pogmanka Online pogmanka komentáře u knih

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Tato autorka to prostě umí. Znovu mě nechala nahlédnout do příběhu ale z pohledu Dariena a já zvědavě čekala, co bude dál. Musím říct, že tři dívky to bylo opravdu skvělé, pořád jsem čekala, která teda. Autorka má hrozně zajímavý styl psaní. Jenom mě trochu mrzelo, že ten konec byl tak rychlý, když na to člověk celou dobu čekal a pak najednou konec. Jinak však nemám výtek.

28.01.2024 5 z 5

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Knížku jsem četla už kdysi, když ještě nebyla vydaná a už tenkrát se mi moc líbila. Proto jsem chtěla počkat, až od ní dostanu odstup a budu si ji moci přečíst po úpravách a vydání a musím říct, že už podruhé jsem se do příběhu zamilovala. Za mě je skvělé, jak je tam zakomponovaná anorexie a bulimie a to, že to nejsou načtená fakta, ale co prožívala sama autorka. Že to není jen o tom, že chce dotyčný hubnout, ale ukazuje se, jak se ten dotyčný cítí a jak s tím bojuje a jak se vidí. Myslím si, že tohle by si mělo přečíst co nejvíc lidí i třeba těch, co mají v blízkém okolí někoho takového, protože nestačí jen říkat tomu dotyčnému aby jedl. Nejde to tak jednoduše. Za mě je to krásný příběh s důležitou myšlenkou.

20.01.2024 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Druhá knížka od autorky a užila jsem si ji úplně stejně jako tu předchozí. Přesně takové komedie naprosto zbožňuju. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a přála jim, aby jim to dobře dopadlo. Těším se na další knížku od autorky.

14.01.2024 5 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

Četla jsem celou sérii a i když k něčemu bych výhrady měla, k pohledů obou, které byly dost stejné, ale postupem času se to zlepšovalo. Nebo, v tomto díle až moc zvratů, které byly na ten stejný princip a možná až moc s tím spojeným rozchod spolu, prostě nemůžu hodnotit jinak, protože to byla emoční jízda a já všechny knihy přečetla neuvěřitelně rychle a obě hlavní postavy si prostě nešlo nezamilovat. Takže ano má to nedostatky, ale víte co? Mně to vůbec nevadí, bylo to skvělý.

01.01.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Za mě za poslední dobu nejlepší romantická komedie. Uměla bych si to představit zfilmované. Dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. Správně trhlou hrdinku, která se nechtěně dostává do nějakých malérů a hrdina mi také sedl, nebyl to na první dobrou vtipálek a o to víc se mi líbilo, když se usmál, když ho rozesmála. Jsem ráda, že mě kniha nezklamala, vzhledem k velkému boomu okolo, tohle bylo přesně něco pro mě. Děkuju.

31.12.2023 5 z 5

Letní bouřky Letní bouřky Eva Pospíšilová

Od této knížky jsem dostala přesně to, co jsem potřebovala. Oddech a vzpomínky na léto a jeho bezstarostnost. Na začátku jsem se sice ztrácela v tom, která postava je která, ale když se to rozjelo, já si to užívala společně s kluky, jejich přátelství i jejich naschvály a hádky :D u některých jsem se opravdu skvěle pobavila. Jsou to oba trubky, takhle zbytečně se rozhádat, ale tak to v životě bývá. Za mě super jízda, až jsem měla chut vzít kolo a někam vyrazit.

30.12.2023 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Flynn Berry

Knížka nebyla špatná, ale něco mi tam chybělo, něco co by mě nutilo číst dál a dál. Přišlo mi to takové stále stejný, žádný velký zvrat, jedině konec byl takový akční, jinak se tam vlastně nic moc nedělo a celkově velké odhalení se také nekonalo. To mě trochu mrzelo, ale styl má autorka čtivý, tak se to přečetlo rychle.

27.12.2023 2 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Je to moje už několikátá knížka od autorky a znovu mě nezklamala. Jistě, některé knížky jsou slabší a některé silnější, ale tahle je mezi těmi silnějšími. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny a přála jim, aby se dali dohromady. Jistě, někdy tam bylo příliš litování a příliš nedorozumění, ale mě to ve výsledku ani moc nerušilo a užila jsem si to. A Zac byl prostě zlatíčko, měla jsem ho ráda už z předchozího dílu a tady jsem si ho úplně zamilovala. Těším se na další díl.

