petrulka petrulka komentáře u knih

Ikarus Ikarus Deon Meyer

Benny mě baví. Jeho boj sám se sebou, jeho talent, sakrasmus. Není superman, jako Harry Hole, o to víc je mi bližší. Příběh jako takový je dobrý, zaujalo mě vyprávění ve dvou rovinách, resp. osud vinařské rodiny byl samé překvapení. Závěr ostatně taky není úplně předvídatelný, prostě baví až do konce.

14.08.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Četla jsem ve slovenštině, a alespoň to bylo zpestřením jinak utahané, nekonečné nudy . Knížka je vhodná spíš pro fandy do fyziky, chemie, strojírenství a dalších odborností. Město na Měsíci je fajn myšlenka, sem tam prosákne i nějaký ten náznak popisu života v něm, ale drtivou většinu toho, co čtete, je jak to či ono funguje, nefunguje a jak to udělat, aby to fungovalo. Trochu mě rušily i otázky hlavní hrdinky na čtenáře. Marťanovi ale nesahá ani po kotníky.

18.03.2019 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Pohodovka, nic náročného, ani pro čtenáře, ani pro hrdinku. Zajímavý je systém kast, jinak děj tak nějak plyne a plyne, až doplyne..

10.10.2018 2 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Líbilo se mi moc, Raziel nadchnul, setkání s ním popsáno famózně, jako kdybych tam byla :-)

11.06.2018 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Začátek spíše podprůměrný, hlavní postava nudná, zápletka nic moc, styl psaní celkem nuda. Přibližně v polovině knihy značné zlepšení, i pár vtipných okamžiků se najde. Palec nahoru za upíry, vlkodlaky a čaroděje :-D

07.05.2018 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Neuvěřitelná fantazie, skvěle napsáno, nemohla jsem se odtrhnout. Svým způsobem i děsivou fascinací. Párkrát se mi lítostí nebo obavami málem zastavilo srdce. Párkrát jsem cítila obrovskou studenou prázdnotu naplněnou čímsi, o čem snad ani nechci vědět víc. Trošku mi to připomnělo Kingovo Bájedolí. Nepopsatelné něco, fascinující a děsivé zároveň. Je to pohádka, ale bolavá...

13.03.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dobrá kniha, zajímavé postavy, každá má svůj šmrnc a snad jsem nenašla jedinou vyloženě nesympatickou. Liane parádně vystihla pestrost života, různých osobnostních typů, rozdílnosti jejich povah i názorů, přesto vše tak nějak klape a hezky do sebe zapadá, nenašla jsem rušivý element. Ačkoliv jde o oddychovou četbu, chvílemi mi bylo opravdu úzko, jak málo stačí a "stát se to může opravdu každému".

19.07.2017 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Výborná, výborná kniha. Mazec od prvních stran, konec mě rozsekal. Harry hodně rychle stárne :-( bylo by fajn zmírnit tempo, aby nám ještě chvíli vydržel..pochybuji totiž, že by ho někdy někdo dokázal nahradit...

12.05.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Nejlepší ze všech dílů. Od první stránky chytlo a nepustilo...perfektní, napínavé..Sharon, Jacobovo nadání a jeho důsledky a ten konec! Tak jsem pořád na pochybách, jestli ano nebo ne..jestli ne, tak je to tedy pořádný třídílný úlet :-D no a jestli ano, tak vlastně také..

15.02.2017 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Jako joooo, po delší době uspokojivá Kingovka. Prvnímu dílu sice sahá s bídou po pás, ale v těch hrůzách, co King poslední dobou vypouští do světa jednoznačně vyčnívá.

