Ikarus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Týden před Vánocemi najde mladý fotograf v písečných dunách mrtvolu. Policisté záhy zjišťují, že jde o Ernsta Richtera, zakladatele služby MyAlibi, která kryje zálety nevěrníků. Mezitím je Benny Griessel povolán na místo hromadné vraždy. Mezi oběťmi je také jeho bývalý kolega a čtyři roky bez alkoholu berou za své. Griessel je rozhodnut skončit, ale jeho nový šéf ho nasazuje na Richterův případ. Ostře sledovaná vražda se stává předmětem mediálních spekulací a s nimi se vynořily také otazníky ohledně motivu: mohl být pachatelem jeden z nesčetných podváděných partnerů? Nebo snad nespokojený klient?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341272/ikarus-h6D-341272.jpg 4.330
Série

Benny Griessel 5.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

Ikarus, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Ikarus

Přidat komentář
soukroma
22.10.2019

Bezvadné: po trochu zmatečném úvodu se rozjedou jasně odlišené linky - jedna vyšetřovací začínající u případu pohřešování a vraždy podnikatele a druhá formou "zpovědi" u advokátky těsně před odhalením nečekaných pachatelů. Velmi neotřelý literární krimi styl.
A ten námět mne uchvátil - tedy nikoli amorální Alibi.co.za, ale historie produkce jihoafrického vína (i ty neblahé zločinné praktiky ve vinařském podsvětí ve světě)! Současné tamní víno mám nyní na špici osobní obliby, takže co víc si můžu jako bonus od kvalitního krimithrilleru ještě přát.
Dokonce i Bennyho s jeho démonem alkoholem jsem tentokrát vcelku snesla; bylo to sice ve skutečnosti děsné, ale v rámci knihy zabíral tak akorát prostoru. Víc mne ovšem samozřejmě uchvátil Cupido...
Jen mi pořád vadí přibývající množství místních výrazů (je sice pravda, že nadávky a vulgarity takhle na čtenáře nedolehnou, ale nejsou to jen ony.). Slovníček je pak třeba skoro v každém odstavci. 95%

petrulka
14.08.2019

Benny mě baví. Jeho boj sám se sebou, jeho talent, sakrasmus. Není superman, jako Harry Hole, o to víc je mi bližší. Příběh jako takový je dobrý, zaujalo mě vyprávění ve dvou rovinách, resp. osud vinařské rodiny byl samé překvapení. Závěr ostatně taky není úplně předvídatelný, prostě baví až do konce.

harena
23.03.2019

Skvělý a opět neodolatelně čtivý další díl ze série Bennyho Griessela, detektiva stále marně bojujícího s alkoholem, až tomu nakrátko bohužel propadl. Těžko se srovnává se smrtí svých přátel, propadá depresi nad tím, že v Kapském Městě není možné zvládnout zvyšující se počet násilí, vražd a loupeží, kterého jsou svědky i malé děti a zažívají to na vlastní kůži.

"Jak tomuhle zabráníme? Přes hranice sem proudí spousty lidí. Přicházejí nás okrást, protože tady jsou prachy. A my tu přílivovou vlnu nezastavíme a ona už se nikdy nevrátí zpátky. Jsou zvrácenější a zvrácenější, je to jako vlak, co jede stále rychleji a rychleji. A brzdy jsou v hajzlu - to my jsme ty brzdy a to my jsme v hajzlu..."

Elitní jednotka Jestřábi v čele s Bennyho přítelem Cupidem vyšetřují vraždy, finanční podvody, občas problesknou i vtípky a hlavně je to výborný styl psaní, rychlé prolínání dějů, je to napínavé a čtivé. Už po prvních stránkách víte, že je to o třídu výš, než většina krimithrillerů. Doporučuji začínat prvním dílem.

zazvorka
11.01.2019

Popadla jsem v knihovně namátkou - a opravdu jsem si ji užila. Honem se budu muset podívat po dalších. Bezvadná detektivka, nemá hluchá místa, vřele doporučuji!

Jediné, co mne rozčilovalo, byla přemíra afrikánských výrazů - rozumím tomu, že pár hodí pro dokreslení atmosféry, ale k čemu tolik - tam postrádám smysl. Vzadu sice je slovníček, ale komu se chce při napínavém ději pořád něco hledat... Nakonec jsem se na hledání vykašlala, a vnímala jsem ty výrazy jen jako dekoraci. Ale možná jsem to nepochopila správně - třeba je to ve skutečnosti jazyková učebnice a děj je tam jen proto, aby to žáky bavilo???

Jaruš7
06.09.2018

Popravdě to byla pecka v čem se dá ještě podnikat.
( .- .-.. .. -... ..)
Jaksii ne a ne uvěřit. Autor dovede neustále překvapovat neuvěřitelnostmi.
Meyerský styl opět v širším pojetí ze života v Kapském Městě s bonusem o prestižní profesi dané země.
Další brilantností byly důkazní mobilní frekvence v úderném smeči, paráda.
Citace:"Policisté a vojáci jsou prakticky jedinou součástí společnosti, která je vystavena všem čtyřem syndromům. "(Přeživších, separační úzkosti, všeobecné zodpovědnosti, nenávisti - k sobě samému)". Tvrdá realita - jen pro extraligu.
"Přátelství neznamená říkat věci, které slyšet chceš, ale věci, které slyšet potřebuješ."
Autor s excelentními zápletkami, radost číst.

Oksalakka
13.05.2018

Benny Griessel je důstojný bratranec Harryho Holea ... těším se na další díly!

bezprezdivky
30.04.2018

Další hutný kousek z Jihoafrické republiky. Budu si muset obstarat i další .....

jonathan
05.03.2018

Toto je jedna z najlepších sérií aká sa mi dostala do ruky. Všetkých 5 kníh Deona Meyera s Bennym Griesellom rozhodne stojí za prečítanie. Keby som mohla tak dám aj 10 *. Fantastické.

1

Doporučujeme

Pohřbená pravda
Pohřbená pravda
Osamělá smrt
Osamělá smrt
Noční lov
Noční lov
Nejkrutější měsíc
Nejkrutější měsíc