Ekonomie

Základní americká učebnice, která podává srozumitelný výklad a úplný přehled soudobé ekonomie. Dvanácté (první české) vydání zahrnuje soudobou ekonomickou analýzu v podmínkách rychle se vyvíjející světové ekonomiky. Jde o syntézu hlavního proudu moderní ekonomie, přičemž učebnice zároveň seznamuje s institucemi amerického a světového hospodářství. Zvýšený důraz se klade na výklad otázek mezinárodní ekonomické spolupráce zejména v oblasti makroekonomické, a dále na na výklad funkce peněz a bankovního systému v současné ekonomice. Také historie oboru je dokonale popsána stejně jako hospodářská politika a zásady mikroekonomiky. Kniha je přes svůj rozsah neobyčejně přehledná a také metodický návod, jak učebnici studovat, je obecně přijatelný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31137/ekonomie-31137.jpg 4.722

Economics (1989)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, Svoboda

p.pavlina

Jedna z mála učebnic mě tato zaujala. Díky ní jsem systému hlouběji porozuměla a nebyla to nuda.

Ikkju
01.11.2017

Tuhle bichli jsem četl v apartmánu nad azurovým mořem, z nějakého důvodu jsem si tenkrát frčel na ekonomických dilematech jako jsou "děla nebo chleba".
Ke státnicím se hodilo, svoje jsem si v ní našel, ale už bych si z ní asi na moc věcí nevzpomněl..

konicekbily
21.10.2017

Základní kniha ekonomie, známá všem ekonomům západního světa. Při obnovování tržní ekonomiky v našich krajích se stala mou příručkou - jak to asi bude fungovat. Zkoušku z ní jsem neskládal, přezkoušel mne život. Jsou tam všechny nejdůležitější ekonomické vztahy, vazby a zákony. Žádný neplatí sám o sobě na sto procent, ale funguje to.

hroneczek
19.10.2017

Vhodná pro všechny stupně ekonomického vzdělání - tedy i pro začátečníky. A pro ekonomické vysokoškoláky povinná literatura.

Gwendelína
23.09.2016

Skvělá kniha. Na jednoduchých příkladech je vysvětleno vše podstatné. Po čtení učených textů českých knih je tato jako balzám pro duši začínajícího studenta ekonomie. A i pokročilý si v ní rád zalistuje s vědomím, že ví, o čem čte.

Jarda Burgan
09.07.2015

Bible bro bakalářské studium na ekonomce. Nicméně Robert Holman je lepší.

Gandalfek
24.03.2015

Ač patřila na VŠ k biblím, přišla mi spíš jak psaná pro středoškoláky - pořád se dokola opakovaly ty samé věci. Dala by se seškrtat na třetinu a poskytla by stejné množství informací...

Oter
03.10.2011

Jedna z ekonomických biblí ;)