PetrazÚstí

Léto na krásném bílém koniLéto na krásném bílém koniWilliam Saroyan

Moje nejoblíbenější Saroyanova kniha. Dojemné a vypointované. Doporučuji všem.

Tracyho tygrTracyho tygrWilliam Saroyan

Je to hezká kniha, ale z toho, co Saroyan napsal, je to jedna z těch slabších. Nicméně čtyři hvězdičky si zaslouží, protože je mistrně napsaná i přeložená.

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoIra Levin

První a posledí kniha, u které jsem se opravdu bála. Skvěle napsané.

Nejšťastnější muž na ZemiNejšťastnější muž na ZemiEddie Jaku

Příběh jako takový je velice silný, to je nesporné. Ale že by mě četba knihy nějak bavila, se říct nedá, nejspíš za to může styl, jakým je psaná, který z ní dělá pardoxně nezáživnou četbu.

Manžela jsem nezabilaManžela jsem nezabilaLiou Čen-jün

Skvělý a napínavý příběh, jediné, co mi nevyhovovalo, byla čínská jména, která se mi hůře četla, hold nezvyk.

Symfonie o novém světěSymfonie o novém světěLenka Horňáková-Civade

Kniha se dobře čte, je dobře napsaná, přesto se nemůžu ubránit pocitu, že u nás poslední dobou vycházejí knihy, které jsem pořád o tomtéž. Chtěla bych se klidně podívat do 17. století nebo současnosti, ale té totality už je moc. Nehledě na to, ale byla tato kniha od paní Civade skvělá.

PoupátkaPoupátkaHana Lehečková

Trošku depresivní příběh, prostředí, které je mi vzdálené, ale krásně napsané, citlivé a místy srdcervoucí. Protože vždy, když jde o děti, jde mi mráz po zádech, pokud je s nimi manipulováno. Kvalitní čtení, hluboké.

Vzácná návštěvaVzácná návštěvaEva Kollerová–Střihavková

V Oseku jsem vyrostla a strašně mě mrzí, že jsem nikdy nebyla v té klášterní zahradě, o které Střihavková píše. Asi se tam taky vloupám, jak jsem si někde přečetla. Autorce se podařilo dokonale vystihnout atmosféru místa i náladu v obci, bavilo mě to, přestože se místy nedržela reality.

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Až s věkem jsem pochopila sílu toho textu. Definice jemnosti a preciznosti.

Hora mezi námiHora mezi námiCharles Martin

Skvělá a napínavá kniha a ten konec? Miluju konce tohoto typu, doporučuji vřele všem.

Co mě naučil tučňákCo mě naučil tučňákTom Michell

Milá knížka, je spíš povrchní než hluboká, ale četla se mi dobře.

Rok kohoutaRok kohoutaTereza Boučková

Kniha mě vtáhla od první stránky, fascinující příběh mě bavil o to víc, když jsem zjistila, že, je to částečně podle skutečnosti.

Chata ve ŠvýcarskuChata ve ŠvýcarskuJulie Caplin

Takhle série je prostě skvělá, oddychová, milá, zábavná, mám ji moc ráda. Chata ve Švýcarsku je moje nejoblíbenější kniha z této série, a to asi proto, že jsem tam nikdy nebyla, ale moc po tom toužím, proztím jsem si to užila alespoň prostředictvím těchto stránek, pila jsem horkou čokoládu a cítila kolem sebe obrovské útulno, nechala jsem plynout čas a taky jsem si koupila kuchařku tradičních švýcarských receptů. :-)

DésiréeDésiréeAnnemarie Selinko

K téhle knize se vracím, poprvé jsem ji četla asi ve třinácti. Výborně jé, že hrdinka v knize roste, dospívá, vyvíjí se, a tak jsem rostla s ní a prožívala různé věci, které se s tím, co prožila ona nedaly srovnávat, ale vše jsem si odžila se stejnou vášní, jako ona. Je to moje nejoblíbenější kniha, kterou si čtu stále dokola.

Směšné láskySměšné láskyMilan Kundera

Jedná z mých nejoblíbenějších Kunderových knih, je v ní všechno, přesto se o ní tolik nemluví, zastiňuje ji třeba Žert. Dovoluji si ale tvrdit, že tento jeho počin je jedním z nejlepších. Každá povídka je dokonale vybroušená.