pollyn pollyn komentáře u knih

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Velké zklamání. Četla jsem několik knih od autorky, ale tohle bylo utrpení. Tři protivné hlavní postavy, příběh bez konce a stále dokola opakující se pasáže. Uff.

20.04.2015 1 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Příjemné čtení, mám ráda romány, kde se i něco dozvím. Jako celek to bylo velmi působivé a emotivní. Nejen díky nemoci.
Calla mi byla děsně protivná, takto povrchní lidé mi nejsou sympatičtí. Ale na druhou stranu, reflektuje dnešní generaci tak proč ne. Jak píšu, bylo to emotivní a tak i obracení očí v sloup se počítá :D
Jonah je naopak medvídek a dokonalost sama. Vlastně si myslím, že by nemohl existovat :)))
Kupodivu mě nejvíc zasáhly osudy Agnes a Simona. Díky nim nebyl příběh tak přeslazený a prvoplánový.

16.05.2024 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Já nevím. V první třetině jsem sem tam měla pocit "hele tuhle stránku už jsem četla ne?" a nebo "Ježíš tak už zazvoň". Někdy jsem na férovku hledala přímou řeč, protože jsem nechtěla už znovu číst jak byl Zac jako mladý úžasný, byli nejlepší přátelé a pak bum. Ta desetiletá pauza byla zvláštní, zvlášť když měli propletené rodiny i přátele. Sportovní pozadí je tentokrát úplně nadbytečné a jen tak pro okrasu.
Suma sumárum, příliš slov a málo vykreslené postavy a chabá zápletka. Už se přestávám na další Zapaty těšit...

28.02.2024 2 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

(SPOILER) Knížka má dva velké plusy - postavu Jacka (která mohla dostat trochu víc prostoru) a hezky popsaný background bezpečnostní agentury. Ostatní je tam šíleně šroubované. Robby je postava úplně mimo až to bolí. Hanna má pásek z kde čeho, ale disciplínu a emoční stabilitu bychom u ní asi těžko našli. Nejhorší jsou ty její motivační psychologické úvahy a proslovy. Ach jo. Knížka začala tak slibně, krystalizovalo i silné zrnko vážného tématu (matka, alkohol) a autorka najednou otočí a je z toho plytké nic s fňukající Hannou.
Když se poprvé zmínila, že se zakoukala do Jacka, začala jsem listovat zpátky jestli mi něco neuteklo, protože jsem nechápala kdy to jako stihla :)))) nakonec vlastně ani nevím jestli byla teda vtipná nebo ne, nebo jestli měla být vtipná nebo sarkastická?
P.S. Taylor pomáhá vybírat šaty na rande? Vážně? To už jsem fakt obracela oči v sloup...

25.02.2024 2 z 5

Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Gabriella Santos de Lima

Ano, slovo "jemná" se úplně hodí, jak píše alzbeta4340.
Líbí se mi ta košatá stylistika autorky. Moc! A ty barvy a moře, pastva ke čtení:)
Děj trochu ubírá hvězdičky. Přeci jen je v předchozím díle Lila vykreslená trochu jinak a překvapuje mě jak málo o sobě hrdinky vědí! Úvodní zápletka v letadle taky není nijak originální, ale tak ... přiznám se, že kvůli ději jsem to nakonec nečetla:)

24.01.2024 3 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

(SPOILER) Moc povedené! Zejména první půlka měla svižný průběh a humor tomu dodal příjemnou konturu :) trochu jsem se ztrácela v pojmenování osmi aktérů, možná by jich mohlo být méně a za to mohli mít větší prostor, ale i tak. Neotřelé, sympatické a s Fizzy se chcete začít hned kamarádit. Nešlo si ji nezamilovat :)
Trochu mě ještě překvapila ta čínská komunita, došlo mi to až později, takový "aha" moment. Trochu to v této rovině skřípalo, ale asi chápu záměr autorek.

10.01.2024 4 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

(SPOILER) Do Coltona bych se zvládla zamilovat hned. Budu ho muset zařadit na seznam knižních lásek <3
Zároveň je postava Kyla ideál první lásky.
Spoiler: Jediné, co mi opravdu chybělo, bylo hlubší propojení obou bratrů.

05.01.2024 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

(SPOILER) Takové příjemné, i děj a zápletku to mělo :) Jen mi nějak chybělo vysvětlení Ianovy motivace ohledně Lary. Podle popisu byla opravdu celá průměrná v nevzhledném oblečení a neměla úplně prostor před ním nějak inteligencí vyniknout, no ne?

27.10.2023 4 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

(SPOILER) Tak on hraje o čas, aby se dostal do zahrad včas. Jde o holé životy a jeho argumentační freestyle to úplně zabije:
"Pokud tam pojedu autem, budu dlouhé minuty hledat místo k zaparkování, a to si nemůžu dovolit."
Jako vážně? :D myslím, že to vypovídá hodně o kvalitě zápletky.

