Léto s frajerem

Léto s frajerem https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363311/bmid_leto-s-frajerem-ccY-363311.jpg 4 109 23

„Tohle léto bude tutově za trest!“ mračí se patnáctiletá Berenika, když se balí na letní tábor. A je fuk, že bude instruktorka a že jede se svou nejlepší kamarádkou. Berenika totiž není zrovna táborový typ a mnohem raději by léto trávila úplně jinak. To platí do chvíle, než se jí díky jednomu frajerovi a prima táborové partě obrátí život vzhůru nohama.... celý text

pogmanka
30.09.2023 5 z 5

Tak tady na mě dýchla Lanczová a já si knížku maximálně užila. Sice už nejsem náctiletá, ale i tak tyhle příběhy pořád miluju a tohle bylo krásné naladění na léto, které již skončilo. Vrhnu se určitě na další knížky.

Mon.CouCou
30.06.2023 5 z 5

Jde vážně o jednohubku, díky které jsem se přenesla do mládí a táborových lásek. Martina píše tak, že jsem se stala jednou z party a užívala si sluníčka i vůně škrábajících brambor v kuchyni. Děj je sice předvídatelný, ale odpočinkový a snový s pomalu rozvíjející se zamilovaností. Kniha je sice zaměřena pro náctileté, ale čte se tak dobře - tak proč na chvíli nezavzpomínat na tábory, jaké jsem prožila já a světe div se-až na tu techniku-se toho zase tolik nezměnilo.
Navíc vtipné pasáže tuto jednohubku příjemně osvěžilo. Kapitoly jsou pojmenovaný s patřičnou dávkou tajemna i lákadla najednou a když se dočkáte polibku, budete najednou na konci :-)

Ála1968
13.11.2022 5 z 5

Přestože jsem už starší,tyto příběhy mě baví.Autorka prostě umí.

loty13
02.08.2022 5 z 5

Úžasná letní jednohubka.
Skvělé hlody malých táborníků.

Erika017
31.03.2022 5 z 5

Skvělá letní oddychovka. Ideální na horké letní dny. Bylo to milé, rychle a dobře se to četlo. Doporučuji

jitka_dankova
18.02.2022 5 z 5

Roztomilá pohodová letní knížka pro patnáctiletá děvčata. První láska na táboře, kde je dívka Berenika jako vedoucí. Nechybí spousta táborových aktivit, jedno rozbité přátelství a jeden nebezpečný incident a taky pár nedorozumění. Celkově jde o milé čtení.

Lucy2405
05.07.2021 4 z 5

Příjemné a snadné čtení. Jednoduchá zápletka, takže nic extra. Ale pro puberťáky ideální. :)

Ella161
04.07.2021 5 z 5

Tady jsem věděla, že nešlápnu vedle. Příběhy od téhle české autorky mám moc ráda. Píše velmi poutavě. Čte se to rychle, což se v létě hodí. Vždycky mě autorka naladí na léto a já už se ho nemohu dočkat. Sice jsou její knihy určené spíše pro mladší ročníky, ale já jimi stejně nepohrdnu. Na letní večery je to fakt ideální. První láska, české prostředí, příroda, parta kamarádů… mám pokračovat? Tohle je prostě nejlepší volba na oddech.

Děj byl tedy fakt super! Díky němu jsem se vrátila o pár let zpátky a zavzpomínala, jak jsem se já na táboře měla dobře a jak jsem si ho užila. Vážně jsem díky tomu měla opět chuť zajet na tábor. Škoda, že už na to nemám věk. A hlavním postavám také nemohu nic vytknout. Líbilo se mi, že na sebe narazili ještě předtím, než vůbec jeli na tábor. Sice mi na Berenice trochu štvalo, že si nechávala líbit to hnusné chování od Laury, ale jinak byla strašně fajn.

Lauru jsem fakt neměla ráda. Už od začátku. To její chování bylo fakt příšerné, ale bohužel vím, že se takhle holky po ukončení základky chovají (co hůř, někdy i na základce). Fakt jsem nechápala, jak to s ní Berenika mohla vydržet. Jenže Berenika je prostě hodná holka, která raději mlčí a nechce vyvolávat konflikty..

Každopádně…. fakt moc doporučuji! I když třeba nejste cílovka, tak si myslím, že Vás příběh vůbec neurazí (spíše naopak).

