Raada Raada komentáře u knih

Útěk z temného rovníku Útěk z temného rovníku Norman Lewis

Stále jsem čekala, kdy se něco začne dít. A ono nic. Velmi zajímavé téma, několik linek, které by mohly být zajímavě rozvedeny. Bohužel nic z toho nebylo pořádně využito. Knihu jsem dočetla jen díky zvědavosti, co tedy bude za zápletku. Škoda.

02.05.2019 odpad!

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

ROzhodně stojí za přečtení. Kniha vtáhne do děje a jen nerada jsem dělala přestávky ve čtení. Neotřelý nápad a zajímavý exkurz do historie.

21.04.2019 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Kniha nezklamala, četla se velmi příjemně, dějově mě zaujala a přiřadila bych ji spíše k těm lepším od Vondrušky.

21.04.2019 5 z 5

Ztraceni na Everestu Ztraceni na Everestu Milan Vranka

Jak to dopadne čtenář ví od začátku. Kniha rekonstruuje úspěšný a obdivuhodný výstup a zároveň tragický sestup z Everestu. V závěru knihy jsou zajímavé medailonky, jak horolezce viděli jejich nejbližší. Doporučuji.

28.02.2019 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kniha se mi četla dobře, vtáhla mě do děje. Námět je zajímavý a je to Brownova velmi zdařilá prvotina. Líbila se mi více než některé jeho novější díla. Ráda se ke knize vrátím. Za mě doporučuji.

21.02.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knihu mě zcela pohltila. Pojednává o tématu, o kterém se nemluví, co se dělo po 2. sv. v. a jaký dopad to mělo na lidi, kteří za nic nemohli. Vřele doporučuji.

15.02.2019 5 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Prvotina autora mě zaujala, bya jsem tedy velmi zvědavá na jeho druhou knihu. Nezklamala. Poskytuje velmi cenné postřehy a myšlenky autora s těžkou formou autismu. Je znát, že je autor o pár let starší a jeho myšlenky jsou tak hlubší než v knize "A proto skáču".

15.02.2019 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se čtš příjemně, i když chvílemi ztrácí spád. Od Rowlingové mám raději Harryho než detektivky.

13.02.2019 4 z 5

Blok 46 Blok 46 Johana Gustawsson

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velmi mě zaujala, zajímavé zpracování a námět. Jediné, co bych knize vytkla je zbytečná zápletka na konci, není nijak funkční a zbytečně přebíjí děj knihy.

13.02.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem měla větší očekávání, chystala jsem se na ni delší dobu. Rušivé pro mě bylo přeskakování dějových linek, mile mě překvapil nečekaný konec.

08.02.2019 2 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Kniha nezklamala, ráda se k ní znovu vrátím. Příběh opět člověka pohltí.

08.02.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha mě velmi mile překvapila. Není to žánr, který by mi byl blízký, přesto jsem se zaujetím knihu přečetla a ráda doporučím i dále.

08.02.2019 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Kniha se čte příjemně, zajímavý nápad a pojetí. Co mi na knize vadilo bylo tykání si mezi všemi, sic je to v úvodu vysvětleno, ale i tak to pro mě bylo rušivé. Ráda mrknu i na další knihy této autorky.

08.02.2019 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Laskavý milý humor. Kniha se čte velmi příjemně, taková oddychovka na večer :).

14.01.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se čte příjemně, přečtu si i další díly. Detektiv je neotřelá postava. Místy se však kniha trochu rozplizávala, tak proto ty ubrané hvězdičky. Není to kniha, ke které bych se vrátila, ale jednou si ji přečíst je fajn.

22.11.2018 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížka i film jsou krásné. Přečetla jsem jedním dechem. Ráda se ke knize zase vrátím. Příběh je smutný a krásný zároveň.

29.08.2018 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Jediná kniha u které jsem si kdy pobrečela. Mám ráda knihu a film. Je to romanťárna a zároveń oddychovka. Děj je předvídatelný, i tak má své kouzlo.

08.06.2018 5 z 5

Štvanice Štvanice Antonio Martín Morales

I když to není žánrově kniha, kterou bych vyhledávala, dostala jsem ji jako dárek. Mile mě překvapila a přečetla jsem ji jední dechem. Škoda, že nejsou v Čj i pokračování.

08.06.2018 4 z 5

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Knihu jsem si oblíbila už pěkných pár let zpět, ráda se k ní vracím. Je poutavě napsána, vypráví příběh afghánské ženy. Příběh je silný, neveselý. A za přečtení stojí.

08.06.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Další z Brownových klasik - napínavý děj, různé propletence, promyšlený příběh s nečekanými zvraty. Celkový dojem prima, ale narozdíl od jiných jeho knih mě tato tolik nechytla.

08.06.2018 4 z 5