Volání divočiny

Londonovo Volání divočiny je mistrovským dílem jak svým stylem, tak i proto, že povyšuje dobrodružné příběhy na úroveň klasické literatury. Komiksové zpracování je určeno čtenářům již od 9 let. Úžasné obrazové ztvárnění a úchvatný čtivý text přiblíží toto zajímavé a napínavé vyprávění. Buck je čtyřletý pastevecký pes hýčkaný svým pánem a jeho rodinou. Jeho život se rázem změní ve chvíli, kdy je unesen a prodán, aby sloužil během zlaté horečky na Klondiku a tahal těžké saně hlubokým sněhem. V novém prostředí brzy zjistí, že jeho vrozené instinkty mu umožní nejen přežít, ale že ve svobodném, volném a divokém životě nakonec nachází i zalíbení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31109/volani-divociny-31109.jpg 4.4465
Literatura světová, Dobrodružné, Povídky
Vydáno, Erika

The Call of the Wild / Star Rover

Kniha Volání divočiny

Rawen616

Pěkná povídečka. Popravdě řečeno to na mě udělalo větší dojem než leckterá motivační ptákovina, přitom by se to tak dalo krásně použít. Na počátku je hlavní hrdina postaven výzvě a vytržen ze své komfortní zóny a buď začne makat a bude nejlepší nebo nepřežije. Ve finálním aktu nakonec poznává neuvěřitelnou moc nově nabyté svobody. Navíc je to narozdíl od většiny motivačních příruček dobře napsané:-) Zkrátka klasický London s jeho podmanivou úctou k drsné přírodě a jejím zákonům. Jo a hlavním hrdinou je pejsek. Ale rozhodně nečekejte žádný útlocitný příběh o přátelských hafáncích.

Iljič

Autor je mistr v popisu přírodních zákonů, které skvěle vykresluje u hrdinů zvířecí říše, které se skvěle doplňují s popisem nemilosrdné přírody. Proto odděluju jeho knihy o zvířatech (jako je tato) a o lidech, kde mě uplatňování podobných nietzscheovských principů nesedí.

NienorNíniel

Tato povídka mě okouzlila tou divokosti, volnosti. Buck byl úžasný oddaný pes, ale ještě větší lovec, zabiják a alfa samec.

blackoutzuzi

Primárně je důležité si říct - ano, tohle je ideální kniha pro všechny milovníky zvířat, především pejsků, ovšem je důležité počítat s tím, že se nejedná o příběh, ve kterém pejsci běhají šťastně po louce a večer se navrací do svých teplých pelíšků. Volání divočiny je příběh plný dobrodružství, přátelství, odvahy a touhy, ale také krutosti.

Nyangumi

Nádherný příběh přerodu domestikovaného psa ve vlka. Pěkný byl také vztah psa a jeho posledního majitele.

hellena1523

Na mě příliš popisné, což zrovna nemusím, ale současně i velice sugestivní.

hellena1523

Krásné čtení, zejména pro milovníky zvířat a přírody.

Paulus.1987

Stejně jako v případě Bílého tesáka jsem po mnoha letech dal druhou šanci i Volání divočiny, patrně nejznámějšímu románu Jacka Londona. Když jsem ho jako kluk četl poprvé, nijak zvlášť mě nezaujal a během té dlouhé doby jsem děj knihy dočista zapomněl.

Osud hlavního psího hrdiny Bucka je v porovnání s příběhem Bílého tesáka přesně opačný, je zde kladen větší důraz na Buckovu přirozenost. Čekal jsem, že právě tohle mě na knize zaujme, což se do jisté míry stalo, ale zároveň musím přiznat, že mě Bílý tesák oslovil více díky bohatšímu ději a větší psychologické propracovanosti.

Ostatní povídky obsažené v nejnovějším vydání od nakladatelství Leda rovněž nebyly vůbec špatné, Láska k životu byla přímo strhující, napínavou povídku Rozdělat oheň si dokonce pamatuji ze školní čítanky.

Co se Jacku Londonovi nedá upřít, je skvělé navození atmosféry drsné Aljašky s kupami sněhu a nepředstavitelnou zimou. Doporučuji tedy číst v zimních měsících s hrnkem teplého čaje.