qydko qydko komentáře u knih

Měsíční kámen Měsíční kámen Wilkie Collins

Klasická detektivka, doslova pošušňáníčko pro opravdové milovníky tohoto žánru. Nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

18.10.2016 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Po dlouhé době kniha, kterou jsem prostě musela dočíst, bez ohledu na to, kolik je hodin a že v pět vstávám do práce :) Saeculum je poutavě napsané, dobře se čte a závěr byl pro mě osobně trochu nečekaný. Doporučuju ostatním k přečtení s klidným svědomím.

17.10.2016 5 z 5

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

Kniha přečtena jedním dechem - v rychlíku z jednoho konce republiky na druhý - ale asi i doma bych měla problém se odtrhnout. Velice čtivé, jednotlivé postavy tak nějak normální, uvěřitelné, jejich osudy zajímavé.

12.10.2016 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Silné, krásné, dojemné... ale asi mi ten styl úplně nesedí, proto čtyři hvězdičky

04.10.2016 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Pro mně třetí kniha Petry Soukupové. A oslovila mě zas o něco víc než ta předchozí. Nejdřív jsem si přečetla K moři - rozhodně mě to oslovilo, tak jsem zkusila Zmizet. Osudy těch lidí mi byly o dost bližší. Ale Marta ve mně zanechala asi nejhlubší dojem. Sonda do duše mladé ženy, mrazivá, syrová, opravdová...

14.09.2016 5 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

Neuvěřitelný osud malé holčičky a později dospělé ženy. Chvilkama jsem si musela připomínat, že tohle je doopravdy. Potom člověka mrazí.

14.09.2016 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Chcete si pořídit kvalitní depku? Prolistujte Sojčáka :)

09.09.2016 4 z 5

Vráťte mi moju dcéru Vráťte mi moju dcéru Candice Cohen-Ahnine

Skoro bych řekla, že se v poslední době kniha stává aktuálnější a aktuálnější... mrazivý příběh.

05.09.2016 4 z 5

Obléhání nebes Obléhání nebes Tom Harper (p)

Fandům historických románů mohu trilogii jen doporučit. Ale mně osobně se víc líbí jiné knihy autora - ty bez rozsáhlých bitev. Zatím vede Kniha tajemství.

01.09.2016 4 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Příjemná letní kniha s dobrou radou, jak se dívat na svět. Není moc náročná a přitom plná hluboké moudrosti.

28.08.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Poutavá kniha. Pohled do světa autisty. Velice čtivé. Závěr jsem tak trochu tušila.

17.08.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Krásná kniha, místy jsem se smála, místy mi skoro tekly slzy.

17.08.2016 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Super.... vztahy a chyby v nich se stále opakují, vše se mění, cokoliv může být úplně jinak, než se zdá... jen ty hory jsou pořád stejné...

03.08.2016 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Druhá kniha této autorky, kterou jsem přečetla. Osobně mě zaujala víc než K moři, ale styl i téma jsou podobné. Možná mi tyto lidské příběhy byly bližší, ale začetla jsem se a zvládla knihu za jediný den.

26.07.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nu, ještěže jsem měla jeden den volna, v práci bych si ukousala nehty až po první kloub, kdybych nemohla číst na jeden zátah :) Výtečné, tito autoři nezklamou.

26.07.2016 5 z 5

21 detektivů 21 detektivů * antologie

Jsem nadšenou ctitelkou klasických detektivek, tak mě tento výběr nemohl zklamat. Na léto značka ideál.
A to, že vrahem je Harry Potter bylo jen úsměvnou třešničkou na dortu :)

05.07.2016 5 z 5

Malá Matty Malá Matty Jan Šmíd

Čisté radosti to sice nejsou, ale... krátký, prostý příběh jednoho života, který pohladí.

30.06.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Zezačátku jsem se vůbec nemohla začíst... později to sice přišlo, ale stejně to nebylo úplně ono.

19.06.2016 4 z 5

Tři slepé myšky Tři slepé myšky Agatha Christie

Agatha jako vždy skvělá :)

16.06.2016 5 z 5

Straka na šibenici Straka na šibenici Daniel Petr

Do Straky jsem se začetla hned po první stránce. Vyprávění o životě, který není vždycky jednoduchý, skrývá mnohá tajemství a ne vše lze jednoduše vysvětlit. Jedna z těch knih, kterou jsem musela číst do noci, protože jsem potřebovala vědět, jak to bude dál.

26.05.2016 5 z 5