Péťa86 Péťa86 komentáře u knih

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Jako celek hodnotím spíše jako průměr. Musím však uznat, že u některých příběhů jsem se fakt nasmála a to hlavně díky své velké představivosti.

13.02.2023 3 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Krásný zážitek. Kniha má zápletku a super příběh, který tu není. V tomto díle se prolínají pohádky ještě více. Doporučuji však díly číst ve správném pořadí.

07.02.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Jeden z nejlepších dílů. Vsazení příběhu do krásných hor, mezi milé lidi a hlavně ta čokoláda :-) Čtivé a pokud si chcete odpočinout, tak vřele doporučuji. Romantická knížka jak má být.

02.02.2023 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Mezi druhým a třetí dílem jsem měla větší časový odstup. Ale pamatuji si, že mi trvalo déle než jsem se do nich začetla. Ale tento třetí díl byl zatím nejlepší a ten konec. Pro někoho možná předvídatelný, mě to popravdě ani nenapadlo a hned je námět na čtvrtý díl, na který se těším.

Člověk se v této knize zase vrátil do dětství mezi pohádky, kde je vše možné ;-) Skutečný svět s tím pohádkovým se totiž prolíná :-)

19.01.2023 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Úplně jiný styl příběhu, než jsem doposud od této autorky četla. Ale byla jsem nadšená. Dvě dějové linky. Jedna ze “současnosti” a druhá dějová linka je z druhé světové války. Kniha se mi moc líbila.

07.01.2023 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Od knížky jsem čekala romantiku a dostala jsem jí. Knížka se mi četla příjemně, přečetla jsem jí jedním dechem, takže naprostá spokojenost.

04.01.2023 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Zajímavý příběh, ale kniha byla kouzelná hlavně životní filozofií dvou hlavních hrdinek, pohledem na svět a že vše má své řešení. Lze k řešení životních situací dojít, ale vše chce svůj čas.

28.12.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

V pořadí šestá kniha “Romantických útěků”, zase musím jen napsat Ach… Opět záleží co člověk od knihy očekává. Opět krásný příběh, který se ke konci zvrtne, ale dobře vše dopadne. Kdo si chce odpočinout, vzhůru do čtení :-)

11.12.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ach… Sice opět člověk může knihu psát, ale pohlazení po duši. Představivost u mě běžela na plné obrázky, díky krásným místům, kde se příběh odehrával :-)

24.11.2022 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Za mě jednička. Ani jsem neočekávala jak to dopadne, jako u klasické detektivky. Krásně plynula, nikde nedrhla. Napjatá jsem byla do posledních stránek :-)

17.11.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Knihy čtu popořadě. Tahle byla nej, Lucy A Alex, za mě prostě “Ach”… :-D Moc mě baví drobné propojení s Cukrárnou v Paříži. Pro mě opět romantická a moc příjemná knížka.

09.11.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Na začátku jsem si říkala, že tomu pět hvězd nedám, ale zase mě to přesvědčilo a bylo to moc fajn. Knížku “bych mohla psát”, ale i tak to bylo sladce roztomilé. Mě tohle teď moc baví, žádný zázrak, ale oddych maximální.

26.10.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Asi konec byl jasný, ale s tím do knížek tohoto typu jdu. Mám je moc ráda, je to pro mě procházka. Lehké čtení, plné úsměvů a pozitivní energie. Za mě super :-)

10.10.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Odbočení od života, který máme plný stresu. Už jenom od toho, co se vše děje kolem nás. Lehká, romantická, nenáročná, příjemná, úsměvná kniha. Maximálně jsem si odpočinula. A to byl cíl :-)

01.10.2022 5 z 5

Jako z lásky Jako z lásky Ed McBain

Abych pravdu řekla, tak většinou detektivky od tohoto autora se mi líbí, rychlá a jednoduchá oddechovka. Ale tentokrát to trošku dřelo, celkově mě osobně moc nebavila. Zápletka celkem dobrá, ale zbytečně moc dlouhého popisování běžných situací a zbytečné zmiňování dalších nepodstatných případů.

03.07.2022 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Výborná detektivka. Poutavě napsané, napínavé. Měla jsem chuť knihu přečíst na jeden “zátah”.

26.06.2022 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Tento díl byl zatím první z šesti (čtu podle pořadí), kdy zpočátku drhla touha číst. Ale jakmile se příběh rozjel, tak to bylo parádní. Stále platí, že Jeffery Deaver je borec.

30.05.2022 4 z 5

Černý cukr Černý cukr Miguel Bonnefoy

Román, který jsem si přečetla na doporučení. Byla jsem nadšená, je dost překvapující, že takovouto knihu dokáže napsat autor, který je ročník 1986 :-) Tedy alespoň pro mě, já bych to nedokázala. Příběhy třech generací jedné rodiny, kdy hlavním tématem je poklad z lodi, která před XY lety ztroskotala. Za mě super a moc se mi román líbil.

01.05.2022 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Opět trošku psycho, ale je to relativně poutavě napsané a přečetla jsem jí vcelku rychle. Jen přemýšlím nad tím, že jsem měla z knížky spíše smutný dojem.

26.04.2022 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Soubor povídek, kdy hlavní a nejdelší je povídka Žárlivost. Vzhledem k tomu, že je téměř přes půlku knihy, tak na ostatní moc nezbývá prostor. Hlavní povídka je fajn, zbylé povídky jsou pro "Nesbo" slabé. Bylo to fajn počtečníčko, rychlé, ale nic zásadního od toho nečekejte.

24.04.2022 3 z 5