Blok 46

Blok 46 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355531/bmid_blok-46-rUl-355531.jpg 3 48 15

Falkenberg, Švédsko. V zasněženém přístavu je objeveno zmrzačené tělo mladé ženy Linney Blixové. Hampstead Heath, Londýn. I tady je objevena zmrzačená mrtvola mladého chlapce s podobnými zraněními, jaká měla Linnea. Koncentrační tábor Buchenwald, 1944. Uprostřed pekla holocaustu se Eric Ebner snaží udělat cokoli, aby se zase cítil člověkem.Jsou ty dvě vraždy dílem sériového vraha? A jak souvisejí s šokujícími událostmi v Buchenwaldu? Kriminální psycholožka Emily Royová ze Scotland Yardu se spojí s Linneinou přítelkyní a autorkou detektivních románů podle skutečných událostí, Francouzkou Alexis Castellsovou, aby jí při řešení tohoto komplikovaného případu pomohla. Cestují kvůli tomu mezi Švédskem a Londýnem, ale vydávají se i hluboko do minulosti, když začínají na světlo vyplouvat ohromující a děsivé souvislosti. Blok 46, odkrývající děsivé kořeny zla, je mnohovrstevnatý, panoramatický a výmluvný thriller, který oznamuje příchod nového talentu v žánru francouzské odnože "noir".... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Víkend

Block 46 , 2016

jarin58
21.08.2021 3 z 5

Autorce se nepodařilo dodat v knize příběhu napětí.Kapitoly z koncentráku už slabý dojem nezachránily.

Monns
19.12.2019 4 z 5

Na začátku jsem knihu skoro odložila, obzvlášť když jsem se pak podívala na hodnocení a komentáře sem. Do čtení jsem se nutila, vše bylo zmatené a ztrácela jsem se. Pak konečně všechno začalo dávat smysl a začala jsem se orientovat v čase a v postavách a zbytek přečetla jedním dechem.

krtecek_1
27.06.2019 2 z 5

Tak to jsem tedy v knihovně sáhla hodně vedle. Nemastné, neslané, splácané.. Za mě ne.

jannik
20.02.2019 4 z 5

Za me naprosto skvela dechberouci kniha. Je pravda, ze jsem dlouho necetla zadnou detektivku, ale tuhle jsem proste zhltla.

Raada
13.02.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velmi mě zaujala, zajímavé zpracování a námět. Jediné, co bych knize vytkla je zbytečná zápletka na konci, není nijak funkční a zbytečně přebíjí děj knihy.

Makkys
05.12.2018 4 z 5

Kniha se mě moc líbila. Dobre se četla, krátké kapitoly takže to rychle ubihalo. Trosku mě zarazil konec byl moc rychle ukončeny, ale jinak mohu doporučit.

bizonka
27.10.2018 1 z 5

Slabota, nevyznala jsem se v postavách a děj žádná hitparáda, přeskakovala jsem a nakonec to je zběžně prolétla...

astra3
11.09.2018 4 z 5

Na rozdíl od mnoha komentářů se mi kniha líbila. Dobře se četla. I když představa tolika zavražděných dětí je příšerná.

orinka3
12.08.2018 2 z 5

To se moc nepovedlo. Souhlasím s názorem, že nebýt pasáží z Buchenwaldu, byl by to propadák.

ThomasRuhe
27.07.2018 2 z 5

Samotné vyšetřování není napsané zrovna ohromujícím stylem. Autorce se nedařilo držet napětí, ale i můj zájem dovědět se co bude dál. Navíc švédští policajti v knize jsou pořádně tupí. Postavy jsou vůbec slabinou knihy, ani jednoho z vyšetřovatelů jsem si nedokázal oblíbit, všichni jsou nezajímaví, absolutně zaměnitelní panáci. Všichni ti Olofssonové, Nilssonové, Svenssonové, kdo se v nich má vyznat?
Podobné je to z pachatelem, na konci vyskočí jméno, a já dumal, kde jsem se s ním v knize setkal.
Naopak velmi povedené jsou kapitoly z koncentráku v Buchenwaldu v roce 1944.Ty jsou hlavním důvodem, proč nakonec zvyšuji hodnocení na dvě hvězdy.

Janeee
27.06.2018 4 z 5

Začátek trochu slabší, ale potom se to rozjelo. Asi od strany 100 to mělo velký spád. Nakonec jsem to nemohla odložit.

Princezna_V
16.06.2018 3 z 5

Zmatený, těžce stravitelný text (možná způsobeno překladem) doplněný pytlem úchylných odporností.

zdendula31
27.05.2018 3 z 5

Měla jsem trošku chaos v postavách a to až do konce..ale dalo se číst.

martula
03.02.2018 4 z 5

Kniha není tak špatná, jak by se snad mohlo podle hodnocení zdát. Počet stran je sympatický, takže to docela utíká. Pasáže z Buchenwaldu mi přišly zajímavé, detektivní příběh samotný byl trochu přitažený za vlasy, nedokážu si představit, že by to technicky i logisticky šlo provést, aby si nikdo takovou dobu nevšiml. I to mi možná v příběhu chybělo, nějaké vysvětlení na závěr - "jak"? Je to taková oddychovka :)

amladar
23.10.2017 4 z 5

Není to špatný příběh, ovšem trochu jsem se ztrácela v postavách a pachatele jsem neodhalila. Za mě, trošku jednoduché, mírně odfláknuté. Takové téma se dá pořádně rozjet.

sérioví vrazi

Johana Gustawsson