Petra28 Petra28 komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Silo je úžasné. Je to fikce, ale přitom reálná hrozba, kam až by civilizace mohla dojít.
Kniha se četla velice dobře, rychle vtáhla do děje. Vše se postupně objasňuje, postavy, prostředí, vztahy. Mám pocit, že závěr knihy příběh úplně neuzavírá ...

24.07.2014 5 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Knížku máme doma asi 14 dní, a Ondra chodí na nočník.
Knížka je úžasná, starší dcera se u ní řezala smíchy, mladší syn (cílová skupina) povídá, ukazuje, teoreticky všechno ví a pak najednou cvak a jde to :-)
Jen jediné ... kupovala jsem ji přes net a byla jsem překvapená, že se nejedná o pevné leporelo. Bylo by to asi lepší, praktičtější.
Ale to nic nemění na tom, že knížka je krásně ilustrovaná, obrázky veliké, barevné a verše jsou nádherné.

21.07.2014

Výborná. Tohle je humor, který sedí. Žádné tlačení na pilu.
Celý příběh je neskutečný, úsměvný. Kolikrát jsem si řekla, to není možné ... samozřejmě, že to není možné :-) Je to krásně, jemně upletená fikce.
Ještě teď se pochechtávám.
Možná jediné bych vytkla a to jen proto, že mám přečteného i "Staříka" .... útěk v druhé polovině knihy je v podstatě v obou knihách. To je jediné, co mě vyloženě brnklo.

20.07.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Pro mě moc příjemné překvapení. Nápad, přípběh, řeč, slova, označení ... pro mě je to vše originální. Moc pěkně psané, široké, košaté, popisově bohaté.
Já jsem po přečtení maximálně spokojená a těším se na pokračování.
A věk autorky? klobouk dolů, je výborná.

16.07.2014 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Líbila moc .. detektivka jak má být.

13.07.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Autorova snaha o prořehtání knížky se tedy u mě minula účinkem. Dočetla jsem ze setrvačnosti.
Kniha by podle mě měla být vyvážená ... tady se tlačilo na pilu od prvního slova.

13.07.2014 2 z 5

Den co den Den co den David Levithan

... rozečtenou knihu málokdy odložím .... u téhle jsem měla takové divné cukání. Na doporučení knížních přátel jsem vydržela. A nelituji. Byla by to ohromná škoda nedočíst. ...

Mě tak nějak nejvíc dostalo jak je A. hrozně nehmotný ... co vlastně je?

Kniha rozhodně stojí za přečtení !

02.07.2014 5 z 5

Polícia Polícia Jo Nesbø

Jednoznačně 5 hvězdiček .... výborná, napínavá, má spád, žádné nepochopitelné vrtule ... opravdu výborné čtení.

02.07.2014 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kniha i nápad s pohledem z druhé strany se mi líbil. Bylo to fajn čtení i s delším odstupem od prvního dílu. Za mě spokojenost. Pěkné odpočinkové čtení.

27.06.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

.... krásná, ale znovu ji číst nebudu .. tolik slz jednou stačilo
.... a děkuji za každý den

24.06.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Přečetla jsem během neděle ... krásné pohlazení. Styl autora je moc příjemný, čtení má spád, těšíte se na každou další stránku. Kniha není vůbec plytká, má hloubku. A věk hlavních postav přináší to sladké i když těžké období hledání.
A poslední slova? ... velice pěkný koníček !

23.06.2014 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Moc jsem nevěděla co od knihy očekávat. Fajn pohádka pro náctileté a výš :-) Příběh byl zajímavý. A konec naprosto zřejmě otevírá možnosti dalšího pokračování.
Vůbec mě nemrzí, že jsem po knize sáhla .. naopak. Pěkná oddychovka.

23.06.2014 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

třetí Jack za sebou ... a Virginie stále v nedohlednu :) ... pěkné, příjemné čtení, žádné zklamání

15.06.2014 5 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Jednoznačně 5 hvězdiček. Jack Reacher mě baví a hodně.
Příběh je perfektně vystavěný ... jedna vrstva po druhé. Popisně je kniha důkladná. Každou další stránkou je mi prostředí bližší. Mám pocit, že stojím Jackovi za zády ..... Skvělé.

13.06.2014 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Jack Reacher patří mezi mé velké oblíbence. Další pokračování s ním bylo bezva čtení. Jen ta zima byla protivná i když jen přes řádky :-) Kdo Jacka neznáte ... rozhodně doporučuji k seznámení !

07.06.2014 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

... líbilo a moc. Parádně mi sedla. Moc se mi líbil styl psaní, anglické vsuvky :-) .. pochechtávala jsem se u toho. Knížka měla spád, nic vyloženě přitaženého za vlasy, logické souvislosti.
Rozhodně sáhnu i po třetím díle.

01.06.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Čtenářsky naprosto spokojená .... příběh, zápletka nebyl příliš přitažený za vlasy :-)
Jinak popisově je kniha výborná.

26.05.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

... líbilo moc ... těším se na třetí díl.

14.05.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Moc příjemné překvapení. Kniha okamžitě vtáhne, čte se strašně rychle. Popisově je báječná. Má představivost jede na plné obrátky. Na druhou stranu, konec byl hrozně rychlý, myslím že to bylo natolik důležité a podstatné, že se dalo rozpracovat daleko podrobněji. Celkově jsem moc spokojená.
No a frakce? během čtení jsem přemýšlela ... kam se mnou ... těžká otázka, těžká odpověď :-)

13.05.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

... nemám dočteno ... tak nějak ze zásady knížky neodkládám. Málokdy .. no vlastně tohle je úplně poprvé, kdy vážně přemýšlím že ji nedočtu. A to ne proto, že nebaví . Kombinace zneužívání dětí a trauma dětského vojáka .. to je snad příliš do jedné knihy. Místy se úplně oklepu, opravdu je mi fyzicky až špatně. Zvláštní ... nikdy jsem zatím takové pocity u čtení knížky neměla.

Dopisuji: .. pár dní mám dočteno a Victorie mi nejde z hlavy. Musím říct, že poslední čtvrtina knihy mě dostala. Jemně jsem tušila. Pěkně to vše do sebe zapadlo, zavcaklo.
Celkový pocit z knížky je ale smutný. Přijde mi, že toho špatného v ní bylo hrozně moc. Žádná "pozitivní, kladná" linie.

09.05.2014