Poslední strážce

Poslední strážce https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1528/bmid_posledni-strazce-UWD-1528.jpg 4 464 33

WarCraft série

< 3. díl

V mlhami zahaleném stínu minulosti, dávno před tím, než se začal měřit čas, existoval svět jménem Azeroth. Všechny možné magické bytosti po něm kráčely společně s lidmi a všichni žili v míru - dokud se mezi nimi neobjevili démoni a hrůza Plamenné legie a její vládce, lord Sargeras, temný pán chaosu. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných dějů, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného Warcraft. Strážci Tirisfalu - řada mistrů obdařených božskou mocí. Každý z nich musí celé věky bojovat svou tajnou a osamocenou válku proti Plamenné legii. Medivh byl od narození předurčen k tomu, aby se stal největším a nejmocnějším členem tohoto vznešeného řádu. Od samotného počátku však byla jeho duše poskvrněna temnotou, která zvrátila ve zlo síly, jež měly bojovat ve prospěch dobra. Medivh, zmítaný mezi dvěma světy, a jeho boj s vlastní zlobou se stanou osudem celého Azerothu. . . a navždy změní svět. Dotisk v roce 2011. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Last Guardian , 2002

ArkAngel
17.02.2023 4 z 5

Příběh mladého čaroděje Khadgara, který je vyslán do učení k pomatenému Medivhovi, jenž žije ve věži vyvolávající vize minulosti a budoucnosti, je velice čtivou záležitostí, kterou dáte bez problémů na jeden zátah. Způsobem vyprávění je to taková magická detektivka, kdy spolu s Khadgarem odhaluje čtenář velké tajemství... které dokonce souvisí i s několika úmrtími. V Azerothu se navíc objevují orkové a s nimi i Garona, která je křížencem. I ona je celkem zajímavou postavou, jelikož zosobňuje typický příklad jedince, jehož nikdo nechce přijmout mezi sebe. Dohromady tak všichni spolu ještě s rytířem Lotharem tvoří zajímavou partu, která vás bude bavit.

postoran-CZ
05.02.2023 5 z 5

"Ale pro tuto chvíli, pro tvou chvíli, musíme dál hrát své role. Všichni musíme platit. Teprve pak budeme mít šanci začít znovu."
Díky Medivhu. Díky Khadgare. Byli jste skvělí! Třetí kniha Warcraftu a jsem nadmíru spokojen. A budeme pokračovat i dále. Nicméně po Dni Draka a Vládci Klanů to zkusím vzít chronologicky a nikoli podle toho, jak byli knihy vydávány, jelikož to není z hlediska příběhu popořadě. ... Takže "Zrod Hordy" - brzy se uvidíme!

Claudius
16.01.2023 4 z 5

Knihy ze světa Warcraftu nečtu kvůli vlastnímu příběhu, ale kvůli budování světa. Vzhledem k tomu, že už mám ve Warcraftu něco načteno, a rovněž k tomu, že z této knihy vychází Warcraft film (který je skvělý, dejte mu šanci), jsem věděl ten velký zvrat. Nicméně to nevadilo. Jak ostatně uvádí předmluva, máte si to potom, co dočtete, přečíst znovu. Asi abyste ocenili ty skryté náznaky řečeného zvratu. No a jelikož jsem o zvratu věděl, mohl jsem si tyto náznaky užívat hned a napřímo.
Khadgar nemá jako mág zrovna dobrou pověst. Vzpomeňme, jak nadobro zapečetil Temný portál, který byl od té doby zprůchodněn asi tak dvacekrát. Nicméně tady ještě není ten neporazitelný arcimág, naopak se věnuje objevování a studiu. A tím se vracím k začátku tohoto komentáře - tím nejlepším na knihách Warcraftu je objevování světa. A Khadgar nám to umožňuje.

Waldhans
25.03.2022 5 z 5

Super kniha o Medivhovi a Khadgarovi. Jako fanoušek hry rozhodně doporučuji všem hráčům, kteří se zajímají o WoW lore. Kdo má rád film Warcraft, ten bude četbou dvakrát tolik potěšen.

Radesan
13.08.2021 5 z 5

Pro mne jedna z nejlepších knih ze světa warcraftu. Vím, že pro někoho může být problém to, že se zde více mluví, nežli bojuje.... ale mně se líbí ten vztah "komplikovaného mistra" a učedníka.. líbí se mi prostředí věže.... líbí se mi náznaky toho co má přijít po útržcích. Je to průzkum světa warcraftu v úplně jiné rovině. Za mne.. přečteno dvakrát a i když už to nevnímám tak jako mladší před léty a knihy, kterým se věnuji jsou už trochu jinde...pořád je v tom pro mne citová hodnota. Stoprocentně budu číst ještě jednou.

Macheta
20.10.2020 4 z 5

Do třetice všeho dobrého a opět trefa do černého! Je zde krásně vidět, jak každý autor má svůj rukopis. Třetí díl je zaměřený na Medivha, mocného strážce. Většina příběhu se v podstatě odehrává v jeho věži, což mi však nijak extra nevadilo. Zaujalo mě prolínání s minulostí/budoucností prostřednictvím vizí. V knize nebylo tolik akce, což by někomu vzhledem k zaměření her Warcraft mohlo vadit, já jsem s tím však neměl nejmenší problém. Naopak, člověk má možnost více nahlédnout pod pokličku dění.

