Posli Posli komentáře u knih

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl pro mě byl mnohem lepší a zábavnější než první. Postava Xemeria byla úžasná a dost příběhu přidala. Gwendolyn zde byla vtipnější a příběh se tak moc hezky četl. Jen tak dál!

21.05.2016 4 z 5

Úžasné Úžasné Sara Shepard

Nechápu jak mě to po tolika dílech může stále tak bavit!

21.12.2015 3 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Když střídavě čtete toto a Hru o trůny, tak vám také připadá, že autorka v životě neslyšela o souvětí. Je to jen o zvyku, po sto stránkách už jsem to nevnímala. Dala jsem této knize čtyři hvězdy a pořádně ani neumím popsat proč. Postavy? Obyčejné. Nějací záporáci, hrdinové, nějaký ten krasavec... Příběh? Vcelku dobrý. Nejvíc se mi líbila část v Hopetownu. Škoda, že autorka toto město nepopsala o něco více. Také musím poukázat na jednu část, která byla vyloženě jak z Pána prstenů, u které jsem v duchu řvala, ať si autorka vymyslí něco svého.
Co se mi tedy nejvíc líbilo? Možná to, že čtete a čtete, najednou jste za půlkou knihy a za pár minut na konci. Během toho si oblíbíte ty obyčejné postavy, děj, který se dá předem dobře odhadnout a prostředí, v kterém se nacházejí. Prostě vás to vtáhne, ani nevíte jak. Právě proto si takové knížky většinou oblíbím.

24.05.2015 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Jo, přesně takovou knihu jsem teď potřebovala, Jednoduchou, zábavnou, čtivou, vtipnou... Jedna z nejlepších knih na odpočinutí. Fakt jsem si ji užila a nehledala jsem v tom žádné nedostatky. Čtyři hvězdy jen proto, že pět dávám jen naprosto dechberoucím knihám.

28.04.2015 4 z 5

Od knihy jsem čekala úplně něco jiného. Když jsme zjistila, že kniha bude dlouze popisovat rodokmen Avy, byla jsem mírně zklamaná. Po chvíli mé zklamání vystřídala radost. Autorka mi Lavanderovic příběh vylíčila tak hezky že, i kdyby to byl mnohem delší příběh, nenudila bych se. K postavám jsem získala pozoruhodně blízký vztah, přestože většina se po pár stránkách měnila. Ke konci jsem už zadržovala dech a buď některé postavy povzbuzovala, anebo je proklínala. Autorka odvedla dobrou práci, ale přesto jsem v knize čekala víc. Chybělo mi něco víc o Avě a představovala jsem si větší zlom na konci příběhu. Celkově ale hodnotím knihu jako velmi povedenou.

16.04.2015 4 z 5

Dělalo mi opravdu velký problém zvyknout si na Hrabalovu formu psaní. Dlouhé věty, žádné odstavce. Ztrácela jsem se a bylo to pro mě ze začátku velmi namáhavé. Prvních několik stran mi děj moc neubíhal, a tak jsem si vůbec říkala, jestli to přečtu. Nakonec jsem si na autorovo psaní zvykla a příběh byl stále zajímavější.

20.12.2014 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Kniha mě oslovila už jen podle názvu, a proto jsem si ji ihned půjčila v knihovně. Kniha splnila má očekávání. Dozvěděla jsem se spoustu věcí a žasla nad tím, co se jinde ve světě děje. Začetla jsem se a jen jsem kulila oči z toho, jací jsou lidé v pracovních táborech. Už jen to, že pro Sina už nikdy nebude možné žít pořádný plný život, je srdcervoucí.
Jediné, co bych této knize, kterou by si měl každý povinně přečíst, je to, že autor to podával spíše jako holá fakt – jako referát okopírovaný z Wikipedie, a ne jako silný příběh. Kdyby z toho udělal obyčejný román, tak by se mi kniha líbila ještě víc.

08.09.2014 4 z 5

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Tohle bylo krásné završení série. S koncem jsem byla spokojená, což se mi mnohdy nestává. Celkově tuto trilogii hodnotím jako odpočinkovou četbu, kterou mám přečtenou za chvilku.

08.09.2014 3 z 5

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

První díl se mi sice líbil více, ale stejně si autorka tímto dílem nepohoršila a nemůžu se dočkat až se vrhnu na poslední díl trilogie. Evie mi byla stejně sympatická jako v předchozím díle a musím říct, že její vtipy se mi líbí stále více.

08.09.2014 3 z 5

Zlodejka duší Zlodejka duší Kiersten White

Je to prostě klasická odpočinková kniha. Evie je obyčejná sympatická mladá hrdinka. Ze začátku mě to ani tolik nebavilo, ale postupem času to začínalo být zajímavější. Jak to u takovýchto knih bývá, přečetla jsem ji rychle a s chutí jsem se pustila do dalšího dílu.

