Nejdelší chobot ve Finsku

Nejdelší chobot ve Finsku má slonice Emilka, která se od chvíle, kdy Evropská unie zakázala předvádění divokých zvířat v cirkuse, stává nežádoucím běžencem ve vlastní zemi. Její krásná krotitelka Lucia Lucander alias Sanna Tarkiainenová neví, co si s Emilkou počít. Řešení složité situace hledá napřed na nekonečných sibiřských pláních, ale brzy zjistí, že v Rusku se ničeho dobrého nedočká. Zato doma ve Finsku ano. Při veselém putování letní finskou krajinou potkává spousty lidí - hlavně mužů - ochotných pomoci, protože správný finský muž si poradí i se slonem, který úředně neexistuje. Nejdelší chobot ve Finsku je ideální četba nejen na letní dovolenou, ale dotýká se i vážnějších témat, například nenápadného mizení lidské svobody pod tlakem úřední zvůle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294444/big_nejdelsi-chobot-ve-finsku-XCG-294444.jpg 3.652
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Hejkal

Suomalainen kärsäkirja, 2006

Kniha Nejdelší chobot ve Finsku

pepa4081
14.09.2021

Slušný průměr pro milovníky pana Paasilinny. Až na pár míst, kde se mi kniha trochu vlekla, jsem se dobře bavil. Doporučuji.
Uspokojivé.

Hanjimka
06.03.2021

Mé první setkání s autorem. Žádné velké nadšení, ale ani zklamání. Četla jsem kvůli výzvě, a nebýt toho že se mi špatně pamatují severská jména, líbila by se mi víc.

Devil-Ivet
19.12.2018

Začátek byl nudný, uondaný a nezáživný. Chtěla jsem okamžitou akci, která se dostavila až o několik stránek později. Ale za to čekání to stálo, dostalo se mi skvělého příběhu, kde nechybí typický Paasilinnův humor. Nebyla to jedna z nejpovedenějších jeho děl, ale přesto mě pobavila :)

Le Chat
30.10.2018

Autora mám ráda a "Emilka" je od něj moje nejoblíbenější. :-) Přečteno víckrát.

velryba
14.05.2018

Lehké čtení od autora spíše lepší průměr

MahulenaK
01.10.2017

Klasicky "trhlý" Paasilinna.Jednou za čas příjemné počtení.

MOu598
15.08.2017

Občas legrace - výčet jídel na svatbě na Sibiři, výčet toho, co sní slon za den,...
Ale celkově nic moc, možná nejslabší knížka autora (četla jsem všechny přeložené mimo jedné).
Zajímavé je, že vždy sáhnu (a určitě nejen já) po další knížce tohoto autora.

Polajda
18.04.2017

Pohodové čtení, koutky mi cukaly po celou dobu :-)