pogmanka pogmanka komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Za mě za poslední dobu nejlepší romantická komedie. Uměla bych si to představit zfilmované. Dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. Správně trhlou hrdinku, která se nechtěně dostává do nějakých malérů a hrdina mi také sedl, nebyl to na první dobrou vtipálek a o to víc se mi líbilo, když se usmál, když ho rozesmála. Jsem ráda, že mě kniha nezklamala, vzhledem k velkému boomu okolo, tohle bylo přesně něco pro mě. Děkuju.

31.12.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Musím říct, že tohle bylo pro mě jedno velké překvapení. Čekala jsem sice, že to bude dobrá detektivka, ale knížka předčila ještě všechna moje očekávání. Už dlouho jsem nečetla detektivku z českého prostředí, s českými postavami, která by si zbytečně na nic nehrála. Naopak jsem dostala zajímavé prostředí jedné české vesničky, kde je opravdu vystihující věta v anotaci, že případ smrdí bahnem, protože v průběhu vyšetřování vážně skoro začnete věřit na vodníky. Za mě to prostě mělo autentickou atmosféru české vesničky s jejími podivínskými obyvateli a skoro až děsivou přírodou okolo. Moc chválím a těším se na další počin autorky.

11.02.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherný příběh. Osudy obou hrdinů mě zasáhly a moc se mi líbilo, jak se poznávali pomocí dopisů. Zatímco ve škole se vlastně zrovna dvakrát rádi neměli. Dílko se za mě moc pěkně četlo a brzy jsem se od něj nemohla odtrhnout. Chtěla jsem víc a víc a hlavně ten šťastný konec, protože oba hrdinové si právě ten zasloužili. Za mě příběh, který ve mně ještě nějakou dobu zůstane. Dostala jsem víc, než jsem čekala, a za to jsem nesmírně ráda.

06.09.2021 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Další skvělá detektivka od autorky. Už jsem četla dvě předchozí, takže jsem věděla, že nebudu zklamaná a nebyla jsem. Znovu pěkně uchopené, jenom na mě bylo možná moc postav, trochu jsem se v tom ztrácela, ale jinak se mi to moc líbilo a ten závěr, co z toho vlastně vyšlo je prostě hustý. Autorka každou knížkou dokazuje, že vážně umí. Těším se na další díla.

14.04.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Je to moje knížka od této autorky a musím říct, že znovu se to četlo samo. Přelouskala jsem to přes jednu cestu busem a znovu se mi líbila atmosféra a Erbenův odkaz mezi řádky. Každopádně musím říct, že více se mi líbil Vodník, to ovšem neznamená, že tato knížka byla špatná, to vůbec, byla znovu dechberoucí a rozuzlení šokující a musím říct, že celkově jsem to chvíli trávila a musela si srovnat myšlenky, jak si to přebrat, jestli to je pro mě přehnané, nebo naopak. Ale moc doporučuju, pokud chcete pěknou detektivku bez potoků krve!

08.06.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Na začátek musím říct, že jsem milovník humoru a najít opravdu dobrou humornou knížku je v dnešní době těžké, ale tady jsem si přišla naprosto na své. Celou dobu jsem se skvěle bavila, autorka píše humor, který mi naprosto sedí a já jsem nadšená, že se tu objevila autorka s takovým humorem. U mě má rozhodně stálého čtenáře. Pokud si tedy chcete užít pořádnou humornou čtecí cestu, doporučuju všemi deseti. Hlavní hrdinka mi sedla, s ničím se nemazala, ani s naším milým podvodníkem a chudákovi narušila jeho obvyklý model. A vůbec celá ta vesnička, která podvodníčka pořádně prohnala, byla skvělá. Určitě si přečtu i další knížky autorky.

04.03.2023 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Krásný příběh, který mě chytil a už nepustil. Realistický román o ztrátách a nálezech, o lásce a hledání sama sebe. Moc se mi líbilo, jak hrdinka přicházela na to, co doopravdy chce, Liama jsem si oblíbila od prvních stránek a Olivie byla prostě takové zlatíčko. Hořkosladký příběh, který je doprovázen humorem. Ještě nějakou dobu ve mně bude doznívat.

28.07.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Příběh mě naprosto okouzlil. Zamilovala jsem si obě hlavní postavy a fandila jsem jim, aby všechno dobře dopadlo. Musím říct, že i prostředí mě vážně zaujalo a záviděla jsem jim ho dokonce. :D Moc pěkná oddechovka, kterou jsem slupla během jednoho dne a vůbec nelituju. Naopak jsem nadšená.

07.10.2021 5 z 5

Ve větvích Yggdrasilu Ve větvích Yggdrasilu Tereza Kadečková

Na knížku jsem narazila díky recenzím, které mě na ni navnadily a musím říct, ze dílko nezklamalo, spis naopak. Příběh jsem si moc užila. Líbilo se mi znázornění mytologie a celkově jak to autorka pojala.

