Krvavá cesta

Saba žije u Stříbrného jezera – pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi – kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř… Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství. Román, který vás uhrane....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169508/big_krvava-cesta-169508.jpg 4.2156

Dustlands 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Blood Red Road, 2011

Kniha Krvavá cesta

majkyjuju
23.07.2021

(+ SPOILER) Kniha mi nějakým způsobem připomínala Hunger Games. Na začátku mi trvalo překonat úsečné, jednoduché věty. Když jsem se konečně přes ně dostala, nějak se mi podařilo začíst. Díky tomu, že je kniha psaná v rychlém proudu, tak se i rychle čte, bohužel mizí veškeré kouzlo. Postupně jsem se začala ztrácet v časovém pásmu. V určitých místech je chaos a musela jsem to číst xkrát, abych vlastně pochopila, co se tam stalo. Popis i charakteristika postav je velmi strohá a spíše záleží vše na čtenáři, jak si představuje danou osobu.
Knihu jsem dostala jako dárek. Když si zvyknete na psaní autorky, pak se kniha čte dobře. Po prvním díle jsem okamžitě chtěla druhý, abych věděla, jak to dopadne. Autorka měla dobrou myšlenku, kniha měla opravdu potenciál, ale s dalším dílem to šlo někam. Je lepší si knihu jen vypůjčit, za mě osobně bych si jí znovu nekoupila.

Ellis03
22.06.2021

Četlo se to Dobre a bylo to zajimave. Jenom mě chvílemi rozcilovala hlavní postava s jejími postoji a taky se mi v první polovině vůbec nelíbil vztah dvou sester. Ale ten se nastesti postupně hodně zlepšil.

hanaseidl
06.12.2020

Opravdu hezky napsáno. Kniha i další díly mne moc bavily.

Karolin77
28.05.2020

Za mě bohužel nic moc.
Dej mě nepohltil i když to bylo čtivé. Postavy byly ploché.
Celá kniha byla neslaná nemastná.
Začátek byl docela nudný až ke konci se to pořádně rozjelo.
Co se mi líbilo, bylo to že,hlavní hrdinka má vránu. Nero byl skvělý.
Bohužel takový slabší průměr.
Neurazí nenadchne
3/5*

Angels
18.04.2020

Skvělá série, i když je spíše pro mladší publikum, mě zaujala... Sice mi trochu trvalo se začíst, ale první díl je skvělý. Dobrodružný a pohltí. Četla jsem to jedním dechem a hned jsem si musela přečíst druhý díl, jak to bylo napínavé. Doporučuji!

Sarah11
08.12.2019

Tak tohle bylo jedno velké utrpení. I přes mou dlouhodobou čtecí krizi už se mi opravdu dlouho nestalo, abych se do nějaké knížky musela tak nutit. Styl psaní naprosto nemastný neslaný, nulová slovní zásoba, pouze jednoduché věty, na rozvité souvětí jsem čekala jako na smilování, dialogy naprostá katastrofa. Nejdřív jsem si toho úsečného stylu psaní nevšimla, ale jakmile to jednou zaznamenáte, už se toho nezbavíte a uvidíte to pořád.
Postavy absolutně splývají, nemají žádné typické rysy nebo povahové vlastnosti, takže se často ztrácíte a musíte se vracet zpátky v textu, abyste pochopili, kdo zrovna mluví. Chemie mezi hlavní dvojicí žádná. Trochu jsem v tom viděla příběhy, které jsem se snažila psát, když mi bylo tak deset. Kniha má potenciál být vážně napínavá, ale bohužel je to napsané tak špatně, že se žádné napětí nekoná a že je úplně jedno, jestli čtete o tom, jak hlavní hrdinové někde sedí na kafi, nebo jak bojují s krvežíznivými příšerami. Hlavní záporák postrádá šmrnc a navíc se zdá být nesmrtelný, což vážně nemám ráda.
Za jediný plus považuji nápad se zápasy v klecích, to mě celkem nadchlo a nezlobila bych se, kdyby se kniha nesla v tomto duchu, záchranu bratra bych klidně oželila.
Vzhledem k tomu, že mám doma i další dva díly, dám sérii ještě šanci, ale nedokážu si představit, jak to chce autorka ještě víc rozmáznout, když první díl končí uzavřeně, a upřímně se toho dost bojím, jelikož první díl má nejlepší hodnocení a já už jemu dala jednu hvězdu...

Kacennnka
04.11.2019

Dala bych tomu 5 hvězdiček, ale jednu strhávám za překlad. Ne, že by byl špatný, četlo se to vlastně samo, ale uvbral na jedinečnosti knihy. Já vím, že originál je ve své podstatě naprosto nepřeložitelný, ale alespoň ty uvozovky tam mohly chybět. :) K příběhu asi nemám slov. Bylo to akční, napínavé, vtipné... Taková rychločetba, protože mě to opravdu moc bavilo.

hajrys
09.08.2019

Řekla bych, že neurazí ani nenadchne. Jednoduchý příběh, který se ale dobře čte. Nebylo, co jiného číst. Nejsem cílová skupina, přesto uznávám, že volný čas vyplnila skvěle.