pink_unicorn pink_unicorn komentáře u knih

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Nevěděla jsem co od této knihy očekávat a pravda - nedávala jsem jí přílišné naděje... Ale byla jsem mile překvapena. Děj až na výjimečná místa příjemně plynul, příběh je příjemný, řekla bych, že se jedná o takové odpočinkové fantasy - u knihy se dá vypnout a věnovat se jen obsahu, který ale není složitý a je prostě příjemný :-) ocenila jsem také dosazení "kouzelných prvků" děje do současného New Yorku, je to zajímavá změna, oproti "klasickému pojetí" fantasy příběhů. Určitě dám šanci 2. dílu.

14.07.2016 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Skvělá kniha, i když "1.dílu" se nevyrovná. Zase jsem se dokázala v této knize více vcítit do hlavní hrdinky, protože jsem ji četla ve věku, který hrdince odpovídá a navíc jsem také měla před maturitou. Jiná doba, ale maturitní zážitky podobné.

07.06.2016 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Předchozí díl se mi líbil velice, tento už za ním trochu pokulhával. Nejvíce mi vadilo, jak je příběh roztažen na spoustu stran, přitom by mohl být třeba o třetinu kratší a děje by tam bylo stejně. Jen by se vynechaly některé stále se opakující informace.
Konečně jsem přišla na chuť hlavní hrdince (no to je dost po třech dílech), nejvíc mě bavila ta úvodní část na Jarním dvoře, to byla paráda.
Šťastný konec mě potěšil i rozčílil... Je hezké, jak to dopadlo, ale podle toho, jak se příběh ke konci vyvíjel, mi závěrečné vyústění přišlo až uměle dotlačené ke šťastnému závěru. Skoro jakoby si autorka rozmyslela něco, k čemu směřovala a nakonec to zaplácla něčím jiným.
Dala bych 3,5 *, ale to nejde, tak dávám 4 *.

03.06.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

No šlo to... Začátek spíše utahaný, plno míst mi přišlo zvláštně nedotažených, jakoby tam něco chybělo, což jak se později ukázalo, bylo autorčiným záměrem, protože Feyre (a s ní i čtenáři) prostě neměla některé věci vůbec tušit. Přesto bych uvítala více si s náznaky vyhrát, aby zkrátka nevyznívaly tak prázdně a nedodělaně, ale držely nás v napětí, že se chystá odhalení čehosi velkého. V druhé půlce se příběh hodně rozjede a dostane až nečekaný spád, což mě příjemně potěšilo a navnadilo zkusit i další díly.

03.05.2020 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

I když je to knížka spíše pro mladé, nějak jsem ji přečetla na jeden zátah. Zajímavě vymyšlený svět i jeho magie, celkem poutavá zápletka. Hlavní hrdinka občas trochu na pěst, ale i tak si k ní člověk cestu najde.
Jsem zvědavá na další díly...

16.09.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Odlehčené, rychlé, vtipné... Neurazí, ale veleromán také nečekejte :) Fajn oddechovka

28.02.2019 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Já nevím, ale z téhle knížky mám vážně divné pocity... Nějak jsem se do ní nedokázala začíst a celkově mě její děj nějak neuchvátil. Myšlenka knihy není špatná, ale podle mě autorkou špatně uchopená... Vše je zbytečně složité, málo je toho pro uspokojení čtenáře vysvětleno... A když už se konečně začne něco dít, zjistíte, že jste na konci a máte čekat (asi) na další díl? No nevím, jestli se přesvědčím číst další případné díly...

20.04.2017 3 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Musím hodnotit spíše průměrně. Dala bych 3,5 *, ale to nejde, tak jen 3 *.
Nemůžu si pomoct, ale mám z knížky tak nějak rozporuplné pocity. Hlavní myšlenka určitě není špatná, ba naopak je poměrně originální - pojetí draků vzala autorka opravdu po svém. Ale to je možná také hlavní kámen úrazu... Mám zkrátka ráda draky v klasickém pojetí. Ale přes to jsem se nějak dokázala přenést a knihu dále číst. Jen jsem se někdy prostě ztrácela. Někdy je děj trochu chaotický a potenciál tohoto nového fantasy světa proto pro mne trochu nevyužitý. Pokračování dám šanci, uvidíme jak se to bude vyvíjet.
Za mě 60 %. Na zabití času cestou ve vlaku je určitě dobrá (vlastní zkušenost). Dejte knize šanci, třeba Vás chytne za srdce. U mě se to povedlo tak na půl.

