Pravdivá zpověď Adriana Molea

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí pokračování deníkových zápisků si náš známý adolescent smutné postavy pořizoval v období od konce roku 1984 do začátku roku 1991, kdy již překonal své hořké zrání, ale do těch pravých let v divočině velkého světa mu ještě něco scházelo. Knížka má dvě části – první je samotná Zpověď, druhá nese název Adrian Mole a malí obojživelníci – a na jejích stránkách se dočteme např. o tom, jak se Pandora začíná Adrianovi neodvratně vzdalovat, jak maturita a vyhlídky na další studium končí katastrofou, jak se z třídního násilníka Barryho vyklubal nejen opovrženíhodný vězeň, ale i (jaká nespravedlnost!) oslavovaný ´skinheadský básník´. Podíváme se s hrdinou do Moskvy, prožijeme s ním trapná úskalí prvního zaměstnání v městské knihovně i neslavný pobyt v Oxfordu, kde ho bohužel nečeká studium na univerzitě, ale soužití s Pandořiným excentrickým manželem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130081/pravdiva-zpoved-adri-130081.peg 4.1183
Série

Deníky Adriana Molea 3.

Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

The True Confessions of Adrian Albert Mole. Adrian Mole and The Small Amphibians, 1989

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Pravdivá zpověď Adriana Molea

Přidat komentář
hippiesak
28. ledna

Boží! Včera začal, dnes hotovo :) Nemohl jsem se od knížky odtrhnout :) To je takový tele, ten Adrian :) :) :) Časová osa tady skáče tedy dost rychle. Není to jako v první a druhé knize, ale proč ne. Zase to odsýpá prostě "jinak". Toto jsem potřeboval. Vtipnou knihu. Super! Doporučuju jako relax a těším se na pokračování :)

Cajda
29.12.2020

...má inteligenci zavařovací gumičky...
...i gumová rukavice má větší stisk....

zase jsem se smála nahlas :o))))))


Kája95
07.09.2019

Viděla jsem ukázku na divadlo ..... Rozhodla jsem se přečíst si knihu, jsem zklamaná. Věřím,že kniha má své příznivce, ale mě zas až tak vtipná nepřišla ani nijak zajímavá - škoda

happy-smile
24.03.2019

Možná je to tím, že jsem ostatní Adrianovy deníky četla před delší dobou, ale čekala jsem trochu víc. Místy jsem se zasmála, ale myslím, že na předchozí díly to nemá. I tak ale pokud se mi časem dostane do ruky nějaký další Adrianův zápisníček, tak mu určitě dám šanci.

elcapitano
06.11.2017

Souhlasím s několika diskutujícími přede mnou. Dospívající Adrian byl vtipný, dospělý Adrian je spíš k politování. Z Adriana vyrostl protivný sociopat a už mne nebavil.

qinska
12.06.2017

Mám moc ráda celou řadu. Adrian je prostě Adrian. To se musí číst.

Dakarianna
22.04.2017

Kupodivu mě dospělý Adrian moc nezaujal. Bylo to takové nečtivé a krkolomné. U prvních dvou knížek jsem se kolikrát opravdu nahlas smála, což se, bohužel, tentokrát nekonalo.

fruitbueno
04.08.2016

Už bude můj osud sérii o Adrianu Moleovi milovat. Třetímu dílu místy dochází dech, je mnohomluvnější než první dvě knihy, ale i tak jsem se u některých pasáží smála nahlas.

1