Radesan Radesan komentáře u knih

Prométheus Prométheus Franz Fühmann

Na střední škole to byla vůbec první kniha "vyšší kvality", kterou jsem kdy přečetl (já vím, hanba mi). Její efekt byl takový, že mne jen utvrdila v tom, že období antiky a mytologie zbožňuji a hlavně....pomohla mi zamilovat si papírovou podobu knih a spustila u mne ono "čtenářství". Ještě doteď si vzpomínám, jak mi ji češtinářka vrazila do rukou se slovy "tahle je pro tebe, zkus to, bude tě to bavit, vím to". Když pominu moje okecávání kolem a kolem... skvělá kniha, která je pro milovníky antiky a mytologie povinností s tím, že občas tu a tam se trochu vleče.

19.08.2021 5 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Dobrá kniha, bavila mne. Dokreslí informace ohledně jedné z hlavních postav a celkově je děj zajímavý.

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Pro mne jedna z nejlepších knih ze světa warcraftu. Vím, že pro někoho může být problém to, že se zde více mluví, nežli bojuje.... ale mně se líbí ten vztah "komplikovaného mistra" a učedníka.. líbí se mi prostředí věže.... líbí se mi náznaky toho co má přijít po útržcích. Je to průzkum světa warcraftu v úplně jiné rovině. Za mne.. přečteno dvakrát a i když už to nevnímám tak jako mladší před léty a knihy, kterým se věnuji jsou už trochu jinde...pořád je v tom pro mne citová hodnota. Stoprocentně budu číst ještě jednou.

Studna věčnosti Studna věčnosti Richard A. Knaak

Jak tu pár kolegů psalo, měl jsem obavy z toho jak jeden děj (respektive jednu zápletku a konflikt) bude ubíhat v průběhu tří knih, ale je to skvěle zpracované a za mne... zase jak píšu u warcraft knih často....jako fanoušek stařičkých strategií warcraft se jedná o skvěle rozvedenou problematiku historie, kterou nastínil a zpracoval již autor původního warcraftu 1 v devadesátkách. Skvělé!

Duše démona Duše démona Richard A. Knaak

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Zrod Hordy Zrod Hordy Christie Golden

Co se týče doplnění informací k příběhu a vlastně tak nějak zabroušení i do původního příběhu ke stařičkému warcraft 1 je kniha skvělá a ukazuje spoustu důležitých událostí. Za mne jako za fandu strategií, nikoli Wowka jako takového, doporučuji :-)

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Knihu jsem si užil, ale to, proč nemohu dát vyšší hodnocení je, že oproti jiným knihám se v podstatě jedná jen o okopírování děje z warcraftu 3... a nic moc navíc. U jiných knih jsem ten pocit neměl, ale třeba se jedná jen o můj pocit. Vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní zápornou a velmi zajímavou postavu pro mne byla kniha nutnost, ale.... čekal jsem asi více zajímavějších infromací okolo hlavního děje.

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Bylo to dobré, bavilo mne to, ale příběhem mi zkrátka sedí spíše díly ze staršího období tohoto světa. Za mne ..... pro milovníky warcraftu a jako část doplnění děje,proč ne, ale nejedná se o něco hlubšího nebo o něco, co ve čtenáři zanechá dlouhodobý pocit uspokojení z přečtení.

13.08.2021 2 z 5

Příliv temnoty Příliv temnoty Aaron Rosenberg

Co se warcraftu týče, jako malý jsem hrál strategie, nikoliv WoWko...a nejoblíbenější částí celé hry pro mne byly první dva stařičké díly, hlavně druhá válka, které se tato kniha týká. Oproti novým knižním dílům, které už nesleduji se pro mne stále jedná o jakousi součást mého dětství, kterou jsem si před pár lety mohl přečíst v knižní podobě.... za mne tato kniha zůstavá v knihovně napořád, stejně jako onen příběh. Je těžké říci něco jako doporučuji nebo ne, protože moje vazba ke knize je hodně citově, nikoli kvalitativně založená.

