé.... spíše ne.

12.08.2021 2 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Další ze "série" ve stínu je napsaná ještě o něco lépe nežli díl druhý a rozhodně mnohem lépe, nežli díl první. Různé pohledy na svět magie se mi líbil a hlavně.... mám rád povídkové knihy. Za mne doporučuji, takhle "série" jde dle mého jen a jen nahoru.

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Na tohle jsem se opravdu těšil. Jak dokáží autoři zpracovat různé náměty konce nebo průběhu skonu naší civilizace. Celkově některé povídky byly zajímavější, jiné slabší, ale knihu jsem si rozhodně užil. Doporučuji pro milovníky všech depresivních konců.

12.08.2021 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Zdá se mi to nebo poslední dobou pan Kotleta nepoužívá sprostá slova v každé druhé větě na sílu tak jako předtím? Za mne rozhodně vítané (chápejte, kdo nemluví sprostě, jen mi občas vadí, když to tam je za každou cenu vmačknuté). Určitě doporučuji, obvzlášť v období, kdy se se Cyberpunkem roztrhl pytel.... líbilo se mi to a již mám druhý díl.

12.08.2021 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Chápu, že spousta lidí mělo už v době, kdy tato kniha vyšla s Kotletou hodně zkušeností a že je mohla třeba i zklamat. Pro mne to byl naopak úplně první kousek a vůbec zkušenost s tímto žánrem jako taková. U první povídky jsem si říkal co jsem si to proboha vlastně koupil :-D, ale kombinaci magie a sexu prostě nešlo odolat. Za mne ohromná spokojenost a vlastně.... tato kniha mne motivovala v Kotletovi pokračovat a studovat jeho světy v jiných knihách.

12.08.2021 5 z 5

Zajímavé počtení, které mne udrželo až do konce. Pár zajímavých postav a hlavně skvělý pocit z toho, že hlavní postava taky není žádný svatoušek. Líbil se mi ten pocit "chci vědět jak to skončí", který mne motivoval k dočtení. Za mne příjemné zpracování nábožeského konfliktu.

12.08.2021 4 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Rozhodně lepší nežli druhý díl. Ocenil jsem návrat ke kratším povídkám, které dávají dohromady jeden celek. Za mne na dovolenou parádní jízda! :-)

12.08.2021 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Druhý díl byl o něco slabší, ale jinak vcelku příjemné zakončení. Ten princip "přesíleného" hrdiny mne sice občas trochu štval....ale jinak to nebylo špatné pokračování.

12.08.2021 3 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Příjemná oddechovka v klasickém pojetí Kotlety.