25.12.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Do knížky jsem se vrhla s nadšením díky pozitivnímu hodnocení a recenzí a docela mě překvapilo, co přišlo. Souhlasím s komentářem pode mnou, bylo to jako kdybych četla něco úplně jiného, než ostatní. Nápad na dark romanci byl určitě hrozně super, a kdyby se na tom ještě zapracovalo, mohlo to být skvělé. Bohužel mi kniha přijde nedotažená a měla ještě chvíli se nechat odležet. Objevuje se tam spousta chyb jako nerozlišování ji/jí třeba, nebo divně poskládané věty, ale zároveň i nesmyslně označené pasáže tučným písmem. Celkově ebook byl zvláštně naformátovaný. Svět a nápad byl opravdu moc hezký, ale i na chování postav to chtělo zapracovat, o hlavní hrdince se tam říká, jak vzdoruje a tak, ale vlastně celou dobu nic takového nezaznamenáme. O hrdinovi několikrát slyšíme jak dokonale vypadá a jak je krutý, úplně zbytečně, to už přece víme. Dál to stačí dokazovat činy nebo chováním. Rozhodně si myslím, že kniha měla potenciál. Kdyby se jí dal ještě chvíli čas a přepracovala se, byl by to skvělý kousek. Ale věřím, že se autorka vypíše a druhý díl bude o to lepší.

16.12.2023 2 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Mám knížky téhle spisovatelky ráda, i tahle si mě získala, hlavně zajímavým prostředím, ale musím říct, že na konci už jsem trochu přeskakovala. Takže nebyl to pro mě nejlepší díl, ale ani špatný nebyl. Těším se na další.

09.12.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Musím říct, že jako jiné knížky mě knížka okouzlila. Měla takový nádech a ztvárněné nebe bylo prostě úžasné. A jak to pak bylo v realitě to se mi líbilo snad ještě víc. Moc hezký a zajímavý příběh. Tohle se autorce rozhodně povedlo.

03.12.2023 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Moc pěkný romantický příběh. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se odehrávala. Úplně jsem si uměla představit, že tam jsem. Oba hrdiny jsem si zamilovala, byli mi sympatičtí a držela jsem jim palce. Určitě si jednou přečtu od autorky další díla, pokud bude mít.

29.11.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, ale později jsem se do příběhu úplně ponořila a užívala si příběh a furt dumala, kdo je teda ten správný, kdo špatný a kdo víc a kdo mín. Nakonec mě to opravdu hodně chytlo a hned se vrhám na další díl.

25.11.2023 5 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Mě se tahle krátká jednohubka moc líbila. Hezky to gradovalo a mělo to tu správnou atmosféru. Rozhodně bych se nechtěla ocitnout na místě Rebeky, která měla sama svých problémů dost a k tomu pak ten zbytek. Moc pěkné.

12.11.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

I dvojka je za mě super, i když už mi přijde, že se něco opakuje, že to má stejný průběh a řešení, že Brexi se dostane do nebezpečí a objeví se Warrick na motorce, ale i přesto čtivost a sympatické postavy mě u toho pořád drží, i když už čekám, kdy se mezi těmi dvěma stane konečně něco víc. Každopádně na třetí díl bude dlouhé.

15.10.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Tak tohle byl super díl fantasy, sice jsem to možná díky komentářům čekala temnější mezi hlavními postavami, ale rozhodně to bylo super. Drsné prostředí vězení bylo hezky zpracované a konec knihy samozřejmě člověka totálně donutil chtít číst další díl. Zajímavé fantasy.

15.10.2023 5 z 5

Léto v síti Léto v síti Petra Martišková

Já prostě knížky této autorky miluju. Umí to napsat tak hezky a styl Lanczové mě prostě vždycky dostane. Člověk tak může zavzpomínat na svoje léta a je to úžasné. Navíc umí napsat neuvěřitelně sympatické postavy, které nejde nemít ráda, i tuhle knížku jsem si moc užila.

07.10.2023 5 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Tak tady na mě dýchla Lanczová a já si knížku maximálně užila. Sice už nejsem náctiletá, ale i tak tyhle příběhy pořád miluju a tohle bylo krásné naladění na léto, které již skončilo. Vrhnu se určitě na další knížky.

30.09.2023 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Už příběh Druhá šance pro Zoe jsem si zamilovala, ale tohle bylo ještě o celou hlavu lepší. Naprosto jsem si zamilovala hlavní postavy, prostředí a chci víc příběhů od téhle autorky a ze sportovního prostředí. :3 Je jich tak málo od českých autorů, spíš skoro žádné. Za mě knížka, která mě dostala ze čtecí krize a za to děkuju. Dokonalé. Určitě se k ní zase vrátím.

30.09.2023 5 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

Tak tohle byl moc pěkný příběh, ze začátku jsem si říkala, co se tam jenom může dít, že jsem si nebyla jistá, jestli mě to chytne, ale jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout, bylo to moc pěkně napsané a oblíbila jsem si hlavní hrdinku, která musela zvládnout spoustu věcí. Líbilo se mi i prostředí. Těším se na další díla od autorky.

28.09.2023 5 z 5