Plaknel Plaknel komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Co napsat? Moc jsem se na knížku těšila, ale . . .
Smích pana Hartla je milionkrát lepší.

17.02.2019 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kdo by neznal film s Libuškou Šafránkovou a Ondřejem Vetchým? I já ho viděla několikrát a vzhledem, že to má syn k maturitě, tak jsem si to chtěla také přečíst, že si porovnáme postřehy. I když on je jiná generace a už té době asi moc nerozumí.
Opět musím uznat, že kniha byla mnohem lepší než film . Ale předobraz už zůstane Libušce a Ondrovi.
K té maturitě, určitě je lepší si to přečíst, protože film se ve spoustě věcí liší... třeba hned při porodu Kvida.
Určitě doporučuji, je to oddychovka na jarní prázdniny.

14.03.2024 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Druhá kniha od Briana Freemana.... První jsem četla už někdy dříve. Matně jsem si vybavila, o co tenkrát šlo.
Frost a jeho kocour Shack mě bavili. Byla jsem ráda, že knihy na sebe nenavazují.
Příběh měl spád...takový závod s časem, kdo z koho... závěr jsem trochu tušila...
Určitě doporučuji

08.03.2023 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Moje první kniha od autora. Nebylo to špatné, hezky se to četlo. Provedení vražd zajímavé, tentokrát jsem vůbec netušila, kdo je vrah. Něco mi tam chybělo... konec zbytečně zrychlený.
A nepřečetla jsem si konec dopředu - což je u mě zarážející.
Předchozí díly asi číst nebudu.

30.07.2022 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Co říct?
Byla to jízda. Pořád bych jen četla, abych se dozvěděla víc... Něco mi tam trochu vadilo a jedna kapitola- to už bylo, celkem až moc přitažené za vlasy. Jinak doporučuji.

19.12.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Přemýšlím, co napsat.
Chtěla jsem si přečíst hlavně knížku, než bych šla na film do kina. I když Hartl obsadil i do malých rolí ,,velké" herce ....
ALE
Ano, bavila jsem se u knihy, tekly mi slzy od smíchu, ale ....
První polovina super a najednou takový pozvolný pád dolů....
Takové to oddechové čtení...
Příběh raději nebudu hodnotit....

27.07.2021 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Kniha se mi líbila o trochu víc než Kříďák. Přišlo mi to víc napínavé, mělo to spád. Nechtěla jsem knihu odložit, chtěla jsem vědět, co bude dál.
Souhlasím tady s komentáři, že mě mrzí, že nebylo vysvětleno, proč se tak děti změnily, když se vrátily.
Srovnání s Kingem nemohu, od něj jsem nic nečetla.

22.05.2020 5 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Milovala jsem jako Večerníček, miloval je starší syn a miluje je i mladší syn. Kniha nesmí chybět v knihovně- čtení na dobrou noc.

01.11.2019 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Knihu jsem dostala už dávno- asi až po filmovém zpracování.
Babičce se film líbil - jestli knihu četla- to už si nepamatuji a bohužel už se nikdy nedozvím a maminka četla i knihu.
A já knihu doporučuji.

01.11.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Četla jsem ji už v loňském roce. Ale za mě super

25.01.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pěkná a smutná kniha.

08.10.2018 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha, která ve vás zanechá stopu. I když je to dýl, co jsem ji četla, musím na ni pořád myslet.

30.06.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělá kniha, doporučuji. Rychle se čte, 2 večery

30.06.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha se mi moc líbila, konec jsem odhadla.

17.06.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Knihu jsem právě dočetla a moc se mi líbila.
Jen mě mrzí, že je v knize psáno (český překlad ) Buchenwald 6.4.1945 vojáci dorazili před dvěma dny tzn. 4.4.
1) ale osvobozen byl až 11.4.1945
2) nebyly zde plynové komory
3) nápis zde byl : Jedem das Seine

Četla jsem spousty knih o holokaustu, tak mě to zarazilo. Hlavně před Jepicí jsem dočetla od Miloše Bondyho - Co odvál dým, aneb jak jsem přežil holokaust. Zde pan Bondy popisuje právě jeho poslední dny války a pobyt v Buchenwaldu.

26.04.2018 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Co napsat....
Wolf je zpět a to je dobře...
Bohužel jsem Konec hry četla s odstupem času od Hadrového panáka a Loutkáře... tak jsem se trochu ztrácela v souvislostech.
Kdo je vrah, jsem tak nějak vytušila strašně brzy... od půlky knihy si to ujasníte a rychle číst dál, jak to dopadne...
Epilog jak z pohádky

25.04.2022 4 z 5

Krtek kamarád Krtek kamarád Jiří Žáček

Pěkné básničky pro nejmenší s kouzelnými ilustracemi. Syn začíná mluvit a hezky ukazuje na obrázky. Asi ji budeme číst dost dlouho, než se básničky naučí.

19.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha se mi moc líbila. Jen mě mrzelo, že chyběl Wolf. Něco jsem tak trochu tušila. Ale určitě doporučuji, přečteno za dva večery.
A když se děj přesouvá do Londýna, připomnělo mi to podzimní návštěvu právě těch míst, co kniha popisovala.

05.01.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha se mi nakonec líbila.
Nejdříve mi vadilo, jak je psaná a nemohla jsem se pořádně začíst. Po čtvrtině už to bylo lepší a nakonec se to rozjelo. Některé situace se dají předpokládat (s rodinou, babiLizzi, apod). Držet s hlavní hrdinkou krok v pití, snad ani nejde. Zvláštní, že snad ani nezvracela.

30.06.2018 4 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Pan Miloš Bondy má můj obdiv - tedy všichni přeživší holokaustu.
Takové knihy bych zařadila do povinné četby.

17.06.2018 5 z 5