qinska qinska komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásné přiblížení části našich dějin v příběhu tří zajímavých žen. Příjemné čtení.

27.04.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Vyprávění plyne lehce, nitky osudu lidí spojených s hotýlkem se splétají a rozplétají, dělají lehčí a těžší rozhodnutí, žijí a umírají.

07.04.2019 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Velmi pěkně napsané, jako kdybych tam byla s Hegou. Děti jsou mnohem silnější, než si myslíme.

30.03.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha mi otevřela oči v mnoha směrech. Když jsem ji chtěla někomu vyprávět, nebo ji někomu doporučila, hodně lidí odmítlo. Ne, že by je to nezajímalo, ale nechtějí se zabývat hrůzami, které si museli lidé v gulagu prožít. Paní Věra dokonce našla v sobě sílu se ve vyprávění do svého utrpení vrátit. Zaslouží si obdiv.

16.03.2019 5 z 5

Děkuji všem ženám a mužům, kteří v sobě našli odvahu ponořit se znovu do utrpení, která museli prožít. Jak směšné jsou najednou starosti všedního dne. Je neuvěřitelné, kam až jsou lidé schopni zajít a je to již vše, nebo lze jít ještě dál...

10.03.2019 4 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Ivanka Devátá

Ivanka Devátá mě moc pobavila. V první části vypráví část života a v druhé jsou vtipné fejetony.

31.07.2018 4 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Kniha se mi moc líbila, rychle mě vtáhla do děje a poučila o historii dolování v čechách

03.08.2017 4 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Agáta a James do toho konečně šlápnou a bude svatba. A nebo taky ne. Příjemná detektivka z anglického venkova.

23.07.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Četla jsem všechny tři aristokratky za sebou a za chvíli jsem si připadala jak součást zámeckého osazenstva. Byla jsem s nimi moc ráda a dobře jsem se pobavila. Já doufám, že další díly budou.

16.06.2017 4 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Pro mě úplně nejlepší kniha, četla jsem ji několikrát a vždy se těším, kdy zase přijde její čas.

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Krysařovi střevíce se mi líbilo mnohem víc,než čokoláda. Moc se mi líbila čarodějnice.

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Mám moc ráda celou řadu. Adrian je prostě Adrian. To se musí číst.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vynikající vtipný deník hraběnky Marie. Díky šťastné náhodě jsem hned měla po ruce další díly.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jedna z nejlepších knih,co jsem četla. Je velice čtivá a brzy vás vtáhne do děje.

12.06.2017 5 z 5

Jarmila Loukotková vzpomíná, vypráví a vaří Jarmila Loukotková vzpomíná, vypráví a vaří Jarmila Loukotková

Vynikající kuchařka i vypravěčka. Moc ráda se k této knize vracím.

V každém věku stát za hřích V každém věku stát za hřích Dagmar Březinová

Půjčila jsem si ji ze zvědavosti a jsem moc ráda, že jen půjčila. Každý věk má své kouzlo, pokud si člověk uvědomí, jak krásný je život sám o sobě. Tahle kniha je určena hrstce žen, které nezajímají děti ani vnoučata. Jsou zaujaté sebou.

04.05.2017

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Velmi pěkná kniha, otevře oči a zároveň pobaví. Nahlédnete do Voynichova rukopisu, homeopatie, matematiky,kryptografie, veganství a dokonce trochu poodkryje roušku systému.

18.04.2017 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Ke knize jsem se dostala náhodou. Líbila se mi natolik, že si určitě přečtu i ostatní.

12.03.2017 4 z 5

Mužolapka Mužolapka Alena Čálková

Odpočinková, vtipná kniha o hledání sebe sama dlouhou cestou.

20.09.2016 3 z 5

Táta k příštím Vánocům Táta k příštím Vánocům Martina Drijverová

Velmi pěkně popsaný příběh o hledání vhodného tatínka. Nebude to prodavač z hračkářství ani ,,kolotočář,, ,který procestoval celý svět. Jako obvykle, to nejlepší se skrývá hned za rohem. Kniha je krásně ilustrovaná.

10.09.2016 5 z 5