poter poter komentáře u knih

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Příjemná oddechovka,popravdě jsem poslouchala jako audiokniku-to jí také hodně přidalo

20.10.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zatím moc nemám slov...kniha mne dostala do kolen.Neuvěřitelně silný příběh,chvílemi jsem se zapomněla i nadechovat...Všeobecně se bojím číst knížky o koncentrácích,tady jsem to nečekala a pak už jsem neměla na výběr-nešlo přestat...Asi jedna z nejsilnějších knih ,které jsem kdy četla,příběh ve mne zůstane hodně dlouho.Nádherná kniha.

20.10.2019 5 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Nádherná ,skvělá pohodová knížka,jen jsem smutná,že už skončila:-)doufám,že paní Marta už má v šuplíku další a další pokračovaní:-)už se nemůžu dočkat

29.12.2018 5 z 5

Dlouho jsem váhala nad přečtením této knížky.Jeden čas jsem přečetla snad všechno co na toto téma vyšlo,ale už mi z toho bylo tak nějak zle.Navíc autorka je češka,tak jsem si říkala,co to asi bude,nějaký přeslazený příběh hloupé naivní holky,která uvěří všemu.Hluboce se tímto autorce Ivě omlouvám.Její příběh jsem přečetla jedním dechem-doslova za pár hodin-nešlo přestat..Pro některé chytré-"nechápu jak to mohla nechat zajít až tak daleko" ji víc než hluboce chápu.Sama jsem měla za manžela násilníka a skoro vraha,a to byl čech-a vím jak těžce se dá z takového života vybrousit-když vám rodina není ochotná pomoct.Tchýně-která se do té doby tvářila snad i kamarádsky,po mé prosbě o pomoc okamžitě otočila-a najednou jsem si za všechno mohla sama..moje vlastní máma-když jí zavolala 15.4 z nemocnice policie,že její pobodaná dcera je v nemocnici-mi později ironicky poděkovala za "krásný dárek" -měla v ten den narozeniny...Zrovna mi hlídala dvouletou dceru-a při našem prvním rozhovoru mi jen řekla,že doufá,že si nemyslím,že budeme moct u nich zůstat...samozřejmě že ne-měly jen velký patrový dům,kde žijí s tátou sami...Už je to hodně let-dceři už je 30 a má svoje 2 kloučky a je spokojená-nebavíme se o tom co bylo a já doufám,že si na tátu pamatuje jen to dobré,i když boží mlýny také zamlely a už je po smrti,ale tohle si člověk asi ponese sebou navždy....díky této knížce tu sedím a brečím-nad všemi těmi chudinkami,které toto musí zažívat celý život,bez šance osvobodit se před těmi odpornými grázly,kteří si hrají na muže. Ivuško-vám děkuji a jsem štastná,že se vám podařilo sebe i dcerku zachránit,jinak bych snad už nikdy ani nemohla usnout,Iveta

29.12.2018 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Kniha se mi moc líbila-je to přesně můj šálek čaje:-))správný podíl napětí a takové té normálnosti,super

16.08.2018 5 z 5

Labyrint Labyrint Sigge Eklund

Kniha mne moc nenadchla,docela jsem se musela přemlouvat abych jí dočetla.Není špatná,ale je to moc rozvláčné,docela zbytečně.Ke konci to všechno do sebe sice všechno zapadne,ale ten konec je docela zvláštní...není to ta z knih,kterou bych si s chutí přečetla znova..

16.08.2018 3 z 5

Suprový ,krásně podaný příběh,s Trishou jsem v tom lese byla po celou dobu:-)

05.07.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajímavý příběh,i když svým způsobem trochu naivní...a někdy jsem tomu co se dělo moc nevěřila.Každopádně dobrý nápad,ale ten konec,jak už tu bylo mnohokrát napsáno byl poněkud useklý,odfláklý-popravdě jsem knihu nečetla,ale poslouchala a konec jsem si pustila několikrát,protože jsem byla přesvědčená,že jsem u toho snad usnula a něco mi určitě uniklo..ale bohužel ne...zasloužilo by si to lepší zpracování konce,tohle mně trochu naštvalo:-)

07.01.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížku jsem nečetla ,ale poslouchala,jako mluvené slovo-to jí myslím hodně přidalo,je načtěná skvěle.Hodně mně to bavilo a těšila jsem se kdy se příběhy spojí a víc propletou.....ale bohužel jsem se nedočkala...když to skončilo,koukala jsem jako vrána-tohle je jako všechno??škoda,knížky by si toho zasloužila víc-jinak se mi to moc líbilo

26.11.2017 4 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Smutný,až skoro neuvěřitelný příběh...jako literární počin nic moc,ale chápu,že to nepsala žádná spisovatelka,ale nešťastné dospělé dítě

31.10.2017 4 z 5

Chci tě svést Chci tě svést Monika Knápková

Knihu mám rozečtenou-jsem tak ve třetině a nevím jestli dočtu,mám pocit jako bych četla nějaký ne moc povedený školní sloh ,je to napsané docela hrozně,navíc šíleně naivní příběh...no nevím,třeba se k ní ještě vrátím až nebudu mít do čeho píchnout,ale zatím se mi nudit nechce

21.10.2017 1 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Příběh je to určitě silný,mám ráda knížky podle skutečných událostí,ale nelíbilo se mi jakým stylem byla napsaná,navzdory silnému tématu mi to přišlo takové nezáživné,škoda

19.10.2017 3 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Knížka se mi moc líbila,mám ráda skutečné příběhy,navíc z takové té retro doby.Moc hezky se mi četla

19.10.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Super pohodové čtení,moc jsem se u ní nasmála.Vzala jsem sebou na dovolenou a byla to opravdu dobrá volba

19.10.2017

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

uf...byla to síla.Je nepředstavitelné,že tohle musel někdo prožít....Knihu jsem přečetla na jeden zátah za několik hodin,nešlo přestat:-)

19.10.2017

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

knihu jsem poslouchala jako mluvené slovo,nádhera-pohodovka,.moc se mi to líbilo

05.10.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavé od začátku až do konce,super

05.10.2017 5 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Pěkná knížka podle skutečnosti,z muslimské komunity,určitě bych jí nemohla vynechat:-)mám ráda tento typ knížek,i když popravdě,četla jsem už i lepší

04.10.2017

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

První knížka kterou jsem kdysi přečetla,podle skutečného příběhu,která odstartovala moji mánii čtení knížek podle skutečných událostí povětšinou z muslimských zemí,moc pěkná

04.10.2017 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Jedna z nejkrásnějších knížek jakou jsem kdy četla,vím ,že tuhle budu mít doma stále:-))poslouchala jsem i mluvené slovo a jsem schopná poslouchat donekonečna:-)

04.10.2017 5 z 5