Půca4 Půca4 komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Přes všechno zlo, které kniha ve své podstatě skrývá, je to krásné a úsměvné čtení. Nejdříve jsem byla v divadle a až potom jsem četla knihu a v hlavě jsem se tak nemohla zbavit hlasu paní Hrzánové. Prostě to nešlo. Knihu si musím koupit, protože se k ní rozhodně několikrát vrátím.

24.11.2018 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Stejně jako u prvního dílu musím napsat, že mi při čtení knihy bylo prostě strašně smutno. Jsem ráda, že existují a existovali lidé, kterým osudy ostatních nebyly lhostejné. Konec knihy mi zlomil srdce. Opravdu. Číst tohle jako malá - těžko říct, jestli bych z toho měla rozum, ale - asi bych spousta nocí nespala.

25.05.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Je to jedna z těch knih, kterou můžu číst znovu a znovu!

13.09.2015 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Wow. Tenká a jednoduše napsaná knížka, která vás donutí se zamyslet. Celou dobu jsem si říkala, že název knihy - Cop - znamená spletenec třech pramenů vlasů, neboli třech životů třech úplně odlišných žen. Musela jsem si sedět na vedení, protože mi celý smysl knihy došel opravdu až na posledních pár stránkách a byla jsem z něj neskutečně nadšená! Krásná myšlenka a zpracování knihy. Ráda se k ní v budoucnu vrátím.

24.11.2018 5 z 5

2019 - Tato kniha se mi nejen líbila, ale oblíbila jsem si ji i z jiného důvodu - je jedinou knihou, kterou jsem byla schopná číst v jedoucím autobuse, a dokonce ji během jízdy do Prahy a zpět přečíst! V autobuse se mi normálně dělá špatně a to i jen z toho, že se podívám na mobil, jaký je čas. Určitě za to může forma knihy - pár vět na jedné stránce, žádné dlouhé popisy a nahuštěný text. A taky se mi šíleně moc líbila, takže jsem ji hltala a nemohla jsem se soustředit na to, že je mi špatně.. Film už jsem předtím viděla a jako u prvního dílu toho nelituji - lépe jsem si představila postavy, odehrávající se děj a hlavně zvířata. Musím říct, že konec filmu jsem nepochopila hned napoprvé. Bylo to tak šokující, nepředvídatelné a rychlé, že jsem to prostě nestihla zpracovat a musela si to vygooglit. No a jak už to bývá, v knize jsem vše pochopila ještě lépe a hned. Takže, ví někdo, kdy vyjde pokračování? x)

07.06.2019 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Tolik smutku.. Díky pohledu chlapce mi kniha dala více, než kterákoli jiná válečná kniha, kterou jsem kdy četla. Nemůžu uvěřit, že se něco takového skutečně dělo, že to vůbec někdo dopustil.
„Copak to nechápeš?“
Očima dítěte je vše najednou úplně jiné.

25.05.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Čím dál více se s touto knihou ztotožňuji. Je prostě nádherná. Nádherná a smutná.

06.12.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Další kniha, ke které můžu napsat WOW. Opět jsem ke knize přistupovala trochu kriticky, kvůli všem těm reklamám o ní a štítku "bestseller". Přesto mě ale anotace zaujala tak, že jsem si knihu na veletrhu koupila. Zvolila jsem si jí jako první prázdninovou četbu a páni, pěkný rozjezd. Četla se příjemně rychle, děj byl skutečně jednoduchý, málo postav, stále dokola se opakující vnitřní monology, pořád dokola jedny a ty samé starosti a strachy. Hodnotím hlavně pocity, které ve mně kniha vyvolala - napínavá od začátku do konce, přesně, jak to mám ráda. Překvapilo mě, že vlastně už v půlce knihy víte, kdo za tím stojí, takže jsem byla zvědavá, jak se a co se dál zvrtne. Nečekala jsem během čtení, že by mě mohlo ještě něco překvapit, ale stalo se. Knize možná chybí trochu na reálnosti. Klasický psychologický thriller, který dostane 5*.

05.07.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Úplně na úvod bych tuto knihu označila jako mou životní.
Je to opravdu skvělý nápad. Uznávám, že né jednou jsem uronila slzičku.
Silný příběh, obzvlášť pro milovníky zvířat, konkrétně samozřejmě psů.
Musím podotknout, že přibližně v půlce knihy jsem si už nebyla jistá, že ji dočtu. Jedna z několika smrtí hlavního hrdiny mě opravdu vzala, ale nakonec jsem jí ještě ten den dočetla.
Samožrejmě, že nelituji.

Knihu tedy považuji za svou životní, dávám 5* a DOPORUČENÍ!!!!

10.11.2014 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

3.12.2017 Stejně jako když jsem byla malá, i teď jsem se bála, jaké to bude, až Will dostane své vlastní léno. Až spolu v příbězích nebude dokonalá dvojice Halt a Will. Tato kniha mě ale tak bavila, že jsem skoro zapomněla přemýšlet, jestli je v tom nějaký rozdíl, nebo nikoli. Napínavé, záhadné a nebezpečné vyprávění jsem si naplno užívala a nejvíce jsem byla nadšená z nového čtyřnohého kamaráda, kterého si Will našel.

03.12.2017 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Detektivku jsem dostala k narozeninám, aniž bych si o ní předem řekla, takže jsem se pustila do knížky, o níž jsem nic nevěděla. Přestože nebyla severská, na které jsem zvyklá byla opravdu dost dobrá! Konec mě vážně ohromil!

