petrulka petrulka komentáře u knih

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Třetí díl je zrovna tak skvělý, jako první dva. Celé je to čtivé, má to spád, žádná hluchá místa. Téma je poměrně neotřelé, střet dvou světů zajímavý. Mě se líbilo moc.

17.06.2021 5 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Výborné pokračování série. Hodně mě potěšila absence milostného trojúhelníku, ačkoliv by k vytvoření takové situace byl prostor. Za to tleskám. Kniha se velmi špatně odkládá, je opravdu čtivá.

07.06.2021 5 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Tak tahle kniha má úplně všechno, co by mít mělo. Bezvadnou zápletku, napětí, humor, uvěřitelnou romantickou linku. Líbila se mi mnohem více, než série Nočních lovců. Velká škoda, že nebyly přeloženy další série s Vladem a Ianem :-(

24.05.2021 5 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Po prvním díle se mi tento líbil zatím nejvíc, snový zloděj je zajímavá postava. Ačkoliv by se z dvou manželů upírů dalo vytřískat víc :-)

10.05.2021 5 z 5

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

Děkuji, děkuji za tuto sérii. Ačkoliv se poslední díl dle mého vyvedl nejméně - například bitva by se mi líbila více z Vukova pohledu, bohužel zrovna toho jsem se nedočkala, některé pasáže se lehce zbytečně táhly - tak stejně to bylo parádní čtení. Jen se úplně nedokážu smířit ukončením. Jako zrovna Vuko, který myslí na vše, jistí situaci ze všech stran, má vždy řešení, tak tohle? Proč? Pro někoho možná super konec, ale moje duše romantika trpí :-)

26.03.2021 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Minimálně první polovinu knihy jsem nechápala poměrně vysoká hodnocení. Úplný začátek je celkem zmatený, mnoho odhazování, tlačení a odrážení, až jsem z toho byla paf. Pak si to ale sedlo parádně a opravdu mě začaly bavit všechny postavy a hlavně zápletka.

16.10.2019 3 z 5

Fantom Fantom Robert Holdstock

Velmi dobře, čtivě napsaný příběh s prvky hororu, psychologického dramatu a hlavně fantasy. Nádhera. Holdstock tak, jak ho mám ráda, mistr fantazie.

31.07.2019 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Nejzajímavější postavou je hlavní záporák, ten opravdu stojí za to. Jinak poměrně svižný děj, čtivé.

05.04.2019 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Povídky poměrně ujdou, ryze kingovská je ta první, nejlepší. Další spíš průměrná krimi.

18.03.2019 3 z 5

Brána ze slonoviny, brána z rohu Brána ze slonoviny, brána z rohu Robert Holdstock

Nepoznavam Chrise v žádné z knih, v každé jakoby šlo o někoho úplně jiného. Kde je ten oboutloustly a agresivní muž z předchozích dílů? Je tu veskrze sympatická postava, které se dá jen fandit. Příběh legie mě bavil, ačkoliv se příběh lesa posunul někam úplně jinam, přesto tam stále pořád nějak patří. Je stále těžší brát tyto knihy jako sérii..

23.12.2018 3 z 5

Hloubení Hloubení Robert Holdstock

Hloubení je v sérii pro mne úkrokem stranou. Jako starý konzervativec bych více ocenila větší provázanost s původním, nosným příběhem. Skupina odborníků v lese na mě působila zvláštně rušivým dojmem - "už se to ví a vědí to všichni", není to tajemný, soukromý příběh několika lidí, ale vědecký projekt. Nicméně myšlenka zachycení existence Alexe je hodně zajímavá, jeho cestování systémem, velké přátelství, bez něhož by si možná neporadil, za to vše palec nahoru.

27.11.2018 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Pořád jsem se snažila objevit nějaký hlubší význam, poselství, ale marně. Je to "jen" románek. Zajímalo by mě víc z válek, rozdělení světa, systémy v jiných zemích. Ale chápu, že to by již bylo pro jinou cílovou skupinu, i tak je nápad zajímavý.

10.10.2018 2 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Poměrně jednoduché téma, čtivé. Děj se točí kolem turnajů, některých rodů a mnoha erbů. Fajn bylo bližší seznámení s Targaryeny.

03.10.2018 4 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Mnohem, mnohem lepší než první díl. Složená ze dvou částí, obě skvělé, navzájem se doplňují, proplétají s dílem prvním, mění se i pohled vyprávění (první osoba se třetí) během jednoho dílu. Trochu nezvyk, ale ničemu to nevadí.

11.08.2018 4 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Velmi podařená série. Přes rozpačitý začátek musím přiznat, že patří mezi nejlepší, které jsem zatím četla. Nejen dějově, ale i kvalitou autorky, která prostě umí napsat knihu, vtipnou, napínavou, zamilovanou...jsem příjemně překvapená. Jdu na Pekelné stroje :-)

20.06.2018 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Podstatně lepší, ne tak rozvleklé jako první díl, hodně se mi líbí příběh Simona. Víly taky bezva, pasáž se Zakletým dvorem byla o level výš, než zbytek knihy. Krasomil baví, Luke mi připomíná Charlieho ze Stmívání, takový ten starostlivý taťka. V podstatě tak nějak nejméně mě zajímá Jace. Ocenila bych trošičku míň popisování očí, vlasů a pleti chlapeckých postav, ale cílová kategorie čtenářů toto asi řešit nebude :-)

18.05.2018 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Mno, mám takové smíšené pocity.. mínus za neustálé omílání lásky. Na tohle slovo už jsem měla ke konci lehkou alergii. Děj jako takový - nic ohromujícího. Ovšem velké plus za duchovní stránku, popis se celkem drží "faktů", tedy Stvoření, hiearchie andělů a jejich účelu, popis zamrznutí v Pádu je fantastický. Dost ubírám za Trůn v závěru a konec obecně je nedotažený. Co rodiče Luce, co její dosavadní život? Jen tak to utnout jakože nic, působí to křečovitě a krutě zároveň.

07.03.2018 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Nejslabší ze série, v podstatě už jen válka, některé velkolepé osudy utnuté jakoby nic, čekala jsem grandiózní finále. Jako kdyby autorovi došel dech. Přesto doporučím, i tak je to slušné čtení.

21.09.2017 4 z 5

Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Peter Elbling

Zajímavé téma, plynně ubíhající děj, četlo se velmi dobře. Chvílemi je možná příběh trochu přitažený za vlasy, ale nakonec možná by to tak mohlo být. Závěr je skvělý!

19.07.2017 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King