petkasable petkasable komentáře u knih

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a byla to jedna z mála, která se mi líbila.

20.03.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

(SPOILER) Po dlouhé době knížka, která se mi moc líbila a skvěle se četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh postupně gradoval a stále mě něco překvapovalo. Co mi ale vadilo, že vrah byl z řady policistů? Přijde mi tím porušené takové ''pravidlo'' kdo by vrahem neměl být.
Co jsem ještě nepochopila, tak bylo to, co řekla ministryně v dětství rodičům o dvojčatech špatného? Přišlo mi, že to nebylo pořádně řečeno/vysvětleno.
Dalšímu pokračování bych se ale nebránila. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo s Hessem a Thulinovou.

13.01.2021 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tahle série mě baví, až na to, že Josie vyšetřuje samé případy, které se týkají jí. Budu raději, když bude vyšetřovat a v pozadí bude její příběh, protože ten mě baví.
Zajímá mě, jestli bude zmínka o Lukeovi i v dalších dílech. A Noahova sestra byla nesnesitelná.
Jinak tahle série asi není ničím výjimečná od jiných detektivek, ale autorka píše tak neskutečně čtivě, že vždy knihu přelouskám za den.

28.02.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Ubírám hvězdu za to, že mi příběh přišel podobný knize "Tchyně", ale přesto byla kniha lepší. Napínavá, čtivá, určitě se u mě řadí na druhé místo ze všech knih Shari Lapeny hned po "Jeden z nás".
Zklamal mě konec, kdy vraha sice známe, ale nebyl odsouzen a nevím, jak to dopadlo s Rose.

07.11.2022 4 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Ze začátku mě moc nebavila část Shannon, občas jsem ji i přeskakovala ale stejně mě to nutilo číst dál. Konec to ale velmi vylepšil, toto jsem opravdu nečekala!

29.01.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Na knihu mě nalákala obálka a anotace. Moc jsem se nasmála. Začátek byl trochu slabší a trvalo mi, než jsem se začetla. Občas mi dělalo problém vyznat se v příběhu a postavách. Nakonec mě ale kniha bavila a ten konec jsem vážně nečekala. Vše bylo do sebe zapletené a promyšlené. Určitě si přečtu od autora další knihu.

20.03.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Děsná nuda. Do knihy jsem se nutila.

11.01.2021 1 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Oddechové a pohodové čtení

11.01.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

(SPOILER) Tak tohle? Jen jsem začala knihu číst, už jsem byla na konci!
Dávám 5 hvězdiček. Příběh mě úplně pohltil. Když jsem se dověděla o té nevěře, cítila jsem vztek spolu s hlavními postavami!
Celou dobu jsem čekala, co bude v těch dopisech. Škoda, že je nakonec roztrhala.
Super. Moc doporučuji.

11.01.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Moje první detektivka, do které jsem se hned začetla. Zklamal mě konec, proto ubírám hvězdičku. Jsem zvědavá na pokračování.

11.01.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec se mi kniha líbila. Ubírám hvězdičku za nadpřirozené prvky, nějak mi zde vadily.

11.01.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Mám ráda Lapenu, knize Jeden z nás jsem dala to nejlepší hodnocení. Ale tohle? To byla blbost. Vůbec mě to nebavilo, Erika byla příšerná. Konec byl za mě docela nejasný. Nemám ráda nevyjasněné konce. Snad novější knihy budou zase lepší.

14.07.2022 1 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Skvělé pokračování. Opravdu mě to bavilo jako jednička. Vždy žasnu nad tím, co dalšího Courta napadne a jak je chytrý. Poradí si v každé situaci.
Kdo mě děsně vytáčel byla Ellen. Snad už v dalším díle nebude.
Celou dobu jsem si říkala, jestli jeho novým parťákům může věřit, ale ukázalo se, že je lepší, když je sám. A co mi stále vrtá hlavou je, proč ho chtěli zabít před těmi čtyřmi lety CIA! Přišlo mi, že to Court stále neví jistě a jen si to domyslel.

12.07.2022 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Nedočteno, velmi nudné

03.01.2022 1 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Po skvělém prvním díle jsem se moc těšila na druhý díl. Miluju tuto sérii, i když v tomto díle bylo trochu méně situací a pátrání pod vodou, což mě na tom baví nejvíce. Dozvídám se u toho i mnoho věcí, které jsem nevěděla. Je mi moc sympatická nová postava Hughese. Nemůžu se dočkat pokračování!

28.06.2022 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Tohle byla moje první kniha od autora, takže nemohu porovnat s předchozími knihami. Je to skvělé! Četla jsem už dost detektivek, ale nikdy z tohoto podvodního prostředí. Těším se na další díl a díky spoileru na konci knihy jsem na něj moc zvědavá. Velice mě to bavilo. Na začátku jsem se ztrácela v postavách, protože jich bylo vyjmenováno opravdu mnoho, ale naučila jsem se nějaké potápěčské pojmy a dozvěděla se i něco nového. Četlo se to moc dobře, doporučuji!

24.06.2021 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Moc mě to bavilo. Do Vivien jsem se naprosto vžila a bavily mě části, které se týkaly domu a designu. Do poslední chvíle jsem netušila, že to dopadne tak, jak to dopadlo. Potěšilo mě, že se zde objevil Simon a Caroline. Opravdu jsem se nasmála, ale na Nabíječe to nemá. První díl z této série byl nejlepší, proto dávám jen 4 hvězdičky. Těším se i na 4. a 5. díl.

25.03.2021 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Kniha se mi moc líbila, ale přečetla jsem si nejdřív anotaci a to byla chyba. Děj mě pak vůbec nepřekvapil, celou dobu jsem věděla, že Porter je Alex. Proto jsem tomu ubrala jednu hvězdičku. Jinak skvělé!

14.07.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Má první kniha od autora byla ze série pod vodou. Tu sérii miluju, tak jsem si řekla, že tohle bude určitě také dobré. Dobrý nápad na knihu, zajímavý příběh, ale dávám jen 3 hvězdičky.

14.07.2022 3 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Oddechová kniha. Ráda jsem si osvěžila knihu Will Grayson, Will Grayson. Je to takové doplnění příběhu. Zajímalo by mě, jak by vypadal muzikál živě. Neměla jsem žádná očekávání, takže jsem ani nebyla zklamaná.

16.03.2021 2 z 5