05.11.2016 3 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Mám tuhle sérii vážně ráda. Škoda jen, že se hlavní hrdinka místy chová na 14 let, to do příběhu moc nepatří. Jinak jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem četla, oceňuji především nápad s tygry a děj dosazený neobvykle do Indie. :)
Doporučuji. :)

27.08.2016 5 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Až během čtení jsem si uvědomila, že už jsem tuhle knihu četla... Ale vůbec mi to nevadilo... Zatím co před nějakou dobou mě kniha asi příliš nezaujala (když jsem si ani nepamatovala, že už jsem jí četla), teď jsem ji přečetla jedním dechem. Příběh je jednoduchý a přesto dobře promyšlený. O to lepší je, že taková kouzelná kniha je z pera české autorky. Byla jsem nadšena a už se těším, až se pustím do dalších dílů.
P.S. Nechápu kdo přišel na tu podobnost Erilianu s Harry Potterem, ale mně to tak teda nepřipadalo v žádném případě

16.07.2016 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Výborná kniha. Četla jsem jí jako součást maturitní četby a nadchla mě. Pohled na dobu z pozice 8-leté holčičky je velmi neotřelý a humor autorky je velmi nakažlivý. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších českých knih.

07.06.2016 5 z 5

Tohle léto říkám ano Tohle léto říkám ano Lindsey Roth Culli

Milý letní příběh. Potěšil, ale extra nepřekvapil.

24.11.2020 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Rozjezd knihy je trochu vleklejší, než by asi bylo potřeba, ale páni... Jak se to potom rozjede, to je neskutečné. Tenhle díl mě oproti prvnímu dílu bavil o hodně více, příběh dostal místy neskutečný spád a dějová linka je výborně vystavěná. Své říká i to, že jsem knihu i přes její větší rozsah přelouskala za pár dnů.
Nové postavy (především z Nočního dvora) jsem si zamilovala, staré postavy se lépe vybarvily (především Tamlin a Rhysand) a už konečně začínám přicházet na chuť i hlavní hrdince, která mi v prvním díle strašně lezla na nervy.
Tohle byla jízda a doufám, že další díly mne chytnou podobně.

20.05.2020 5 z 5

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Fantasy určená spíše pro děti, ale i tak jsem se bavila.

24.03.2018 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

O Zaklínači už jsem toho slyšela mnoho a tak jsem se do této série pustila i já a zatím to vypadá, že nebudu litovat. Povídky jsou zajímavým úvodem do světa této fantasy a už se těším na další díly.

19.11.2017 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Rozhodně ve mně probudila emoci, kterou má pobouzet a to naprostou beznaděj hlavní hrdinky. Konec je trochu zvláštní, pro mě zůstalo až příliš věcí neobjasněno. Také mi příliš nevyhovovalo přeskakování mezi deníkovou částí psanou ich-formou a vyprvěnou částí psanou er-formou. Celkově ale knihu hodnotím jako nadprůměr.

27.08.2017 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Pro mě rozhodně slabší než první kniha této trilogie. Vyprávění z více postav sice dodává příběhu větší množství pohledů, ale zároveň příběh dost znepřehledňuje. Do třetí knihy se stejně pustím, jsem zvědavá, jak autor celou trilogii zakončí.

03.08.2017 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Zajímavé, stejně jako první kniha. Jen čekám, kdy se dočkám norského prostředí.

27.11.2016 4 z 5

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Skvělá kniha, skvělý závěr série.

09.10.2016 5 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Super kniha, moc jsem si jí užila :-)

21.07.2016 5 z 5