Útěk z temného rovníku

Zástupce Mezinárodního červeného kříže, Robert Howel, je vyslán do Jižní Ameriky, aby přešetřil, kolik je pravdy na poplašných zprávách o masovém vyvražďování indiánů. Vedoucí činitel jisté londýnské dobročinné organizace ho při té příležitosti požádal, aby v Kolumbii vyhledal jednu z jeho spolupracovnic, Liz Sayersovou, a přemluvil ji k návratu do Anglie. Všechno totiž nasvědčuje tomu, že v zemi dojde co nejdříve k dramatickým událostem a Liz se tajně spojila se skupinou pokrokových studentů a partyzánů, připravující převrat proti diktatuře, která upevňuje svou moc o to krutějšími prostředky, oč častěji se objevují příznaky hrozící revoluce. Robert se do Liz zamiluje a jeho původně jen kolegiální snaha dostat ji domů dříve, než ji události zcela pohltí, je stále více naplněna silným citovým vztahem. Spolu s láskou však Roberta začne ovládat další cit – úžas. Pochopil pravou podstatu plamenných pastýřských snah vedoucího misijní stanice Williamse, kde Liz pracuje, proniká do intrik a kšeftaření s životy bezbranných domorodců, je otřesen, co se děje pod rouškou „civilizačního“ úsilí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93469/utek-z-temneho-rovniku-82s-93469.jpg 1.34
Literatura světová, Dobrodružné, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Svoboda

Flight from the Dark Equator, 1972

Kniha Útěk z temného rovníku

Raada
02. květnaodpad!

Stále jsem čekala, kdy se něco začne dít. A ono nic. Velmi zajímavé téma, několik linek, které by mohly být zajímavě rozvedeny. Bohužel nic z toho nebylo pořádně využito. Knihu jsem dočetla jen díky zvědavosti, co tedy bude za zápletku. Škoda.

Jája92
09.05.2018

Bohužel kniha mě vůbec nezaujala , nedokázala jsem se začíst a zhruba v polovině knihy jsem ji odložila.

bikerbm
09.11.2011

Nudná kniha,poplatná době ve které vznikla. Vykořisťováni a zneužíváni indiáni,zlá vojenská junta podporována ničeho se neštítící americkou CIA,která tyto indiány vykořisťuje, a do toho pokrokoví studenti a marxističtí partizáni... To vše dohromady v pomalu se vlekoucím ději. Nuda,nuda,nuda

Norman Lewis
britská, 1908 - 2003

Kniha Útěk z temného rovníku je v