Polajda Polajda komentáře u knih

Trhačka zubů Trhačka zubů Franz-Olivier Giesbert

Kombinace pravdy a vymyšleného příběhu Lucile… a wow, to je tedy ženská!
A jak na začátku říká " Nenechám po sobě šlapat....", tak tak vlastně činí celou knihu, která se odvíjí na pozadí skutečných historických událostí.

18.04.2020

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Až mi z ní mráz běhal po zádech. Jsem skoro rodačka z Brna (i když vlastně místo narození Brno mám), takže já spolu s postavami procházela mně známá místa a bylo mi z toho všeho velmi ouzko. Viděla jsem i divadelní zpracování. Pěkné, smutné a velmi realistické :(

25.09.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Mrzoutská, rázná, podivínská Eleanor je vážně skvělé čtení! Takový mladší Ove v sukních.

04.03.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Je to druhá kniha co jsem od autorky přečetla a opět jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Skvěle napsaná! Škoda, že tu není víc než 5 hvězdiček.

04.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

První kniha, této autorky a ano podlehla jsem "Hanománii". Nádherná kniha, velmi silný příběh, ještě chvilku bude trvat než ho pustím z hlavy...

18.02.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Mně se knížka líbila. Četla jsem recenze, takže předem jsem se oprostila od srovnávání se "Světly" .

10.02.2018 5 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Přečteno za jedno nedělní dopoledne. Mám knihy Táni K-V ráda. Tuto jsem začala číst, aniž bych tušila o čem bude. A popravdě první polovinu jsem regulérně probudila. Nevím jestli k tomu nedopomohlo i mé momentální rozpoložení, nebo zda k tomu nepřispělo to šedo a pošmorno venku...

22.10.2017 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Lehké, oddychové čtení, po kterém sáhnete, když chcete vypnout, jen se bavit, nad ničím nepřemýšlet. Vtipně napsáno, 5* neb kniha splnila mé očekávání.

02.07.2017 5 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Takové oddechové čtení během jednoho šálku kávy. Pro malé děti to úplně není, nepochopí tak docela pointu, ale pravda nakonec dobro a rozum zvítězí jako v každé správné pohádce! :o)

14.06.2017 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Miluji Paasilinniho černý humor, knížku jsem měla přečtenou během jednoho večera.

12.06.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nádherná knížka a Backman opět nezklamal. Bylo to pohlazení po duši.

14.05.2017 5 z 5

Nejdelší chobot ve Finsku Nejdelší chobot ve Finsku Arto Paasilinna

Pohodové čtení, koutky mi cukaly po celou dobu :-)

18.04.2017 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Provence je můj sen, jednou se tam vypravím a tak jsem se jí touto knihou, alespoň trochu přiblížila. Moc pěkně napsáno.

24.03.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Knížka, která pohladí duši.

01.01.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Sama jsem propadla turistice a i menší třídenní pouť mám za sebou. Knihu jsem přečetla jedním dechem a neskutečně se u ní bavila.

31.01.2016 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Moc nevyhledávám malé tenké knížky, ráda se začtu do obsáhlého románu. Knihu jsem dostala jako dárek a musím přiznat, že mě velmi překvapila. Asi budu muset občas dát i šanci takovému formátu.
Je to vtipně napsáno o běžném životě, pocitech a myšlenkách autorky. A ano i já rozšiřuji řadu, v knize jsem se také našla. Jsem ráda, že nejsem divná, ale normální!

01.01.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Přečteno jedním dechem, nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

30.12.2014 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Úžasné čtení. Viděla jsem nejdříve divadelní představení a při čtení jsem tam tu Báru celou dobu viděla :o)

13.09.2013 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Trvalo mi něž jsem se do knihy začetla. Cca po šedesáti stránkách, jsem přemýšlela, že ji odložím, ale nakonec jsem vytrvala. Občas jsem se v ději ztrácela... Je to první kniha od tohoto autora co jsem četla. Ještě mu dám jednu šanci.

23.06.2012 2 z 5

Polévka z granátových jablek Polévka z granátových jablek Marsha Mehran

Moc pěkné a pohodové čtení.

05.04.2012 4 z 5