Radesan Online Radesan komentáře u knih

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Jak zde již někdo psal, kdyby se kniha jmenovala jakkoli jinak, ani bych nepostřehl návaznost na herní předlohu. Hru jsem hrál a i když chápu, že je děj i postavy "jinde"....malinká propojenost by byla fajn. Celkově byly některé situace zajímavé, ale..... mohlo to být podle mne lepší.

15.10.2021 3 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jak zde píše hodně lidí, knihu mám rovněž spojenou se svým dětstvím, kdy nám ji děda četl na dobrou noc. Sám ji dvakrát dočetl už běhel toho, co jsem měl dávno půlnoc, ale ta vzpomínka je legendární. K čemu televize, když si fantasie všechno vykreslila sama. Skvělá kniha a ještě skvělejší vzpomínky, které se mi k ní vážou.

23.09.2021 4 z 5

Rozštěpení Rozštěpení David Gaider

Někde byla kniha místy příliš zdlouhavá, ale celkově, co u těchto "herních knih" cením je obsah, který doplňuje informace k oněm hrám.

Kdybych knihu četl před dohráním, rozhodoval bych se skutečně jinak a to je právě ten skvělý pocit, který z těchto knih potřebuji mít. Pomohla mi podívat se trochu více "za roh" důležitých událostí v příběhu.

13.09.2021 4 z 5

Velké civilizace Velké civilizace Göran Burenhult

Jak řeklo již pár kolegů níže, je pár knih, které nikdy nepustím. Jako nadšenec do antického světa.... jsem si tuto knihu zamiloval. Určitě doporučuji a kdo má toto téma rád, měl by si knihu alespoň zběžně projít, bude nadšen :-).

07.09.2021 5 z 5

Velcí mužové českých dějin Velcí mužové českých dějin Alena Křivánková

Co ke knize dodat? Historie Českých zemí není úplně předmětem mého bádání, mám raději antiku, ale na druhou stranu jsem se dozvěděl spoustu zajímavých návazností. Dobře psané a čtivé.

07.09.2021 3 z 5

Mytologie - mýty, pověsti, legendy Mytologie - mýty, pověsti, legendy kolektiv autorů

Jsem upřímně štěstím bez sebe, že jsem tuto encyklopedii dostal. Pro nadšence do antického světa, řecko-římské mytologie a hlavně stylu myšlení tehdejších lidí je to skvělá průprava. Co víc si přát. Předtím by mne ani nenepadlo zabývat se i mytologií indiánů a středoveku, do čehož mne kniha svým způsobem "motivovala" díky zahrnutí veškerých mýtů (respektive těch nejdůležitějších) do jedné knihy. Skvělá práce!

01.09.2021 5 z 5

Tanky a obrněná vozidla - druhá světová válka Tanky a obrněná vozidla - druhá světová válka Jim Winchester

V době, kdy mne druhá světová válka hodně zajímala jsem si v této encyklopedii neuvěřitelně "rochnil". Je pravda, že ji mám už poměrně dlouhou dobu a za ta léta jsem se k ní už nevrátil, co se ale týče informací v knize obsažených, mohu doporučit.

01.09.2021 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Je to hodně o vzpomínkách, kdy nám jako malým děda před spaním vždy četl jednotlivé části knihy.... a upřímně i on sám se u toho bavil. Nikdy tuhle knihu nepustím, protože ačkoli už si pamatuji jen ty vybrané části, jednou ji budu číst svým dětem...Přiznávám tak, že je hodnocení spíše pocitové, ale přeci jen.... ten příjemný pocit, který ve mne kniha i vzpomínky na ni vyvolávají přece stojí za nejlepší možné hodnocení.

01.09.2021 5 z 5

Ekonomie Ekonomie Paul Samuelson

Pro ekonomy naprostá povinnost. na otázku kdo je lepší, jestli pan Holman nebo Samuelson a spol. je jednoduchá odpověď. Ani jeden z nich, obě dvě knihy jsou podle mne pro uchopení ekonomie a jejich principů důležité :-).

30.08.2021 5 z 5

Průhledný státní rozpočet? Kudy tečou a kam prosakují naše veřejné finance Průhledný státní rozpočet? Kudy tečou a kam prosakují naše veřejné finance Pavel Kohout

Není moc co dodat, kniha byla skvělá, lidsky popsaná a hlavně pěkně rozebírá období, kdy byl státní rozpočet..... řekněme ne zrovna předmětem hlasování a diskuze. Kniha mi pomohla se státním výzkumem a rozhodně má své místo v mé knihovně, doporučuji.

30.08.2021 5 z 5

Metody analýz výdajů státního rozpočtu Metody analýz výdajů státního rozpočtu František Kalouda

Pro analytiky dobrá volba. Kniha mi pomohla s celostátním výzkumem a popravdě řečeno si ji má analytická mysl velmi užívala.

Ekonomie Ekonomie Robert Holman

Klasika všech ekonomických klasik, pro začínající studenty ekonomie prakticky neexistuje lepší volba. kdysi dávno mi vcelku pomohla v orientaci u základních pojmů.

30.08.2021 4 z 5

Základy mezinárodní obchodní politiky Základy mezinárodní obchodní politiky Pavel Dvořák

Je skvělé, že oproti jiným knihám zde není jen vzorečkování a grafy, ale i praktické příklady z praxe a lidský přístup k věci, za mne jedna nejlepších knih pro každého ekonoma nebo i laika, po které může sáhnout.

30.08.2021 4 z 5

Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize Veřejné finance, fiskální nerovnováha a finanční krize Pavel Dvořák

Rašín, Engliš a ti druzí Rašín, Engliš a ti druzí Antonie Doležalová

Koho zajímají finance nebo se zabývá přímo jejich studiem.... jasná volba.

Řízení zásob Řízení zásob Stuart Emmett

Na období vydání to byla velmi dobrá kniha, dnes (pokud to povolují školní stanovy) poslouží jako podklad pro seminární a bakalářské práce nebo na studium základů, metody logistiky jsou však v dnešní době přeci jen jinde a hlavně v každém podniku je trochu jiná metodika.

Logistika - teorie a praxe Logistika - teorie a praxe Josef Sixta

Na období vydání to byla velmi dobrá kniha, dnes (pokud to povolují školní stanovy) poslouží jako podklad pro seminární a bakalářské práce nebo na studium základů, metody logistiky jsou však v dnešní době přeci jen jinde. Knihu však určitě doporučuji.

30.08.2021 4 z 5

Veřejné finance v demokratickém systému Veřejné finance v demokratickém systému James McGill Buchanan

Náročnější na čtení, ale jako opora pro státní výzkum posloužila dobře. V makroekonomickém pojetí se sice s autorem ne vždy shodneme, ale argumenty na podporu svých tvrzení má velmi dobré.

30.08.2021 3 z 5

Manažerské účetnictví - nástroje a metody Manažerské účetnictví - nástroje a metody Jaroslav Wagner

Zajímavý pohled na vedení účetnictví v manažerském pojetí. Kdyby tuto problematiku učil i jiný lektor, mohl bych z knihy "vymáčknout" podstatně více.

Makroekonomie Makroekonomie Tomáš Pavelka

V lecčem je kniha nepřehledná, ale pro toho kdo nad danou problematikou podumá a doplní potřebné informace z více stran, dá se vše vstřebat. Přehlednější asi bude vždy mikroekonomie, která je díky záběru na menší celek dle mého názoru pro více lidí jednodušší. Za mne..... kniha mi pomohla u zkoušek i státnic, byl bych zlosyn, kdybych dal nižší hodnocení :-D.