21.12.2016 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Zase naprosto jiná než předchozí díly, zase výborná. Neskutečně depresivní, Arťomův zoufalý boj, zaslepení lidé, kteří se mohou vymanit z vlivu těch, kteří si s nimi hrají jako s loutkami...a celou dobu tušíte jak to dopadne a nechce se vám tomu věřit...snesla bych ještě jeden díl :-)

05.12.2016 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Začátek byl těžký. Přiznám se, že nejspíš nepatřím do cílové skupiny čtenářů a příběh jako takový je stylem vyprávění i prvopočáteční zápletkou vhodný pro mladší čtenáře. Nicméně v poušti se cosi změnilo. Za vypravěčsky slabší považuji dialogy mezi Wandou a Melanií, rovněž klišé dvou ctitelů nenadchlo. Naopak život v jeskyních, loupežné výpravy, pomalé změny názorů lidí, vše čtivě a plynule podané. Čičočirý happyend se nekonal, nějaký ten stín na závěrečném "vyřešení případu" zůstal a i to oceňuji.

26.05.2016 4 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Perfektní kniha. Přečetla jsem za dva dny. Zpočátku mě trochu mátla lehkost, s níž hlavní postava příběh vypráví stylem "pak jsem byl v Lubljance, pak jsme šli několik týdnů Sibiří", oproti ostatním knihám na podobné téma tak nějak "levou zadní". Což tedy skončilo vydáním se na útěk, na poušti jsem až fyzicky cítila utrpení, které uprchlíci museli prožívat. Ať je to pravdivé nebo ne, děj fantasticky plyne, ani chvíli jsem se nenudila.

02.05.2016 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Ano prosím, díl po díle lepší a lepší, čtivé, propracované. Harry bez dlouhého přemýšlení páchá podrazy a ani se nezačervená :-) zápletka fajn. Dobré, líbilo.

31.01.2016 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl je podstatně rozvleklejší, než první. Přiznám se, že jsem četla jen, když jsem měla tu správnou náladu. Je to spíš taková lahůdka pro fajnšmekry, rozhodně nic extra nabušeného akcí. Je to zvláštní kombinace pohádky pro děti (mluvící zvířata například) a hrůzného výletu do válečné Anglie, kdy stvůry a netvoři velmi nepříjemně připomínají nacisty. Opravdu maximálně se mi líbil konec. Samozřejmě poslední dvě, tři stránky. Takže zase budu nedočkavě čekat na pokračování, už jen kvůli Jacobovi, který se docela fajn konečně! vyloupnul :-)

08.10.2015 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Jakmile si člověk zvykne na zvláštní styl, jakým je kniha psaná, čtení začne parádně "odsejpat". Příběh je atraktivní, v tomto díle oproti prvnímu je víc událostí a dojmů, které byly ve filmu opominuty.

20.09.2015 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Já mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se kniha opravdu musí hodnotit jako dokument. Příběh je podáván téměř bez emocí, snad s vyjímkou Rozinky jsem absolutně postrádala nějaké emoční prožívání děje jak Věry, tak všech ostatních. Bylo to jakési ploché konstatování děje, což samozřejmě nic nemění na zrůdnosti celého systému, který tu bohužel v letech po osvobození nějakým zvrhlým způsobem fungoval.

30.07.2015 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak tohle skoro fyzicky bolelo. Dočteno jen proto, že neutíkám z rozehrané bitvy. Za mě stejně utahané a bez šťávy jako Netopýr.

26.06.2015 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Husťárna. Perfektní, moc se mi líbila. Drsná i něžná (svým způsobem). Ujetá. Celou knihu jsem měla strach o Toma. Konec je krutě ustřižený, nemůžu se s ním smířit. Takže líbilo, ale zároveň mám pocit duševní újmy. Ocenila bych rozptýlení obav o toho nejmenšího :-(

12.03.2015 4 z 5

První třetina příběhu nabízí několik různých možností směřování dalšího děje...horor, duchařina, holocaust... Rozuzlení mě nezklamalo. Téma je zajímavé, neokoukané. Jen Pták mi přijde trochu dost přitažený za vlasy. Taková nedokonalá napodobenina Brumbála :-) Moc se mi líbila nečekaná porce humoru, v knize byla místa, kde jsem se opravdu od srdce zasmála. Na druhou stranu fotky dvojčat, či co to bylo, už nikdy vidět nemusím, fakt děsivé.

01.03.2015 5 z 5