Za temným portálem Za temným portálem Christie Golden

Co se warcraftu týče, jako malý jsem hrál strategie, nikoliv WoWko...a nejoblíbenější částí celé hry pro mne byly první dva stařičké díly, hlavně druhá válka, které se tato kniha ještě týká. Oproti novým knižním dílům, které už nesleduji se pro mne stále jedná o jakousi součást mého dětství, kterou jsem si před pár lety mohl přečíst v knižní podobě.... za mne tato kniha zůstává v knihovně napořád, stejně jako onen příběh. Je těžké říci něco jako doporučuji nebo ne, protože moje vazba ke knize je hodně citově, nikoli kvalitativně založená.

Noc draka Noc draka Richard A. Knaak

Dobře vyprofilované postavy, které mne baví, děj byl dobrý a knihu jsme si užil, za mne mohu doporučit jako více knih z tohoto světa a vlastně....... pro všechny, které by zajímal příběh jednohou kouzelníka a elfky :-)

Stormrage Stormrage Richard A. Knaak

Je to poslední kniha ze všech, kterou jsem krom těch nových přizpůsobených filmu (ty nikdy) vzal do ruky.... a ze všech mne bavila nejméně. V některých částech byla natahovaná, bitevní děj mne moc nebavil a i když se objeví pár starých známých postav.... celkově oproti jiným knihám z tohoto světa mne prostě netáhla a trochu jsem se nutil knihu dočíst.

13.08.2021 1 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Abych pravdu řekl, moje první seznámení se světem zaklínače proběhlo seznámením s prvním dílem herní trilogie (hanba mi, já vím) a až poté jsem zjistitl, že je vše na základě knih. Přečtených všech osm a musím říct, že jak mne hry už v polovině druhého dílu nebavily.... knihy byly skvělé až do konce. Svět je zajímavý, přirozeně podlý a hlavně... líbí se mi, jak autor popisuje pocity, emoce a situace (pokud někdo někoho zabije, protože jej nenávidí, cítíte to...... pokud někdo miluje, cítíte to....no a hlavně... nahota je přirozená věc, žádné tabu). Za mne jednoznačně doporučuji.

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Ze všech knih z mého milovaného "světa" asi nejlepší. Konečně se člověk dozví návaznosti na první herní díl a motivy pár hlavních postav. Pro fanoušky série mass efect jednoznačně doporučuji.

Vzestup Vzestup Drew Karpyshyn

Je to mass effect, rozhodně mne to bavilo a beru to jako doplnění děje, ale o to jde.... kdo hrál hry a miluje příběh, ten tuto knihu podle mne ocení, kdo hry nehrál a nemá k příběhu vztah.... ais jej kniha neosloví. Za mne dobré :-)

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Klam Klam William Dietz

Jestli je to tím, že to nepsal Drew nevím, ale je to takové jiné nežli předchozí díly. Kniha mne bavila, ale oproti předchozím dílům je to o něco slabší. Je fakt, že na internetu koluje přímo soubor s vypsanými chybami v příběhu nebo drobnostech a to mi vadí si nejvíce, že se zpracování svěří někomu, kdo... do toho světa nevidí tak moc jako původní autor.

Vzpoura na Nexu Vzpoura na Nexu Jason Hough

Jak jsem se na to těšil po dočtení prvních knihy týkajících se půdovní trilogie, jak dlouho jsem si "ňahňal" to potěšení až začnu číst...... tak zhruba od poloviny knihy přišel poprvé v mém životě pocit, že se kopu násilím do dočtení. Jak pár lidí podotklo, je to zbytečně dlouhé, natahované a působí to na mne tak, že aby byl dosažen počet stran, je tam hrozně moc omáčky okolo, která mi spíše škodila. Opravdu první kniha a ještě k tomu z mé srdcové záležitosti.... u které jsme se nutil dojet až do konce. Hvězdu za to, že má člověk jiný pohled na spoustu postav z Andromedy a lépe chápe jejich motivy.

13.08.2021 1 z 5

Iniciace Iniciace N. K. Jemisin (p)

Za mne osobně velmi milé překvapení. Oproti hroznému "prvnímu dílu", který byl utahaný až hrůza, je to ohromný posun. Kniha mne bavila stejně tak, jako Anihilace, ta byla ale ještě o kousíček leší. Kdo má rád Mass Effect a není příliš afektován proti Andromedě...... líbí se mi popis pomale rostoucí symbiózy mezi organickým životem a umělou inteligencí.