PetK PetK komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem možná ještě jako náctiletá, ale dojem zůstal... I když jsem tehdy byla jakoukoliv drogou nepolíbená, dokázala jsem se jaksi zvláštně vcítit do pocitů Christiane i jejích přátel - raušů, absťáků, nadšení i depresí... Svým způsobem mi to přišlo "normální", lepší slovo by asi spíš bylo pravdivé nebo skutečné. Ani na chvíli jsem nepochybovala, že tohle se opravdu děje, že to není fikce. Myslím, že si ji brzy přečtu znovu.

23.01.2017 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Četla jsem už hodně dávno, tak si toho moc nepamatuju :-) Jen pocit, že mě to bavilo a byla jsem napjatá, a to je asi nejdůležitější.

22.01.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Mám z toho hodně rozporuplné pocity. A přikláním se spíš k tomu negativnímu. Na jednu stranu jsem se prostě chtěla dozvědět, jak to skončí, to je pravda. Ale jinak mě to fakt místy dost nebavilo. Ke konci už jsem přeskakovala odstavce opět popisující stejné prostředí, boje... Dokonce mě při čtení několikrát napadlo slovo blábol. Možná to bylo i tím, že od Keplera člověk čeká detektivku, thriller, a pokud nejste na mysteriózní příběhy, tak jste prostě zklamaní už z námětu. Je mi líto, předchozí Keplerovy knihy mám hodně ráda, ale tohle bylo zklamání.

14.01.2017 2 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Původně jsem někde četa, že tenhle díl bude poslední, ale prej ne, hurá :-) Perfektní děj, postavy, napětí, vztahy, které rozhodě nejsou černobílé... A konce, tak ty autoři teda fakt umí. :-) U tohoto dílu tomu není jinak. Už se nemůžu dočkat pokračování.

12.01.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Moc se mi líbí styl, jakým RG/JR píše. Propracované postavy i příběh, napětí, atmosféra Londýna. Tahle série mě baví. Těším se na pokračování! :-)

11.01.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Patrik Hartl pokračuje ve stylu předešlých knih, ve kterých se mísí situační humor se smutkem, průšvihy, štěstím a erotikou. Mám ráda, jak autor dokáže situaci popsat v podstatě velmi úsporně a jednoduše, ale zároveň tak výstižně, že se musíte buď smát, nebo brečet. Objevila jsem ho teprve nedávno, ale fakt jsem se zamilovala. Atmosféra jeho knih je hořkosladká jako třeba u Pelíšků nebo Báječných let pod psa.

08.01.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Líbilo se mi několik nečekaných zvratů a překvapení v ději, nicméně romantická linka byla na můj vkus trošku až moc romantická. :-) Tak nějak by mi bylo milejší, kdyby se dva hlavní hrdinové tomuto vyhnuli. Ale zase chápu, že to jsou ženské romány. Zdůvodnění hlavního hrdiny pro jeho současnou situaci mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale myslím, že autorce dám časem ještě šanci. Teď zase sáhnu po nějaké severské studené detektivce. :-)

28.12.2016 3 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Je to (nad)průměrná detektivka, stejně jako předchozí dva díly. Mám s touto sérií jediný problém - nejde mi na rozum, že ji napsal stejný spisovatel jako Ostrovní trilogii. :-) Připadá mi to jako úplně jiný styl, drsnost Ostrovní trilogie versus tahle s ženou v hlavní roli, více romantická a v dobrém slova smyslu "jednodušší". Každopádně pořád velmi dobré čtení.

15.12.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Atmosférou mi především první část knihy připomněla Pelíšky nebo Báječná léta. Hořkosladké, smutné, dojemné i neskutečně vtipné. Autor má smysl pro vylíčení situace tak, až je vám trapně za aktéry. :-) Nechápu, kde se mi PH dosud schovával. Už začínám číst Prvoka. A zase se moc těším. Opravdu doporučuju.

05.12.2016 5 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Mankell drží stále nadprůměrný standard, pokud si Wallandera oblíbíte, prostě vás každý jeho další případ bude bavit. Stejně jako tento příběh.

05.12.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná oddechovka. Pro mě osobně vtipnější na papíře než audio. Nevím, čím to je, jinak ráda poslouchám znovu knihy, které jsem před nějakou dobou četla. Každopádně velmi osvěžující.

05.12.2016 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Opět výborný příběh, postavený na eticky náročném a kontroverzním tématu, navíc umocněný propojením s příběhy vlků. Stejně jako v Čase odejít byli sloni, i tady mě fascinoval náhled do života zajímavých zvířat. Krásně dávkované napětí. Doporučuji.

27.11.2016 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Klobouk dolů autorovi za vhled do choré psychiky hlavní postavy. Stejně tak za popis všech vůní a smradů, ze kterého jedince s vyvinutější představivostí může brzy začít bolet hlava. :-) Měla jsem ale problém s tím, že v knize nejsou prakticky žádné dialogy, jen popisy, popisy a zase popisy... Popisy prostředí, popisy procesů, popisy cesty... Chtěla jsem vědět, jak to dopadne, tak jsem to dočetla. Ale přiznám se, že kvůli výše zmíněnému mě to hlavně ve druhé půlce moc nebavilo.

23.11.2016 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Nevím, jestli jsem z doslovu správně pochopila, že autor samotný se potýká s krizí identity. Každopádně přerod Einara v Lili napsal tak, jako by to byla ta nejpřirozenější věc na světě. Pro mě zajímavá je postava Grety, její motivace v celém příběhu zůstávají lehce skryté a dávají prostor k úvahám. Jak jsem se dočetla posléze, příběh Einara/Lili ve skutečnosti probíhal malinko jinak, to ale nemění nic na tom, že kniha je čtivá a zajímavá.

19.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Upřímně to pro mě bylo docela milé překvapení. Ženské romány čtu jen sem tam, abych nějak rozředila detektivky. :-) Nečekala jsem od toho moc, takže jsem byla příjemně překvapená některými velmi pěknými slovními obraty, přirovnáním a způsobem uvažování, do kterého se mnohé ženy velmi dobře vcítí. Ve druhé polovině jsem se malinko začala ztrácet v nitkách vztahů, ale hvězdičku dolů nakonec dávám za konec, který pro mě osobně vlastně žádným koncem nebyl - i když to je velmi subjektivní. Ale celkově hodnotím kladně, jako oddechovka je to moc fajn.

11.11.2016 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Váhala jsem, zda dát plný počet hvězd, protože je to pořád dobré čtení. To váhání vychází z toho, že jsem přečetla jako první ostrovní trilogii, a ta měla mnohem poutavější atmosféru, neobvyklý příběh i prostředí. Ano, vykopávky v Číně taky nemáme na talíři každý den :-), ale přesto. Čte se to dobře, v podstatě tomu není velice co vytknout, ale zkrátka je tady nasazená příliš vysoká laťka.

10.11.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Vzhledem k tomu, že mám dceru, temné příběhy s holčičkama coby oběťmi jsou pro mě náročnější. Ale když od toho odhlédnu, bavilo mě to. Poslouchala jsem jako audio.

06.11.2016 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Bylo to moc fajn čtení, nadprůměrné. Hlavní postava vyšetřovatelky mě baví. Bude série pokračovat? :-)

06.11.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Bavila mě moc, ale Na co Alice zapomněla víc :-) Inteligentní ženský román.

02.11.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Už je to chvíli, co jsem četla, ale moc mě to bavilo. Napětí, dobře napsané postavy. Tak, jak píše Moriarty, si představuju inteligentní ženský román.

02.11.2016 5 z 5