PinkBunny PinkBunny komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Silná, dobře napsaná, i když ponurá kniha. Vracet se k ní ale asi nebudu.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Výborná fantasy kniha, ačkoli ponurá.

02.01.2024 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásná dětská knížka, kterou jsem jako malá moc milovala a četla ji opakovaně. Bonusem jsou navíc krásné ilustrace. Opravdu moh doporučit.

02.01.2024 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

(SPOILER) Brilantní kniha v rámci svého tématu. Pokud bych měla dát dětem číct jednu kniho o drogách (a prostituci), tak je to tahle. Neskutečně silný příběh, o tí více že dopadl zrovna tento šťastnou abstinencí a cestou z pekla.

02.01.2024 5 z 5

Čteno i slyšeno jako audiokniha o délce cca 4h. Kniha je opravdu výjimečná, napínavá i překvapivá, zábavná. Doporučuji ji větším dětem i dospělým. Díky dobrodružnosti se nehodí tolik jako četba k usínání, spíše po obědě nebo do auta. Audiokniha je také velmi zdařilá a povedené, obojí mohu vřele doporučit.

20.08.2021

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Kniha jako taková je psaná zajímavým způsobem, překvapilo mně jak moc se od filmu šilila. Např. postava Jenny s ní má společné leda tak jméno. Opravdu mohu doporučit, i když film je mnohem podařenější a chápu, kde a proč to scénáristé změnili. V audioverzi navíc velmi oceňuji i styl přednesu, který se výborně hodí na večerní uspávání.
Čteno jako audiokniha o stopě cca 8,5h.

19.08.2021 4 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

jako audiokniha +-4:00:00

Perfektní, vřele doporučuji i starším dětem. Vyprávění o aljaškém putování za zlatou horečkou očima tažného psa

10.07.2019 5 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Problém starých knih je, že se těžko čtou. Četla jsem to povinně do školy takže mě to ani nebavilo. I když nějaký dojem to ve mně zanechalo

04.04.2019 2 z 5

Přečetla jsem si to jen proto, že se to přirovnání často používá a byla jsem zvědavá. Bohužel, kniha mě vůbec nezaujala a těžko se mi četla, ač má málo stran. I když téma je to zajímavé, to určitě.

04.04.2019 2 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Skvělá kniha, velmi čtivá, děj má spád. Líbí se mi paralely resp. inspirace historií - jak hlavní zápletky alias války růží, tak třeba jednotlivé metody výslechu apod. Ač je to paradoxní, oceňuji že kniha není "sluníčková", je velice drsná ale právě proto, že je zcela reálná. O lidech nejsou žádné iluze, ctnosti jsou slabosti za které se platí atd, intriky kam se podíváš. Hlavní postavy umírají v těch nejneočekávanějších chvílích. Rozhodně doporučuji ke čtení cca od 15 let výše

04.04.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

3. nejoblíbenější kniha ze ságy HP. Vřele dopočuuji jako četbu pro děti i dospělé.

04.04.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Brilantní dětská kniha s nádhernými popisy každodenního života. Několikrát čtená i v dospělosti a stále mě baví. Rozhodně bude vždy mít své místo v naší knihovničce. Vřele doporučuji

04.04.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Přečteno jako audiokniha 10h33m. Je to teda depka jako blázen. Dost těžko se mi to poslouchalo, možná proto že to není tak úplně fikce ale jednotlivé události se odehrávají i dnes. O touze po moci a manipulaci s lidskou myslí ad absurdum. Na druhou stranu, všechny popsané metody jsem již znala takže to pro mně nebylo tak zajímavé.

04.04.2019 4 z 5

čtené jako audiokniha 2h40m. Celá kniha obsahuje v podstatě jen pár nosných myšlenek, jak se budoucí bohatí lidé liší od budoucích chudých svým myšlením. Jako seberozbojová kniha, proč ne.

30.03.2019 4 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

čtené jako audiokniha 8h05m. Zpracování zajímavé problematiky. Někdy je děj až moc rozvleklý, pomalý. Jako psycholog pak vidím velká problémová místa v "robopsychologii", která je někdy založena na špatných premisách. Jako oddychovka nebo kulisa použitelné.

30.03.2019 5 z 5

Pohádka o barvách Pohádka o barvách Radvan Bahbouh

Krátká pohádka (tiché čtení do 10minut) pro mladší děti psaná velkými písmeny plná krásných ilustrací. Vzhledem k uměleckému zpracování vhodná jako krásný dárek. Příběh je inspirován fyzikou světla a barev, v závěru doplněná o odbornější vsuvku. Doporučuji.

Pohádka o ztracené krajině Pohádka o ztracené krajině Radvan Bahbouh

Velmi čtivě napsaná kniha učebnicového typu pro (i budoucí) psychology a kouče. Dokážu si ale představit, že bude přánosná a zajímavá i pro laika. Rozhodně to není pohádka pro děti, jak by název mohl evokovat (myslím, že ani závěrečný příběh by úplně nepochopoly a nebavil by je tolik). Velmi oceňuji konkrétní a praktická cvičení k vyzkoušení a odkazy na podrobnější literaturu, ale i mimoborové či dokonce beletristické knihy. Doporučuji

14.03.2019 4 z 5

Projektivní metody v psychologické diagnostice Projektivní metody v psychologické diagnostice Jiří Šípek

"Vysokoškolská učebnice" pro psychology budoucí i současné. Stručná shrnující kniha o různých projektivních metodách používaných v ČR. Čtivě psaná, občas i s vtipem mezi řádky :) Obzvláště oceňuji obrázky ve smyslu úryvků z technik - lépe si to pak člověk propojí, o čem vlastně čte. (Klidně bych hlasovala pro příští vydání pro obrázek u každé metody). Doporučuji, vhodná kniha do poličky v terapeutovně.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Krásná dětská kniha z doby pravěku. Čtivá, vhodná pro mladší školáky a starší vč. dospělých. Hezký popis krajiny i loveckých dobrodružství. Oceňuji, že se autor snažil knihu uchopit i edukačně, vychází z tehdejších poznatků a připojené jsou odkazy i krásné ilustrace.
Moc nechápu zobrazení tehdejších lidí téměř jako stěží mluvících opic, ačkoli v té době byli už velice podobní modernímu člověku. Také je dosti nelogické lovení zimních zvířat typu mamut nebo sob, zatímco pralidé se tam prohánějí nazí s bederními rouškami.
Co mi tedy ale hodně vadí je silně potupné postavení žen a hrubé zacházení s nimi, které neodpovídá ani vědeckým odhadům, ani uspořádáním podobných skupin v přírodě (kde samci slouží hlavně k obraně skupiny i za cenu sebeobětování ve prospěch samic). Naopak je mnohem pravděpodobnější, že vzhledem k tehdy vyšší důležitosti ženy (nejen porody, ale i zajišťování většího podílu potravy) měly postavení minimálně rovnocenné. Mohl alespoň popsat jiné tlupy, které mají postavení převrácené, stejně jako popsal více verzí technik lovu. Proto tyto pasáže doporučuji při předčítání změnit (naštěstí jich tam není tolik a jsou krátké) nebo alespoň s dětmi otevřít diskusi.

05.03.2019 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Poutavá, dlouhá ekniha (12:30:00) beletristického rázu. Na zajímavosti jí výrazně dodává, že je inspirována skutečnými událostmi a mimo jiné popisuje hrůzy komunistického režimu, gestapáckých praktik i exorcismu.

08.02.2019 4 z 5