Petr a Lucie

Koupit

Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176210/petr-a-lucie-176210.jpg 3.76448

Kniha Petr a Lucie

DeKo1996

Příběh mladých milenců na pozadí první světové války..
Na jednu stranu úsměvné, na druhou stranu srdcervoucí..

Fiddis

Četla jsem díky čtenářské výzvě, ale prostě se mi to moc nelíbilo a do čtení jsem se spíš nutila. I přesto jsem ale ráda, že jsem si knížku přečetla.

Josefie

Zmůžu se jen na: ,,Nelíbilo se mi to". Asi to jen nedokážu patřičně ocenit...

koki.veru

Knihu jsem už četla na střední jako povinnou četbu. Nyní jsem se k tomu vrátila v rámci čtenářské výzvy. Knížku mám moc ráda, jen ten konec je docela smutný.

BackToTheStars

„Nic neznamená utrpení, nic neznamená smrt, jestliže vidíme, proč trpíme, proč umíráme. Oběť je slastná, jestliže chápáme, proč jsme obětováni.”

Karoley

Můj děda Petr měl tuhle knihu moc rád a pojmenoval proto svoji dceru (moji mámu) Lucie. Takže skoro povinnost si Petra a Lucii přečíst.

Terez9119

Křehký příběh o lásce v těžké době. Tragický konec? Ano i ne, jak se to vezme...

iva1154

Petr a Lucie byla kniha, kterou jsem - jako asi mnozí - měla v povinné četbě k maturitě na střední škole. Nemůžu říct, že tehdy by mě to vyloženě nezajímalo, ale po letech kdy si člověk něco zažije to je mnohem hlubší čtení.