Prske Prske komentáře u knih

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Rychlé oddechové čtení. Děj i zápletka předvídatelná, ne moc uvěřitelná, ale postavy jsem si oblíbila, takže nijak zklamaná nejsem. Po dalších dílech ale už asi nesáhnu :)

20.09.2022 3 z 5

Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Mateřství jako z reklamy (na Lexaurin) Petra Hřebíková

Neurazí, nenadchne. Se spoustou situací se ztotožňuju, ale nějak extra vtipný to nebylo :)

06.09.2022 2 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Dvě hvězdy za krásné ilustrace, děj jsem vůbec nějak nepobrala :D

21.08.2022 2 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Přečteno poměrně rychle díky krátkým kapitolám. Dojem z toho mám takový smíšený, protože mi to celé přišlo takové ploché a ne příliš do hloubky. Uvidíme, kdy a co přinese druhá kniha.

16.08.2022 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

To bylo tak depresivní a smutné :( určitě sáhnu i po Deníku psychiatričky.

11.08.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Beskydy is the new Tribeč? Ne vážně, já se bála úplně stejně jako u Trhliny. Za to hvězdička vlastně dolů, protože tenhle námět zas tolik originální není.
Postavy velmi nesympatické, ale to byl možná i záměr :) no, do lesa sama zase nějakou dobu nepůjdu…

03.08.2022 4 z 5

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Jo dobrý, četlo se to dobře a docela to člověka namotivuje… ale žádné (pro mě) nové konkrétní tipy jsem tam nenašla :)

22.07.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Pár vtipných momentů, jinak děj velmi předvídatelný :) prostě typická nenáročná oddechovka

11.07.2022 3 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Dá se říct, že mě všechny povídky bavily, což se mi moc často nestává. Dozvěděla jsem se spoustu nových pohledů z této oblasti a také jsem poznala pro mě neznámé autory :)

10.07.2022 4 z 5

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Tak vyloženě zlý to nebylo, Kondo je asi lepší, ale i tady jsem našla něco užitečného. Ale co se mi fakt líbí je grafické zpracování! :)

27.06.2022 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Kniha měla pár silnějších ale i pár slabších částí, ale účel (milé a oddechové čtení) splnila :)

23.06.2022 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Ač velmi zajímavé téma, knihu jsem četla hodně dlouho. Víc než vliv mormonismu zde vidím především v psychické chorobě otce, je vždy smutné sledovat, jak dokáže něco takového ovlivnit celou rodinu...

22.06.2022 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

To byla snad nejtěžší kniha, co jsem kdy četla. Nikdy se mi nestalo, že jsem u příběhu zatlačovala slzy a celou by mě tak ochromil. Jako mamince se mi vše četlo o to hůř… achjo :(

01.06.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Od knihy jsem čekala trochu víc, styl psaní mi nebyl moc příjemný. I tak jsem ráda za tento vhled do léčebny v Bohnicích a také za krásné ilustrace.

21.05.2022 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Tohle bylo fakt skvělé! Chvíli jsem se bála, že to bude tuctový a prvoplánový ženský román, ale bavila jsem se celou dobu :)

18.05.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Ne, tohle nebylo dobrý. Naopak velmi slabý. Po Propasti jsem sáhla po skvělém zážitku s Trhlinou, ale teď už nějak nemám chuť zkoušet další knihy… začátek vypadal slibně, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých postřehů. Děj většiny knihy se navíc odehrává poblíž míst, kde jsem před lety trávila dovolenou (a o ničem z tohoto nevěděla) - to celé záležitosti dává větší sílu. Jakmile se ale hlavní hrdina dostal na plošinu, šlo to s ním fakt z kopce a já jen doufala, že na další stránce se už konečně dostane dolů (jakkoliv!). Velký špatný, furt to samé dokola.. navíc tím, že šlo o fikci a ne o skutečnou událost, tak - aspoň v mých očích - závěrečné úvahy a myšlenky trochu dehonestují tragická úmrtí, která se v tomto údolí přihodila. Škoda no.

23.04.2022 2 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Velmi poutavý styl vyprávění, syrový, chvíli jsem si musela zvykat. V tomto období ruské okupace Ukrajiny dostává námět a prostředí úplně jiný rozměr...

10.04.2022 5 z 5

Události tohoto typu mě hodně zajímají, ač nežiji na Ostravsku a o této tragédii jsem před vydáním knihy neměla tušení. Rozhodně se mi rozšířily obzory například v tom, jak civilisté (ne)brali partyzány nebo jak lidé změnili pohled na své sousedy, kteří “kolaborovali” přijetím volklistu.
Občas pro mě bylo ale dost obtížné pamatovat si to obrovské množství jmen a často jsem se musela vracet zpět.
Cením ovšem částečně románové zpracování, protože jenom data, jména a činy bych dlouho vnímat nedokázala.
Doporučuji!

04.04.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Z knížky jsem byla velmi nadšená, styl psaní, námět i postavy byly skvělé. Hvězdičku dolů ubírám za nedokončené vodítko vyřčené na začátku knihy - celou dobu jsem na to myslela a čekala, kdy se to rozvine. A ono nic... Také bylo občas matoucí prolínání časových os, které ovšem ke konci naopak čím dál víc navazovaly na sebe, jak se události přiostřovaly - to se mi líbilo moc :)

31.03.2022 4 z 5

Beautiful English: 60 dní k lepší slovní zásobě Beautiful English: 60 dní k lepší slovní zásobě Eva Bystričanová

Naučila jsem se spoustu nových slov, cvičebnice je hezky přehledně uspořádaná. Jednu hvězdičku ubírám za opakující se věty - ve kvízech byly ty samé spojení/věty jako v příkladech u každého slova. To si pak člověk moc neprocvičí, když si to pamatuje :) ale to je jen maličkost.

27.03.2022 4 z 5