Pohádka o ztracené krajině

Proč využíváme jen malou část našich schopností a kapacit? Jak ovládnout zákonitosti, kterými se řídí kolísání naší energie, výkonnosti a spokojenosti? Těmito otázkami se zabývá psychologie koučování, která je v této knize představena nejdůležitějšími poznatky a na ně navazujícími cvičeními. Cesta za nalezením vlastního potenciálu a větší spokojenosti je zároveň ilustrována pohádkou, v níž můžeme znovu objevit nejen tyto poznatky, ale i sebe samotné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50960/pohadka-o-ztracene-krajine-50960.jpg 4.261

Kniha Pohádka o ztracené krajině

Míša341
14.12.2021

Pohádka o ztracené krajině je kniha, která přináší velkou moudrost a sílu poznání, jak s životem naložit, aby dával smysl. Je krásným návodem, jak poznat lépe sám sebe a jak naložit se svými zdroji.
Knihu doporučuji všem, kdo chce porozumět, má touhu posunout se dál a nečeká, že to za něj budou dělat jiní, pak je tato kniha jednou z těch, která vás přivede na cestu rozpoznání, co je v životě podstatné a co ne, aby jste žili spokojený život se vším, co přináší i bere.
Pro mne je Pohádka o ztracené krajině jednou z nejdůležitějších knih, která by se měla dostat do rukou a vědomí těch, kteří budou její moudrost uvádět do každodenního života a předávat dál.

V jedné části Pohádky je napsáno, že štěstí si lze přivolat.
Tak tedy "přivolávám štěstí, jehož nositelem jsou zážitky a nezapomenutelné chvíle,
které zažijeme a pomůžou všem čtenářům najít svou ztracenou krajinu!"

Tebby
17.04.2021

Skvělá knížka! Je rozdělena na 3 části, první vysvětlení jevů, druhá praxe a třetí pohádka. První část je ze všeho nejobtížněji napsaná, takže jsem se knihou prokousávala delší dobu, ale vůbec mi to nezkazilo celkový pocit. S klidnou myslí mohu knihu všem doporučit. 4*

agilekouc
13.04.2020

Dostal jsem tuto knížku jako dar od mého kouče a je to nejlepší knížka, kterou jsem kdy četl. Každá kapitola mě v něčem novém obohatila a inspirovala. Určitě se ke knížce budu opakovaně vracet i pro moji práci. Navíc znám osobně i autora pana Bahbouha, kterého jsem viděl na několika workshopech a tato kniha mi jen potvrdila, že Radvan je jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) v této oblasti.

Danafantom
15.10.2019

Tahle knížka není nic pro mě, protože štěstí vnímám jako stav mysli a mám za to, že úsilí k němu nevede. Pokud bych ale chtěla zlepšit nějaké své dovednosti, asi by se dala použít.

PinkBunny
14.03.2019

Velmi čtivě napsaná kniha učebnicového typu pro (i budoucí) psychology a kouče. Dokážu si ale představit, že bude přánosná a zajímavá i pro laika. Rozhodně to není pohádka pro děti, jak by název mohl evokovat (myslím, že ani závěrečný příběh by úplně nepochopoly a nebavil by je tolik). Velmi oceňuji konkrétní a praktická cvičení k vyzkoušení a odkazy na podrobnější literaturu, ale i mimoborové či dokonce beletristické knihy. Doporučuji

Jolina
23.07.2018

Na knihu jsem dostala doporučení na jenom školení. Myslím, že pro začátečníka v koučování či mentorinku může být tato kniha velmi přínosná. Já oceňuji odkazy na další zdroje, ale také některé z podnětů do života, které pro mě byly nové. Ale očekávala bych podrobnější vhled do problematiky, více osobních tipů a inspirací.

Kristynka7
12.06.2018

líbí se mi, že knížka může být určena jak pro děti, tak pro dospělé

Maichalka
06.01.2018

Pro mne velmi inspirativní kniha...palec nahoru a myslím, že je to skvělá kniha na cestu osobního rozvoje....