Ekonomie

Kniha obsahuje základní kurz ekonomie, určený zejména pro bakalářský stupeň studia na vysokých školách. Učebnice představuje zásadní odklon od abstraktní metody výkladu, která redukuje ekonomii na soubor obecných pouček, definic, rovnic a křivek a činí tak z ekonomie nudný a od reality odtržený předmět. Místo toho nabízí ilustrativní metodu výkladu, která představuje spojení a průběžné prolínání teorie s příklady, případovými studiemi a aplikacemi. Ukazuje tak čtenářům, že ekonomie není abstraktní věda, nýbrž že má vztah k podnikání a k politice, a umožňuje jim orientovat se ve složitém, ale zajímavém ekonomickém světě - ve světě lidí, nikoli ve světě vzorců a křivek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166758/ekonomie-166758.jpg 4.364

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, C.H. Beck

BlaueEule

Kniha je čtivá, srozumitelná a díky ní a příkladům, které jsou v některých případech až polopatické, jsem dokázala i já celkem pochopit základy ekonomie, a to jsem se vždy považovala za ekonomického negramota. :)

Jass

Je to učebnice ekonomie... takže nemůžete čekat , že byste se zrovna bavili, ale přiznávám, že i mě, jako naprostého ekonomického ignoranta to dokázalo zaujmout. I když nebudu předstírat, že jsem pochopila indiferenční křivky, to po mě nikdo nemůže chtít! Všechno je jednoduše, srozumitelně a s příklady vysvětleno. Jako základ ekonomie naprosto vhodné a nejvhodnější.
Jen doufám, že jsem tu zkoušku udělala a od téhle krásky už budu mít nadobro pokoj... XD

AdamCtenar

Sice vysokoškolská učebnice, ale psaná skvěle a svižně. Skvělé příklady, fundovaný autor, rozhodně doporučuji!

hroneczek
19.10.2017

Bible začínajících ekonomů.

Ajinka126
30.07.2017

Alfa a omega základů dnešní teoretické Ekonomie. Pro mě je to základní iteratura k studiu. Nemám k ní výhrat, nemám k ní ani hlubukovou citovou vazbu.

Mi-šu-le
05.02.2016

Poměrně přehledná, dobře vysvětlené pojmy a grafy. Pro základy ekonomie to jistě stačí.

Jarda Burgan
09.07.2015

Nejlepsí základní ekonomický exkurz od českoho autora. Velice čtivé doplněné příklady z praxe. Každý ví, že ekonomie je věda politická. Takže dopředu upozorňuji, že levičák, který si myslí, že zdroje dokáže nejefektivněji přerozdělit stát, by si raději publikaci brát neměl.
90%

ChrisSparrow
27.01.2014

Nejspíš nejpřehlednější kniha o ekonomii, co se mi dostala do ruky.

kirmakX6on
10.12.2013

Naprosto nedoporučuju. Za prvé kniha je jen z poloviny ekonomická, z té druhé je politická. Autor je pravičák jak poleno a bohužel se to projevuje v demagogickém stylu, v jakém se snaží levicovou politiku pomocí ekonomických pouček vysvětlit jako naprosto iracionální. To pak vede k dvěma věcem. Člověk znalý věci bude zuřit, člověk neznalý věci bude nechápat, jak je možné, že se to děje a to nejen "u nás", ale i ve světě. Pokud jde o způsob výkladu, je extrémně upovídaný a pomalý. Příkladů z praxe je nadměrně - primitivní věci vysvětluje na desítkách stránek. Průměrně inteligentního člověka jeho výklad naprosto uspí. Mnohem více doporučuju Ekonomii a ekonomiku od Vlčka, která probírá stejná témata do stejné hloubky, nicméně na zlomku rozsahu, přitom bez ztráty srozumitelnosti. Navíc Vlček zvládá být politicky neutrální a vysvětlit i zdánlivě iracionální zásahy státu, přitom však s prostorem pro svobodné subjektivní zhodnocení na základě vlastních politických přesvědčeních.

Faither
25.08.2012

Skvělá kniha, která svou vlastní čtivou formou uvede čtenáře do většiny základních kapitol ekonomie. "Případovky" mi pomohly pochopit spoustu souvislostí nejen při mém studiu, ale i v pohledu na hospodářskou politiku. Na rozdíl od dalších knih pana profesora Holmana je kniha určitě vhodná i pro zájemce, kteří se nechystají ekonomii studovat. Určitě se ke knize za čas vrátím a přečtu si ji znovu.