21 detektivů přehled

21 detektivů https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93711/21-detektivu-93711.jpg 4 61 61

Tato kniha není jen sbírkou detektivních povídek, určených pro milovníky detektivek. Je průřezem tvorby zakladatelů žánru jako takového. Čtenář se má možnost seznámit se skutečnými legendami: Sherlockem Holmesem A. C. Doyla, otcem Brownem G. K. Chestertona, dr. Thorndykem A. C. Freemana, insp. Frenchem F. W. Croftse, prof. Dusenem J. Futrella a dalšími. Zlatý věk klasické detektivky zahrnuje období 1880–1930, tehdy se stanovovala pravidla žánru, byl založen anglický „Detection Club“ a detektivní povídka byla logickou šarádou psanou s laskavým nadhledem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 21 detektivů. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
18.04.2024 5 z 5

Jedenadvacet detektivů stvořených jedenadvaceti klasiky detektivního žánru. Některé povídky jsou staré sto let i více let, přesto se jedná o čtivé a napínavé kousky. Přečtěte si Záhadu rudých rtů, Podezření nebo Vraždu v neexistujícím pokoji .... jedenadvacet důkazů, že žádný zločin nezůstane bez trestu!

Bulba
26.01.2024 5 z 5

Knihu jsem četl asi před 40 lety, kupodivu pointy několika příběhů jsem si pamatoval. Výborně sestavený výběr.

MM_Master
29.11.2023 5 z 5

Perfektne zostavená kolekcia klasických detektívnych poviedok. Dvadsať jeden poviedok, dvadsať jeden detektívov.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 21 detektivů v seznamech

v Právě čtených1x