Amy05
15.04.2021 3 z 5

3⭐️/5⭐️
Všechno to začalo, když jsem byla u kamarádky, přerovnávali jsme ji knihovnu a já si od ní půjčila nějaké knížky, mezi nimi byla i tato. Měla jsem zrovna chuť na nějakou krátkou oddechovku a vyhrála to tato. Určitě největší plus knížky je její čtivost, čte se strašně rychle a jelikož má knížka jenom 200 stránek, měla jsem ji přečtenou za jeden den. Myslím ,že kdyby knížka měla o pár stránek víc, určitě by ji to pomohlo, protože knížka fakt jede, není z prostor na “zbytečné” řeči a v některých scénách by se hodilo pár dialogů navíc nebo i scén navíc. Můj názor na knížku se hodně odráží od počtu stránek, jelikož jsem si za 200 stránek úplně nevybudovala žádný vztah k postavám, byly celkem fajn, i když často jsem si říkala, co to proboha dělají. Knížka je čistě romantická, takže se v ní nenachází žádné velké zvraty a ty které tam byly, jsem uhodla. Líbilo se mi to táborové prostředí, jak tam byly popisované táborové hry, táboráky atd… Romantická linka je zde moc hezká a líbila se mi. Za mě vám knížku můžu doporučit, je ideální jako letní čtení k vodě, pokud máte rádi romantiku, pak je to knížka pro vás.

1casper
23.05.2020 5 z 5

Po delší době jsem sáhla do knihovny k dceři.
Super letní oddechovka, léto a slunce z téhle knihy dýchá.
Skvělé čtení na jeden večer.

Kudík
17.11.2019 5 z 5

Roztomilé. Kniha na mě dýchala létem, vodou, zábavou.... První od této autorky a vím, že nebude poslední. Berenika byla fajn žába. V dnešní době vzácná a "v mé době" (bohužel už to nějaký pátek je... dokonce je to minulé století :) ) nás takových bylo víc. Naopak dívky jako je Laura jsou v každé době. Doporučuji. Přečteno jedné bezesné noci.

jesterka.as
02.09.2019 4 z 5

Perfektní letní oddychovka. Přesně co jsem potřebovala :)

MartinaF
16.08.2019 4 z 5

Knihu jsem si vzala na dovolenou a měla jsem ji přečtenou za tři dny v přestávkách, kdy jsem se válela na lehátku u moře a nechodili jsme po výletech. Pak jsem ji půjčila své dceři, která vůbec nečte a přečetla ji celou. Takže výsledkem jsou dvě spokojené čtenářky, byť jedna už dávno není cílovou skupinou a druhá je v tom správném věku.

Knihomolka97
05.08.2019 5 z 5

Další perfektní kniha od autorky. A to už dávno nejsem cílová skupina, ale zkrátka mě tyhle příběhy baví! :-D Kniha mě rozesmála a dokonce i dojala. Ideální letní čtení.

Selendra
26.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla to chvílemi hrozná legrace, dostávaly mě ty děti :D A Laura byla pěkně hloupá, ale taky na to pak dojela, že. Určitě doporučuji, taková oddychovka třeba na léto.

Sabča3010
08.06.2019 5 z 5

Miluju tuhle knížku! Hned na začátku jsem věděla že bude skvělá a totálně jsem si jí zamilovala . Jelikož tyhle téma „tábor" miluju ,není divu že dám 5 * , kdyby to šlo dám i víc. Doporučuju . Ideální oddechovka :)))

bookwoman
22.05.2019 4 z 5

Knížka byla fajn, taková průměrná oddechovka, která však byla čtivá. U některých částí se i pobavíte, protože děj knížky se odehrává na dětském táboře a vypráví ho Berenika, jedna z vedoucích.

Petra38
19.12.2018

Nerikam ze je to spatne,kniha se ke me dostala nahodou ale proste na tohle jsem uz stara:-) mozna se k ni nekdy vratim...

prcek19
04.10.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka na způsob knih od Lenky Lanczové, která mě bavila a měla sem ji přečtenou za jeden den..určitě se chystám přečíst i jiné knihy od této autorky

kanitsuj
06.08.2018 3 z 5

Dávám opět průměrné hodnocení, i když v tomto případě bych možná ještě půl hvězdičku ubrala. "Léto na vodě" bylo o něco lepší, čekala jsem větší romantiku a autorka první polibek ústřední dvojice tak oddalovala, že jsem si myslela že se ho snad nedočkám ani na poslední stránce:-)

první láska prázdniny dívčí romány

Petra Martišková
česká, 1977
2021  78%Tajemství obsidiánu
2018  88%Léto na vodě
2017  85%Útěk za láskou
2017  88%Léto s frajerem
2022  87%Kouzlo obsidiánu

Kniha Léto s frajerem je v