25.10.2023

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Ze začátku to vypadalo slibně. On není klasickej milionář a ona běžná drobná fuchtlinka (jejich slovo), která hupsne šéfovi do postele. No ale pak někdo ty postavy úplně vyměnil a po pár stránkách se z toho stalo jedno velké klišé a čtenář jen čekal, kdy a jak se "to velké tajemství" provalí. Achjo. Někdo to tu srovnával s BAM sérií, ale je to spíš takovej chudej příbuznej ;)

19.10.2023 2 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

(SPOILER) Tak více klišoidní záležitost jsem už dlouho nečetla.
Spoiler:
Poznají se náhodou a proběhne úžasná přitažlivost. Samozřejmě se z něj vyhrabe úhlavní nepřítel a jede se linka hate-to-love. Je nesnesitelný, panovačný, měl děsně těžké dětství a má nekonečné ochranitelské pudy a smysl pro fair play. Trochu mi tam chybí motivace jeho jednání. Plán s přehlídkou má už na začátku, ale proč? Kvůli otci?
Kimber (důvod zkrácení jména je vtipně boží) je taková ukřičená nany, která s prvním snoubencem byla dle vyprávění úplně jiný člověk posedlý svatbou a po přesunu do Itálie asi podstoupila transplantaci mozku, jinak si nedokážu vývoj postavy vysvětlit.
Macecha nemá moc prostor a je to škoda, doufala jsem, že tahle linka to zachrání.
Ovšem snoubenec Brad to úplně zabil. Jako vážně? Na začátku ho vykreslí jako bezcitného satana a na konci je z něj dvojník Jennera? Naprosto zbytečné a neuvěřitelné.
Dvě hvězdy dávám za to, že mi to připomnělo starou dobrou Jennifer Probst a její série. Taková ta stará škola románů pro ženy :)

14.09.2023 2 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

(SPOILER) Spoiler
Tahle knížka mě tak rozčílila! Ááááá dlouho jsem nečetla nic horšího. Četla jsem všechny autorčiny knihy a s touhle hrůzou se nedají srovnat.
Tak zaprvé, celou dobu jsem si říkala, že je to snad druhý díl nějaké série, protože mi chybělo několik esenciálních informací. Kam se poděli rodiče? Proč umřeli? Proč musel Travis odcestovat? Co to furt bylo s tím počtem medailí? Totálně tam chyběl background.
Penelope je opravdu blbka. Krasobruslení tam je úplně zbytečné. To má být inspirace Zapatou? Nejvíc vtipný mi přišlo, že se prostě jen tak rozhodla, že nakonec bude trénovat pro olympioniky a oni ji okamžitě vzali.
"Ráda bych vzala zpátky svůj odmítací dopis. Chtěla bych trénovat ... a mít nárok na mediali"
Jinak je to nesympatická rozmazlená fiflena, která teda tvrdí, že před rozchodem 15 děsně miluje potají Haydena, ale chodí si s Timem a trilionem dalších. Hahaha.
Travis. Ježíši proč to MMA? Proč je tam popsanej ten jeden zápas? To je zase inspirace sérií V ringu? Chová se celou dobu jako idiot, Penelope si konečně dupne, ale pak když vidí kolik jí nechal na kontě tak zase celá roztaje :)))))))
Hayden, díkybohu aspoň za něj a za hezkou zápletku Cinderu s Tinderem. Proto ta jedna hvězda. Jinak evidentně měl jako postava potenciál (jednou větou zmíněné dětství, cesta ke slávě apod), ale autorka to úplně zazdila.

07.09.2023 1 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Slabší průměr. Nevadí mi jednoduchá romantická linka, ale vadí mi zápletka, kterou by po pár kapitolách nerozluštil leda velký cynik :)

29.08.2023 2 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

(SPOILER) Moc jsem toho nečekala a taky jsem toho moc nedostala. New adult, kteří mají své pubertální chvilky. Popisované prostoduché myšlenky a rádoby flirtujici a vtipné momenty na úkor popisu fantasy světa. Přitom má příběh i svá světlá místa, ale bohužel i hodně děr. Kde se berou lovci? Kde se berou příšery? Proč je loví zrovna lovci? Mají lovci nějakou historii nebo z jakého přesvědčení loví stvůry? Jak se Roxy naučila ovládat magii? Může ji ovládat každý? Minulost Shawa má velký potenciál a stále čekáme, protože? Na konci král čarodějů a upírů? Jako vážně? Vždyť celý příběh byl přece celou dobu o něčem jiném. Ach jo.
Co hodnotím pozitivně je romantická linka a celkový originální "úděl" Roxy. A uvidíme co další díl.

31.08.2022 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Tak to byla opravdu jednohubka. Ploché postavy. Ona naivní, on zkažený.
Ale mělo to i jeden vtipný moment:
"Pan Lebka byl třeba moc milý chlapík. Typ, co rád zůstává doma, s manželkou sleduje opakování Raymond a má každý rád a zápasí jenom o víkendu, aby vydělal peníze na párové kurzy keramiky."

22.04.2022 1 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

To teda byla smršť! Kam na ty nápady chodí? :)
Grey musí mít fakt nervy ze železa a ostatně ona také :)
Trochu mě mrzelo, že Oliver se ocitnul rázem zapomenut a okolí jejich profesí bylo upozaděno, jakoby najednou nemuseli řešit běžný život, ale od toho jsou pohádky, že? :)

04.01.2022

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Sice to bylo o něco méně přiblblé než předchozí díly, ale přiznejme si, že Williama a Stevena už bylo trochu moc. Uf.

29.12.2021

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tohle byla až moc velká emocionální ždímačka. Uff.

09.12.2021 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Kinsella má prostě skvělé hrdinky! A miluju její humor :)
Líbily se mi obě její verze, protože ve své podstatě to byla jedna a tatáž akorát s různými zkušenostmi a vzpomínkami.

09.12.2021 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Já se po těch xx knížkách stále ještě divím, jak ti američani jsou schopni si sbalit do jednoho kufru a ze dne na den se přestěhovat úplně na jiné místo a začít prostě znova :-))
Tohle byla hodně pohádková Moreland, děj byl nalinkovaný už od začátku, včetně takové té "osudové" hraniční zápletky před koncem knihy, ale jinak dobrý :) hodně sladký :)

09.12.2021 4 z 5