Dvojí život přehled

Dvojí život https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423559/mid_dvoji-zivot-sAn-423559.jpg 3 25 25

Claire žije spokojeným životem a pracuje v Londýně jako uznávaná lékařka. Je ale něco, co o ní nikdo neví. Ovšem její tajemství je poněkud jiné, než lidé obvykle mívají. Claire je dcerou hledaného zločince podezřelého z vraždy… Před skoro třiceti lety se v domě, v němž Claire a její bratr strávili dětství, udála brutální vražda. Stalo se to v noci, kdy obě děti spaly. Druhého dne ráno bylo auto jejich otce nalezeno opuštěné a s krví na sedadlech v blízkosti kanálu La Manche. Matka tehdy přísahala, že ho viděla oné osudné noci v domě – jejímu tvrzení ale nikdo nevěřil, protože otcovi vlivní přátelé dokázali velmi dobře zamést všechny stopy a přesvědčit veřejnost o tom, že je jejich vysoce postavený přítel nevinný. Od té doby ho však nikdo neviděl. Případ se tedy uzavřel… Ve chvíli, kdy se Claire od policie dozví, že se její otec našel a žije, se její dokonalý svět a poklidná existence zhroutí. Co bude dál? Kým vlastně Claire je? A jaký život to celou dobu vedla? Zbývá jí jediné – zjistit celou pravdu o sobě a své rodině… Dvojí život je volně inspirován jedním z nejznámějších nevyřešených kriminálních případů 20. století – nikdy nevyjasněným případem lorda Lucana. Kniha se čte prakticky sama, ale kromě skvěle zvládnutého literárního řemesla se jedná také o dokonalou reflexi ženského světa a násilí ve společnosti, traumat a lidské paměti, společenských tříd a jejich privilegovanosti.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Jota

A Double Life , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvojí život. Přihlašte se a napište ho.

pogmanka
27.12.2023 2 z 5

Knížka nebyla špatná, ale něco mi tam chybělo, něco co by mě nutilo číst dál a dál. Přišlo mi to takové stále stejný, žádný velký zvrat, jedině konec byl takový akční, jinak se tam vlastně nic moc nedělo a celkově velké odhalení se také nekonalo. To mě trochu mrzelo, ale styl má autorka čtivý, tak se to přečetlo rychle.

dufkys
26.04.2023 1 z 5

Některé recenze od přátel a anotace mě nalákaly, každopádně cítím se zklamaně. Docetla jsem jen z důvodu, ze mi bylo líto v polovině přestat

Domanovak
27.03.2023 1 z 5

Po přečtení senzačního hodnocení na přebalu jsem očekával opravdu zajímavou knihu. Dočetl jsem ji do konce proto, že knihy se snažím přečíst vždy celé. Na začátku zmatené, nepřehledné, postupně se sice zápletka vyjasní, ale děj se neposouvá dopředu, spíš jen tak klopýtá. Nora hledá vraha jsem nečetl a nevím zda seberu odvahu to zkusit.

Knižní novinky (47. týden)

17.11.2019

Kniha Dvojí život v seznamech