PetrazÚstí PetrazÚstí komentáře u knih

Sny, mýty a pohádky z Japonska Sny, mýty a pohádky z Japonska Hajao Kawai

Krásné. Moc toho o japonské kultuře nevím, to, že jsem viděla pár filmů a četla pár knih, nic neznamená. Ale tahle kniha je pro mě přelomová. Ráda si o japonské kultuře zjistím víc věcí, protože to opravdu stojí za to. Krásná kniha!

06.12.2022 5 z 5

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

Takové plácnutí do vody, nenaplněné a nedotažené myšlenky do konce. Musela jsem se přemlouvat, abych knihu dočetla.

06.12.2022 2 z 5

Země Země Marek Epstein

Mám ráda velkolepé romány o zdánlivě obyčejných lidech. Líbí se mi silné ženské hrdinky, které si umí zachovat lidskou tvář. Měla jsem jen trochu problém se jménem Mirabelka. Jinak moc krásná kniha. :-)

30.11.2022

Dravec Dravec Marek Epstein

Moc se mi líbily ty tři tolik odlišné pohledy na jednu věc. Chytře napsané, hezký jazyk.

30.11.2022 5 z 5

Léto na krásném bílém koni Léto na krásném bílém koni William Saroyan

Moje nejoblíbenější Saroyanova kniha. Dojemné a vypointované. Doporučuji všem.

21.10.2021 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Je to hezká kniha, ale z toho, co Saroyan napsal, je to jedna z těch slabších. Nicméně čtyři hvězdičky si zaslouží, protože je mistrně napsaná i přeložená.

21.10.2021 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

První a posledí kniha, u které jsem se opravdu bála. Skvěle napsané.

21.10.2021 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Příběh jako takový je velice silný, to je nesporné. Ale že by mě četba knihy nějak bavila, se říct nedá, nejspíš za to může styl, jakým je psaná, který z ní dělá pardoxně nezáživnou četbu.

21.10.2021 2 z 5

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

Skvělý a napínavý příběh, jediné, co mi nevyhovovalo, byla čínská jména, která se mi hůře četla, hold nezvyk.

17.09.2021 5 z 5

Symfonie o novém světě Symfonie o novém světě Lenka Horňáková-Civade

Kniha se dobře čte, je dobře napsaná, přesto se nemůžu ubránit pocitu, že u nás poslední dobou vycházejí knihy, které jsem pořád o tomtéž. Chtěla bych se klidně podívat do 17. století nebo současnosti, ale té totality už je moc. Nehledě na to, ale byla tato kniha od paní Civade skvělá.

17.09.2021 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Trošku depresivní příběh, prostředí, které je mi vzdálené, ale krásně napsané, citlivé a místy srdcervoucí. Protože vždy, když jde o děti, jde mi mráz po zádech, pokud je s nimi manipulováno. Kvalitní čtení, hluboké.

16.09.2021 5 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

V Oseku jsem vyrostla a strašně mě mrzí, že jsem nikdy nebyla v té klášterní zahradě, o které Střihavková píše. Asi se tam taky vloupám, jak jsem si někde přečetla. Autorce se podařilo dokonale vystihnout atmosféru místa i náladu v obci, bavilo mě to, přestože se místy nedržela reality.

16.09.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Až s věkem jsem pochopila sílu toho textu. Definice jemnosti a preciznosti.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělá a napínavá kniha a ten konec? Miluju konce tohoto typu, doporučuji vřele všem.

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Milá knížka, je spíš povrchní než hluboká, ale četla se mi dobře.

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Kniha mě vtáhla od první stránky, fascinující příběh mě bavil o to víc, když jsem zjistila, že, je to částečně podle skutečnosti.

13.09.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Takhle série je prostě skvělá, oddychová, milá, zábavná, mám ji moc ráda. Chata ve Švýcarsku je moje nejoblíbenější kniha z této série, a to asi proto, že jsem tam nikdy nebyla, ale moc po tom toužím, proztím jsem si to užila alespoň prostředictvím těchto stránek, pila jsem horkou čokoládu a cítila kolem sebe obrovské útulno, nechala jsem plynout čas a taky jsem si koupila kuchařku tradičních švýcarských receptů. :-)

Désirée Désirée Annemarie Selinko

K téhle knize se vracím, poprvé jsem ji četla asi ve třinácti. Výborně jé, že hrdinka v knize roste, dospívá, vyvíjí se, a tak jsem rostla s ní a prožívala různé věci, které se s tím, co prožila ona nedaly srovnávat, ale vše jsem si odžila se stejnou vášní, jako ona. Je to moje nejoblíbenější kniha, kterou si čtu stále dokola.

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Jedná z mých nejoblíbenějších Kunderových knih, je v ní všechno, přesto se o ní tolik nemluví, zastiňuje ji třeba Žert. Dovoluji si ale tvrdit, že tento jeho počin je jedním z nejlepších. Každá povídka je dokonale vybroušená.