09.11.2016 5 z 5

2019 - Těžko říct, proč jsem se tak dlouho vyhýbala knize o Fantastických zvířatech, když se mi film tak líbil. Lepší pozdě, než nikdy. Z knihy jsem byla opravdu nadšená. Četla se sama a rychle. Jsem zvyklá číst divadelní hry, takže mi scénář vůbec nevadil. Přesto si myslím, že by bylo lepší napsat normální knihu a pokračovat tak v příbězích z kouzelnického světa J. K. Rowling. Všechny postavy mi byly sympatické, líbila se mi jejich propracovanost a před očima se mi promítal film. Harry Potter a Fantastická zvířata jsou asi jediné příběhy, u kterých jsem ráda, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Pomohly mi snáz si představit postavy, protože se mi ve filmu absolutně líbily! S Mlokem sdílím nadšení ze zvířat, takže o to hezčí to pro mě bylo čtení. U knížky jsem se často usmívala u utroušených hlášek.

07.06.2019 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Tahle kniha mě docela zklamala.. Anotace mě hodně navnadila, začátek byl taky super, zápletka neobvyklá, ale zbytek knihy nic moc. Postava hrozně protivná, vadilo mi, jak se chovala ke svým rodičům. Některé myšlenky autorek se mi líbily, ale v podání jiného autora by to vyznělo třeba lépe a výstižněji. Bohužel, zatím nejslabší kniha od Erin Watt.

30.05.2019 3 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Páni, jedna z knih, u které jsem si řekla: ,,To bude dobrá!" již po pár stránkách. V něčem mi připomněla Malého prince, kterého mám neskutečně ráda, ale kniha Tracyho tygr mě oslovila dokonce více! Jsem ráda, že jsem na ni narazila a časem si ji jistě pořídím jako vlastní. Velké plus u mě má báseň, kterou kniha obsahuje. Je to moje milovaná Tygře, tygře od Williama Blakea! Dále musím ocenit a vychválit ilustrace a celkově vzhled knihy (Argo, 2005). Krátké čtení na jednu hodinku s jednou velikou metaforou...

01.03.2018 5 z 5

Svět HP mě nikdy nepřestane bavit. Tohohle dílu jsem se upřímně bála, ale bylo to dokonalé! Vůbec mi nevadil scénář, jsem zvyklá číst a baví mě číst divadelní hry. Příběh byl luxusní, napínavý a překvapivý. Mnohokrát jsem se u knihy zasmála nahlas (nejvíce ale při scéně, kdy Scorpius musel říci Snapovi, že v pravé realitě je po smrti. Není to zrovna dvakrát veselá chvíle, ale Snape zareagoval odlehčeně a ještě si nezapomněl rejpnout do Rona xD). S knihou jsem spokojená a rozhodně se k ní vrátím.

02.09.2017 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Já nemám slov, dokonalejšího autora detektivek jsem nikdy nečetla. Přestože bych řekla, že mě knížka o migrantech, politice a Číně nebude bavit, Deaver to umí podat tak, že mě skutečně bavila. Jeho knížky čtu vyloženě s chutí a nejraději sérii Lincolna Rhyma. Rozuzlení na konci knihy mě (jako vždy) vážně dostalo! Dokonalost, do poslední chvíle netušíte, nastanou změny, drobné detaily, jsou nalezeny nové důkazy a souvislosti, které do sebe najednou začnou zapadat a vy nestíháte koulet očima a přeskakovat na další řádky. Nemůžu se dočkat dalšího dílu s dokonalou dvojicí Amélie a Lincoln. Musím ale také zmínit dvě zklamání (POZOR SPOILER!!!!!), která jsem cítila společně s Amélií a jejím (ne)otěhotnění a Lincolnem a jeho novým přítelem, díky kterému, přestože nepřežil, dokázali prokouknout celou sabotáž a vyřešit případ. Za mě rozhodně 5*.

PS: Jak jste četli jméno Duch? Poprvé jsem ho přečetla jak [Dač], případ se ale jmenoval GHOSTKILL, takže to byl vážně [Duch]? xD

05.04.2017 5 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Tak tomu říkám na první pohled nevinná knížka plná zvratů, vrahů, náhod i nenáhod, ohně, krve, bouřek a podobně!
Stejně jako první díl vážně dokonalá detektivka! Celou knížku jsem si říkala, jak se těším na další díl, jestli bude. No ... řekněme, že se nechám mile ráda překvapit :D

23.01.2017 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Hercule Poirot - naprostá srdcovka! Miluju styl psaní paní Agathy Christie. Napínavý příběh, četl se sám!

09.11.2016 5 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Tak. Tohle. Bylo. Boží!
Četla jsem a nemohla přestat. Úžasně napsaný thriller. Co kapitola, to jiný názor na postavy. Střídá se vám minulost se současností a pohledy dvou postav. Každou chvíli se dozvíte něco nového a každou chvíli vám to změní úplně vše, co jste dosud věděli. Prostě super! A ten konec? Pro mě konečně něco originálního a nečekaného.

17.02.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak první případ HH tedy nic moc ... Mě tedy přišlo, že se na těch 400 stránkách řešil případ tak jako v pozadí, než že by to bylo hlavní téma. Každopádně mě to nebavilo - nemám ani sílu vypisovat, co všechno mi vadilo a nelíbilo se mi, prostě 3*, víc ne. Co jsem tak slyšela nebo četla, některé knihy jsou od autora skvělé, takže si přečtu asi jen ty, nechci autora úplně zavrhnout.

13.07.2017 3 z 5