Luigi1
08.10.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala moc se mi líbila

Jana.horka
12.02.2020 5 z 5

Kniha se mi opravdu libila. Bylo to super

Laryssa
13.01.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla rozšířit si četbou svět Warcraftu o příběhy různých událostí a postav. Příběh byl poutavý, nikde nevázl a výlety do minulosti za Aegwynn a jejím bojem proti Sargerasovi parádní. Jako dlouholetá hráčka Wow jsem o postavách základní informace věděla, ale tento příběh mi "rozšířil obzory" o nové informace.. Vřele doporučuji všem, co mají rádi fantasy, ale hlavně hráčům Wowka. Poslední Strážce je velmi zajímavý malý střípek z jednoho velkého komplexu.

Pája20
14.09.2019 5 z 5

Krása jinak se to popsat nedá. Viděl jsem film a bylo moc pěkné srovnávat s knížkou a dozvědět se spoustu věcí o Medivhovi a Khadgarovi . krásný a poutavý příběh a dozvědět se něco víc i o minulosti bylo suprové těším se na další knížky či komiksy s tématikou wow :)

PatrikWaldhans
08.08.2019 5 z 5

Krásně napsaná kniha ze světa Warcraftu. Pro mě jako dlouholetého hráče hry WoW srdcovka. Velmi čtivé.

Sylvanas
02.08.2019 3 z 5

Tenhle díl mě bavil z celé série nejmíň. Příběh mi přišel zmatený a ne tak zajímavý, jako tomu bylo u předešlých dvou dílů.

Ninjer
07.07.2019 4 z 5

Čarodějový učedník na způsob Warcraftu. Mladík s (příšerným) jménem Khadgar se má učit u excentrického mága Medivha, jehož síla nemá ve světě obdoby. Pokud Khaadkagrrr přežije a nezblázní se, možná spolu i vyřeší záhadné vraždy čarodějů.

Tahle fantasy knížečka je příjemně přímočará. Žádné větší odbočky, jen plynulý a místy docela napínavý příběh toho učedníka, co se jmenuje jak Klingon. Postupně se odkrývají různá tajemství, dojde i na zvraty...

Ujetý český úvod vám slibuje pomalu nejlepší fantasy od dob Pána prstenů a Bible, na což zapomeňte. Dobře se čtoucí fantasy to ale je. Kromě chvalozpěvu překladatele mě ale nemile překvapil i závěr, který se snaží na poslední chvíli z obyčejného příběhu udělat něco neobyčejného. U někoho to určitě zaboduje, ale mně to slušně zkazilo závěrečný dojem z knížky.

Slušné obyčejné fantasy o kouzelnících, které se na konci trochu zblázní.

Sedm potrhlých čarodějů z deseti.

vlkodlaq
05.11.2018 4 z 5

Moje první kniha ze světa warcraftu a musím říct, velmi čtivá. Rozhodně plánuji tento svět navštívit znovu.

B-artX
22.09.2018 2 z 5

Pokud knize něco škodí, tak velmi nezáživný a nudný styl psaní autora. Především začátek knihy pro mě byl utrpení. Poté se to ale zlepšilo- Grubb omezil zbytečné rozepisování a i děj byl více zábavný. Celkově kniha je ve finále lepší, než ve svém počátku. Postavy mi přišly fajn a děj ušel, mohl být sice klidně o 30 stran kratší, ale měl pár svých fajn momentů. Poslední strážce postrádal atmosféru a alespoň minimální napětí vzniklo ve finálním souboji. Kniha jako taková je podprůměr a moc mě nebavila, docela mě odradila od dalšího čtení Warcraftu. Dám si teď na pár měsíců oddych od tohoto světa a poté se nejspíše navrátím. Poslední strážce mě zkrátka nudil. Bída- 2*

SedllY
06.01.2018 3 z 5

První cca třetina knihy dost slabá, nudná. Zatím nejslabší kniha ze světa Warcraftu.
3,5 hvězdy

Gordonlord
17.10.2017 3 z 5

Vcelku příjemná fantasy jednohubka. Celý příběh je dost komorní, zápletka má zajímavé rozuzlení, které zde nemohu ani nakousnout, jinak by to byl naprostý spoiler. A vzhledem k tomu, že mimo zajímavý vztah hlavního hrdiny s půl-orckou ženou a postavy čaroděje Mediva zde jsou už jen flashbacky do minulosti ve formě vizí a dál už pak nic víc zajémavého, tak ani nevím, co víc bych napsal.

Nebylo to zlé, ani chvíli jsem se nenudil, ale z každého slova, z každé věty v tého knížce obsažené naprosto sálá fakt, že tohle nemá na víc, než na solidní průměr popcornového fantasy.

NemmamSlov
01.08.2017 5 z 5

Jaaaaj Medivha proste zerem. Jeden z najlepaich pribehov tohto sveta co som zatial cital. Skoda ze to ten film trosku tak pokrutil, ale,ked sa clovek odosobni, tak sa urcite dostane k dobremu pribehu. :)

Polinius
25.07.2017 4 z 5

Pokud alespoň trochu znáte svět Warcraftu a jste smíření s tím, že všechny příběhy z Warcraftu jsou trochu jeblé (terminus technikus) budete spokojeni. Je čtivá, plná dobře použitých klišé, které nesměřují k úplně očekávanému konci.
Nejsem žádný velký znalec tohoto světa a proto mě kniha překvapila, možná ten, kdo je znalcem světa ví už dopředu o osudu postav a bude ochuzen o překvapení.
Tohle je rozhodně dobrý námět na film!
Ta jeblost světa se projevuje v motivaci postav a jejich projevu. Svět Warcraftu je prostě melodramatický a teatrální a je potřeba se s tím smířit.

Palorizek85
28.04.2017 5 z 5

Srdcovka...

WarCraft herní adaptace podle videohry, podle PC hry

Jeff Grubb
americká, 1957