20.04.2024 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Moc pěkný příběh. Ze začátku jsem byla skeptická, ale příběh mě mile překvapil a já si ho užila. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny.

29.03.2024 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Od autorky už jsem nějaké knížky četla a tak jsem byla zvědavá, jak bude vypadat další a ještě překonala moje očekávání, krásný příběh o přátelství a těžkostech v životě. Všechny tři sympatické dívky jsem si oblíbila a doufala, že vše dobře dopadne. Povedené dílko.

16.09.2023 5 z 5

Vrčící naděje Vrčící naděje Lenka Hnátová

Za mě překvapení poslední doby. Vlastně jsem moc nevěděla, co čekat a byla jsem mile překvapena, protože jsem dostala netypický příběh s hrdinkou, která za celou dobu neřekne ani slovo :D a to vážení, jen tak někde nenajdete. Příběh je neuvěřitelně čitelný, zajímavé prostředí a postavy si nešlo nezamilovat. Za mě to má jak lehkost, tak i některé důležité myšlenky. Opravdu zajímavé dílko, které mě moc potěšilo.

09.08.2023 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Miluju humorné knížky a od téhle autorky už jsem jednu takovou četla a její humor mi naprosto sedl, takže mi bylo jasné, že nemůžu minout ani tuto knihu a znovu jsem se skvěle bavila a fandila hlavní hrdince, která toho neměla málo a jeden trapas střídal druhý a já se skvěle bavila. Moc se těším, jestli autorka vydá další humornou knížku, protože její humor mi prostě sedí.

25.06.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Od autorky už jsem jednu knížku četla, ale tahle knížka se mi líbila o moc víc, přečetla jsem ji jedním dechem, takže je vidět, že se autorka neustále zlepšuje. Z první jsem měla rozporuplné pocity, nesedla mi, něco víc mi tam chybělo, ale tady bylo všechno, sympatické postavy, zajímavé prostředí i práce a ta chemie mezi hrdiny. Opravdu moc pěkné.

18.04.2023 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Suprově napsaná knížka, která vás chytí a už nepustí. Se zatajeným dechem čtete dál a chcete vědět, jak to teda bylo, kdo říkal pravdu a kdo mlžil. Kdo koho vlastně zničil, a kdo byl jen nevinná oběť toho všeho. Několikrát jsem si už myslela, že vím, ale pak mi tam zase autor něco hodil a já byla zase mimo. Každopádně mě to nutilo číst dál a dál, takže kniha přečtená za jeden den a jen můžu říct vau, bylo to skvělý. Autorova prvotina je velice zdařilá a já se nemůžu dočkat dalšího jeho literárního počinu.

30.10.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle bylo moje třetí setkání s autorkou a znovu mě nezklamala. Tenhle díl se mi snad líbil ještě víc než předchozí díly. Postavy jsem si oblíbila a fandila jim. Odsýpalo mi to. Už teď se těším, s čím autorka přijde příště.

23.07.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

I tenhle díl jsem si užila a začetla jsem se lépe než do předchozího, líbilo se mi, jak se ukazovali rozdíly mezi jednotlivými postavami, a hlavní hrdince jsem od začátku fandila, oblíbila jsem si ji, už v díle s Ninou. Přála jsem jí tak, aby konečně byla šťastná.

08.06.2022 4 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Mně se knížka četla dobře, měla bych ji zhltnutou za jeden den, kdybych na to měla víc času. Líbilo se mi její tempo, jak se střídaly klidné a napjaté situace. Líbilo se mi střídání s minulostí i postupné odhalování. Nějaké nepřesnosti nebo chybky se tam objevily, ale mě to nijak výrazně nerušilo od čtení, které jsem si užila.

18.02.2022 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Krásná knížka plná emocí. Sama jsem si hnedka zamilovala a prostředí vysoké školy medicíny bylo hrozně fajn. Celkově postavy kolem hlavní hrdinky byly sympatické a já si tu partu náležitě užívala. Zároveň tam je však kromě romantiky vážné téma, které nám do romantiky háže vidle, ale bez toho by to ani nešlo. Za mě moc pěkná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem.

17.12.2021 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Miluju humor, fantasy a historii, takže pro mě to bylo naprosto skvělé čtení. Jistě, možná to bylo spíš pro mladší čtenáře, ale mě to prostě bavilo. Líbila se mi originalita díla, zamilovala jsem si postavy a prostě ten humor. Většinu knihy jsem se usmívala a přála jim, aby vše dobře dopadlo. Za mě skvělé čtení, kterého není nikdy dost. Jana s Gilfordem byli prostě dokonalí. :D

25.11.2021 5 z 5