27.04.2014

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Od knihy jsem tolik neočekávala, protože Hvězdy nám nepřály mě až tolik nechytly jako ostatní příznivce Greena. Myslím, že jsem asi jediná, koho Hledání Aljašky zaujalo více než Hvězdy.
Postavy jsem si tu zamilovala. Váleček mi byl sympatický od první chvíle – jeho záliba v posledních slovech, jeho pohled na svět… Aljaška však byla ještě lepší. Občas mi její náladovost někoho připomínala (jo, jsem taky hodně náladová :D). Každopádně Aljaška si mě získala svojí inteligencí, humorem a hlavně tajuplností. Její životní události ji dělaly ještě zajímavější. Myslím, že kdybych Aljašku opravdu znala v reálném světě, tak bych z ní občas chytila nerva a měla často chuť ji praštit, ale takhle mi přišla jako jedna z nejzajímavějších postav, s kterými jsem se doposud v knižním světě setkala. A bez Plukovníka by to taky nebyl žádný pořádný příběh!
Líbí se mi jak Green popisuje „obyčejný“ život. Na knize je úžasné to, jak se jeví jako prostý příběh, ale zároveň v něm nalezneme spoustu otázek, i filozofických.
I když mi bylo jasné, co se stane, když kniha byla rozdělná na části Předtím a Potom, tak mi to nijak nezkazilo mojí napjatost při čtení. Po smrti Aljašky to sice ve mně nevyvolalo žádné silné emoce, ale knížka nemusí být žádný nástroj na pravidelné pročišťování očních kanálků. Spíš jsem se pak zamýšlela nad otázkami ohledně ceny života.
Je pravdou, že druhá část byla slabší než první a několik stránek bylo naprosto zbytečných, ale i přesto knihu hodnotím velmi kladně. Nevím, co k této knize dodat, možná jen: V jednoduchosti je síla.

27.04.2014 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Nejvíce mě bavila první a třetí část. Vím, že u většiny to je přesně naopak, ale ta část na moři mě opravdu chvílemi moc nezaujala. Zatímco to, jak Pí objevoval různá náboženství, mě bavilo. Knížka se mi úžasně četla. I když jsem už předtím viděla film, dílo mě nenudilo a celkem jsem se u něj bavila. Nad některými částmi se člověk i pousměje a nad některými krčí nos. Líbilo se mi to, nad čím mě autor donutil se zamyslet, když si pomyslím, že já jsem také spíše uvěřila druhé verzi příběhu, která je pro mě snáze přijatelnější a více reálná.

27.04.2014 4 z 5

Bezcitné Bezcitné Sara Shepard

Tenhle díl mě po dlouhé době opravdu bavil. Celkem pořád se tu něco dělo. Konečně to začíná být opravdu zajímavé.

26.04.2014 4 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Tohle byl pro mě nejslabší díl. Občas mi to trochu nedávalo smysl a bylo tu i několik nesrovnalostí. Konec se mi nelíbil a přišel mi prostě a jednoduše divný. Od posledního dílu jsem čekala více, a proto mě to trochu zklamalo. Kniha ale neztratila na čtivosti a opět jsem ji přečetla jedním dechem.

26.04.2014 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Román se mi krásně četl a postava Roberta Langa mě velmi zaujala. Možná bych potřebovala ještě trochu víc rozvést Langovu osobnost, abych ji plně pochopila. Popisy toho, jak přemýšlel nad tím, jak bude vraždit Židy byly fascinující a tajil se mi při nich dech.

26.04.2014 4 z 5

Krásný doplněk k sérii Harryho Pottera, který nám bohužel nic neřekne. Bez vpisků by to nudné, ale takhle to tomu dodalo krásnou pottrovskou atmosféru.

08.02.2014 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

U této knihy vlastně můžu napsat úplně to samé hodnocení jako u Šifry mistra Leonarda, protože Brownovi knihy se příběhem skoro neliší. Na začátku je mrtvola, a pak se jen běhá z místa na místo a nakonec vše dobře dopadne. Ale přece jen se mi to líbilo trochu více než Šifra. Přijde mi, že to bylo víc napínavější. Pochybuji, že bych se pustila do další Brownovy knihy. Identičnost děje mě od toho odrazuje.

08.02.2014 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Na knize se mi líbila čtivost a to jak Dan Brown vytvořil příběh z celkem pravdivých informací. Bohužel, to je tak všechno. Nejsem moc příznivce těchto teorií, proto mě to místy štvalo. To jak se bude příběh vyvíjet bylo celkem zřejmé, takže kniha ztratila napětí. Postavy mi přišly strašně fádní a nevykreslené. A konec? Kolikrát už to tady bylo, že celou cestu jdeme, abychom se nakonec vrátili zpátky?

08.02.2014 2 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Před touhle knihou jsem od Sparkse ještě četla To nejlepší z nás. To se mi líbilo mnohem více než toto dílo. To nejlepší z nás pro mě bylo romantické tak akorát. Tohle bylo už trochu moc. Vážně jsem se snažila do knihy začíst, ale prostě mi to nešlo. Přišlo mi to obyčejné a nezajímavé. Přemýšlím nad tím, jestli si ještě někdy něco přečtu od Sparkse. Bohužel mě autor moc nenalákal k přečtení jeho dalších knih po přečtení téhle.

08.02.2014 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ze začátku mně Pýcha a předsudek moc neoslovila, dialogy se táhly, ale postupem času si mě jednotlivé postavy začaly získávat. Elizabeth je úžasnou hlavní postavou, která svou inteligencí převyšuje všechny ženy v románu. Moc se mi líbila postava paní Bennetové - trapné matky, bez které by příběh ztratil pár vtipných okamžiků. Co se týče pana Darcyho, tak jsem si ho oblíbila hned na začátku. Sice jsem pak o něm začala pochybovat jako Elizabeth, ale nakonec si mě zas získal. Toto byla moje první kniha od Jane Austenové a už jen hledám skulinku času, ve které bych se mohla pustit do další knihy od této autorky.

08.02.2014 4 z 5